Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék az öcsém érdekében?

Mit tehetnék az öcsém érdekében?

Figyelt kérdés

A hétvégén kiderült, hogy az öcsém néhány osztálytársa gúnyolódni szokott vele. Egyik évfolyamtársa hívta fel rá a figyrlmem, aki mind nekem mind az öcsémnek jó barátja.

Az öcsém az egyik leginteligensebb fiú, akit ismerek. Okos, érdeklődő, előzékeny, figyelmes, engedelmes, segítőkész és udvarias. Tudom, lehet, hogy elfogultnak gondoltok majd, pedig nem vagyok az, sok tanár és diák is így gondolja. De sajnos néhámy fiú ezeket az erényeket gúnyolnivalónak tartják. Ennek hatására, az öcsém visszahúzódó, magányos és félénk lett. Régen mindig nyitott és vidám volt, most meg nem olvassa a kedvenc témáiról szóló könyveket, általában játszik a neten. Ha bemegyek a szobájába beszélgetni a kedvelt témáiról kikerget, mostmár mindig a válasz, arra, hogy mi volt aznap az, hogy semmi.

Én nem tudom mit tudnék tenni, próbálok megint közelebb kerülni hozzá, de nem enged. Legjobb barátja, sajna nincs mivel mindig is kicsit kívülálló volt, de azért tudott bezsélgetni a korosztályával.

Annyira tehetetlennel érzem magam, persze szóltunk az iskolának, de a sebek attól még ott vannak.

Tudtok valami tanácsot adni, hogy mit tegyek? Hogy hogyan tudnék közelebb kerülni hozzá megint?



2017. jún. 6. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
19%

Szerez neki barátnöt az dobna az önbizalmán. :D


Egyébként beszélj vele,hogy ne foglalkozon velük. És ennyi a nagy titok. Ha nem veszi magára idövel megunják a dolgot.

2017. jún. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Háát az a helyzet hogy az öcsédnek eljött az a korzsaka amikor megkell tanulnia kiálni az érdekeiért ami számára fontos és értékes. A srácok között falka ösztön van amúgy a felnötteknél is, ha valaki kilóg azt megharapják ennyi a játékszabály. De mint írtam muszáj kiálnia a saját érdekében a többiek ellött vagy akárki elött hogy lássák hogy nem egy senki "úgymond" Néha muszáj kiálni a falka ellen ez ilyen. Neki kell megtanulnia vagy rájönnie hogy nem mindent lehet megoldani az úgymond " erényes viselkedéssel" Erőteljesebbnek kell lenni.
2017. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Először is pontosan meg kell tudnod, hogy mivel ba.tatják, hogy jobban lehessen segíteni neki.
2017. jún. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!