Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az, hogy visszaesek...

Miért van az, hogy visszaesek abba a depressziós gödörbe, ahonnan rég kimásztam? (Kicsit hosszú) De tényleg, akkor olvasd el ha van időd .

Figyelt kérdés

Nagyjából három éve , hogy egy lányba BELEszerettem. El is mondtam neki , ő pedig úgy válaszolt , hogy az akkori gondolkozásmódommal a válasza nemnek volt értelmezhető.

Három éve mindenhol őt látom. Semelyik másik nőre nem tudok ránézni.

Miután "nem"-et mondott , beképzelt(?) depresszióba képzeltem magam. Tanulmányi eredményeim a Forintnál is jobban estek le.

Barátaim mindig is voltak , bár mostanában egyre inkább azt érzem , hogy nincs közöttük helyem , hogy nem érdemlem meg őket.

Szüleimmel , se senkivel nem tudom megbeszélni lelkem fájdalmát , mert gyermekdednek érzik , azt várják tőlem hogy változzak meg. Hogy legyek egy teljesen más ember.

Szóval egy hónapja ráírtam életem szerelmére , hogy találkozzunk , nem akartam mást csak megkérdezni jól van-e , látni hogy biztonságban van.

Azt írta , hogy nem látja értelmét , de minek is az értelmét?

Nincs értelme semminek...

Egy hónapja találkozóimra nem megyek el , félek hogy meg ismerik a nem vidám , nem nevetős letargikus , már-már szánalmas énemet.

Suliba nem járok be , melóhelyre se.

Szüleim kezdenek aggódni , lemondani rólam.

Tevékenységeim (Rajzolás-Olvasás-Nyelvtanulás) abbahagytam , úgy érzem egyedül vagyok a világ ellen.

Bármi javaslat , vagy valaki aki hasonló cipőben jár mint én?

18/F



2017. jún. 1. 21:38
 1/6 SZOTYEE8 ***** válasza:
Az én történetem is hasonló bár én nem fordultam ennyire magamba. A szerelem csúnya dolgokra képes de ettől függetlenül te irányítod a sorsodat. Rázódj vissza a hétköznapi életbe elvégre ez nem a világvége. Ha esetleg kíváncsi vagy elmesélhetem az én történetemet írj rám ha gondolod.
2017. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Biztos, hogy a lány váltotta ki? Illetve, hogy elutasított? Mert azért valljuk egy elutasítást meg kell tanulni feldogozni és tovvábblépni.


Ha egy diákszerelem így padlóra küld, akkor mi lesz veled felnőtt korodra? Öngyilkos leszel?


Ha egyedül nem megy a tovább lépés akkor szakemberes segítség kell. De ezt nem csinálhatod tovább, mert valóban mindenkinek csak a terhére leszel.


Itt szemlélet mód váltás kell, mert most nagyon olyan vagy, mint egy tragikus hős.

2017. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs nő, nincs sírás.

Voltam hasonló helyzetben, kamaszkoromban.

Miután kimásztam abból a gödörből szánalmasnak tartottam magam, és megfogadtam hogy ilyet soha többet.

Azóta nem is tudott padlóra küldeni egy lány sem.

Idővel te is megtanulod kontrollálni valahogy az érzéseid.


Fel a fejjel, kitartást!

2017. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket.

#2. Sajnos nem tudok kijönni belőle. Tudom hogy ő az igazi...

Nem is tudom , amikor más lányokkal beszélek , olyan hamis az egész.

Amikor rá gondolok , képét nézem olyan reálisnak tűnik a világ

2017. jún. 2. 00:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom ha a szüleidnek se tudsz mesélni magadról mert mindig elvárnak. Tudom milyen. De szerintem egész jó alak lehetsz ha szeretsz olvasni, és rajzolni is :) Szóval legyen egy kis hited magadban :) Valószínűleg nem azért utasított vissza mert veled probléma van, csak azt az ember orrára általában nem kötik. De biztos boldog lennél vele? :)
2017. jún. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha visszautasított, akkor nem ő az igazi. Próbálj erre gondolni. Az lesz az igazi, akivel kölcsönösen imádjátok egymást. Én is kerültem hasonló helyzetbe, iszonyatosan ki tud fordulni az ember önmagából.:( Az nagyon jó, hogy te látod ezt, és mertél kérdezni (segítséget kérni). Akkor talán nem vagy klinikai értelemben depressziós. Ne is légy az, keresd a barátaid társaságát, ha azon veszed észre magad, hogy rá gondolsz, azonnal nézz inkább kifelé. Ha boldog vagy mosolyogsz, próbáld meg fordítva, ha mosolyogsz boldog leszel. Persze sokszor azon kapod magad, "hogy jövök én ahhoz, hogy mosolyogjak, hisz boldogtalan és depressziós vagyok!". Nehéz, de az is lehet, hogy már ma sikerül:( Bízz benne, és értsd meg, hogy ez csak egy álom. Ami már nem is szép, csak szenvedést okoz.
2017. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!