Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Gondoltál már öngyilkosságra?...

Gondoltál már öngyilkosságra? Meg is tetted?

Figyelt kérdés
Keresem azokat akik már voltak olyan mélyponton hogy öngyilkosságot követtek el. Mi történt azután? Hogyan kezdték újra? Szeretnék kijutni az elkeseredett helyzetemből...

2017. jún. 10. 11:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Csonttörésekkel túl éltem. Eltelt pár év és újra mélyponton vagyok.
2017. jún. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%
Jelentem sikerült, annyi előnye van, hogy a szellemek nem adókötelesek. :D
2017. jún. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
23%

Normális ember nem kérdez olyat hogy "Mi történt azután".

Aki tényleg annyira meg akar halni annak sikerül. Nem kell gyógyszer, vagdosás meg ilyenek. Le kell ugrani a 10ről és "problem solved". Jaaa! Hogy igazából nem meghalni akarunk? Akkor viszont mit??

2017. jún. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy 8-as, aki tényleg depressziós, az legtöbbször nem rinyál senkinek és mikor végül megteszi, mindenki meglepődik rajta, mert hogy mindig milyen vidám ember volt, meg ilyesmi..Szóval nem tudom, te miről beszélsz, hogy a társadalomnak teher a folyamatos érzelmi zsarolásuk meg minden..:D

Ráadásul egyik ember sem egyforma, ugyanaz a probléma lehet valaki számára nagy, más számára pedig kicsi..


Amúgy velem is előfordul, hogy ilyeneken gondolkodok, de úgyse merném megtenni, mert egyrészt félek, mi lesz utána, másrészt lehet, nem sikerül és csak úgy tudnak visszahozni, hogy valami maradandó károsodást szenvedek. Hallottam már olyanról, hogy valaki felakasztotta magát, de "még időben" megmentették, csak az agya oxigénhiányos állapotba került és bár az életét megmentették, foggyosként élt tovább ._. Te is ezt akarod? Egy szobanövény szellemi szintjén élni tovább, a szeretteid segítségére szorulva, akiknek amúgy boldog életük lehetne, ehelyett téged kell egész nap gondozgatni meg pelenkázni, mint valami csecsemőt?

2017. jún. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
34%
Gyakran gondoltam rá. De soha nem volt kísérletem. Mindig arra a pár emberre gondolok akik szeretnek, hogy milyen rossz lenne nekik ha megtenném. Illetve még remélem, hogy később jobb életem lesz, teszek is érte. Csak sokszor nagyon nehéz.
2017. jún. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Arra kellett rájönnöm hogy én ezt nem tudom megtenni
2017. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehet, hogy a "tökéletes" életből valami mégis hiányzik? Csak még nem jöttél rá mi az? Ezen kéne elgondolkozni és ha megvan a válasz lehet megoldódik a probléma is. Nem bántásból mondom de nem lehet, hogy unatkozol rettenetesen? Szerintem öngyilkossági hajlamot nem lehet örökölni. Pláne nem jóvhozzáállás, hogy a nagypapa is ilyen volt akkor én is ilyen vagyok és ebbe beletörődni. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Sajnos ennek az egésznek könnyen az lehet a vége, hogy a tökéletes férj nagyon megunja ezt az egészet és keres egy vidám feleséget aki élni szeretne. Gyereket akkor kéne vállalni ha megoldottad ezt a problémát mert így csak beleneveled a keserűséget szegénybe. Kéne keresni egy pszichológust hátha a beszélgetések során rájössz miért használod az öngyilkosságot mint pótcselekvést. Vajon mit akarsz pótolni vele. Az önkifejezés is sokat segíthet ha van hozzá kedved. Rajzolás, festés, írás, fotózás.....stb.
2017. jún. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
42%

Igen gondoltam már rá, 1 és fél éven át tervezgettem, ez idő alatt a saját temetésemre is elkezdtem gyűjteni.

Oka, gyógyíthatatlan betegség, családban, és sehol máshol se találtam a helyem, állandó szorongás, sikertelenség kudarcok sorozata minden téren.


Nagy nehezen sikerült ebből a szar spirálból kikerülni, és elkezdtem magamért tenni, hogy jobb legyen. Összegyűlt pénzem beforgattam, olyan dolgokba amikkel előrébb jutok. Ez működött 2-3 évig, most úgy érzem kezdek megint visszacsúszni a békafeneke alá, és jönnek elő megint ezek a gondolatok.

2017. jún. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
amit nagyon ajánlok mindenkinek elolvasásra, az Eric Berne Sorskönyve. Lehet, hogy az öngyilkosságra hajlamos embereknek gyerekkorukban a szülő mondta, hogy jobb lett volna, ha meg sem születik, jobb lenne, ha nem lenne. Mivel a szülő mindenható a gyermek szemében, ezt halálos ítéletként értelmezi, és a tudattalan próbálja végrehajtani a parancsot.
2017. jún. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!