Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az ember mégis mit tegyen...

Az ember mégis mit tegyen ilyen elkeseredett helyzetben?

Figyelt kérdés

Végzős lettem volna az egyetemen, de egy nagyon jó szándékú tanár, aki tudta ezt, utolsó vizsganap szépen megbuktatott, így nincs államvizsga. Máskülönben 4-5ös tanuló voltam, szóval nem a képességeimmel volt a baj. Nincs munkám, végzettség nélkül sehova se kellek, ahova meg kellenék ott túlórát kéne vállalni, de olyan szinten, hogy akkor meg államvizsgázni nemtudnék, ezt közölte a munkáltató is, és h nem engedne el.

...

Pénzem, egy vasam sincs, szüleim nem tudnak segíteni, az utolsó félévemet az egyetemen már nem tudják finanszírozni.

Barátaim, párkapcsolatom nincs, bevagyok zárva egy kis városba, ahol lehetőség sincs az ismerkedésre... aki barát, az máshol él, kapcsolatra találni itt valakit, esélytelen.


Küldözgetem az önéletrajzom már mindenhova, vagy azt kapom, hogy túlképzett vagyok, vagy vissza se jeleznek, vagy azt írják, hogy akkor tudnak alkalmazni ha megvan a diplomám... elegem van az egész életből, hogy soha egy napig se voltam boldog... :(



29N


2017. jún. 28. 18:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Próbálj egy OKJ-s tanfolyamot elvégezni. a munkaügyi központon keresztül. Olyat, ami érdekel, vagy az egyetemi tanulmányaiddal kapcsolatos.
2017. jún. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Méltányossági vizsgát felhasználtad már? Először is nézd meg a vizsgaszabályzatot, ha kell, menj be a TO-ra, hátha lehet tenni valamit. Ha nem, akkor a hallgatói státuszod még megmarad, diákmunkát meg csak találsz már, nekem vidéki kisvárosra kidobott féloldalnyi találatot. Külföldit is kereshetsz a nyárra, szezonban lehet találni, pláne, ha van nyelvtudásod. Legvégső esetben vehetsz fel diákhitelt, nem kell sok, ha csak egy szemeszterről van szó, dalolva visszafizeted, ha végeztél. A kapcsolat meg majd jön, szerintem koncentrálj most a diplomára, ha az megvan, sokkal szabadabban mozogsz, találsz normális állást ott, ahol szeretnéd, jobban tusz ismerkedni. Fel a fejjel, nehogy már egyetlen rosszindulatú s..ggfej miatt ereszd el füled-farkad.:-)
2017. jún. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Attól, hogy megbuktál egy vizsgán, miért nincs államvizsga? Egy vizsgát lehet ismételni többször is, nem?
2017. jún. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Az van, hogy kamu a kérdés. Nekem sem válaszol privátban....
2017. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Azt mondod, hogy jó lett a dolgozatod, de személyes okok miatt a tanár megbuktatott? Ha így van, akkor fáradj be a tanszékvezetőhöz, dékánhoz, templomban a Jézus szoborhoz, és panaszold be.

Melyik lehet ez a kisváros, ahol egyetem is működik? Vagy már hazamentél? Az egyetemen nem tudtál ismerkedni? Nem lehet, hogy a tanárod bizonyos érzéseket táplál irántad és úgy érzi, hogy nem vetted észre, emiatt buktatott meg?

2017. jún. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Ha diploma nélkül ennyinek érzed magad-ennyit vagy csak képes tenni jövődért is, akkor azzal sem leszel több később sem-jövőben...


https://www.youtube.com/watch?v=3gur_Rj2UCs


Keress olyan munkát, amit eddig nem kerestél...ott lesz a helyed.

2017. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Nem kamu kérdés, bocs, csak nem ülök állandóan a gép előtt. Diákhitel sajnos már kilőve. Az egyetemi szabályzatunk meg nem engedi az államvizsga félévén a tárgypótlást. Amúgy igen, lehet vizsgát ismételni 3szor, de mivel utolsó vizsganapon voltam, már nem. OkJ tanfolyam a környéken sehol - Borsod megye egyébként - már levagyok jelentkezve egy ideje a munkaügyi központba, targoncavezető meg CNC esztergályos van ...
2017. jún. 28. 19:15
 8/31 A kérdező kommentje:
Sehol sem írtam, hogy a lakhelyem egyben az egyetem helye is...
2017. jún. 28. 19:16
 9/31 A kérdező kommentje:
A tanár pedig nő volt, és igen, bizonyos érzéseket táplál, konkrétan közölte a vizsgán hogy nem érdekli a tudásom, rosszul van a fejemtől. (?) Mindezt két másik társam hallatára.. gondoltam a panaszra, hogy megyek a rektorhoz, vagy a dékánhoz, csak akkor az a baj, hogy a büdös életben nem diplomázok le.
2017. jún. 28. 19:17
 10/31 A kérdező kommentje:
Egyébként azt sem írtam sehol, hogy dolgozatot írtam... szóbeli volt a vizsga.
2017. jún. 28. 19:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!