Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért ilyenek az emberek,...

Miért ilyenek az emberek, miért ilyen az életem?

Figyelt kérdés

Általában magányos vagyok, egyedül, kerülöm az embereket. Utána általában kapok olyan megjegyzéseket, hogy buliznom kéne meg társaságot találni.

Ilyenkor mint a hülye berobbanok a tömegbe, lepacsizok mindenféle társasággal. 1-2 hétig rendesek velem elfogadnak, utána elkezdenek kiközösíteni.

Van amelyik arra hivatkozik, hogy antiszociális vagyok, van amelyik arra, hogy nem vagyok elég laza, nincs elég pénzem (nem dolgozom eleget) mindig van valami kifogás, de olyan, hogy csak úgy megiszunk egy sört valami vízparton szinte sosem.

Aztán idővel az lesz, hogy ha keresem is ezeket az embereket mert úgy érzem tényleg szükségem van rájuk ők nem keresik a társaságomat. Néha beszólogatnak, letiltanak, megbántanak, próbálnak megalázni, vagy meg is aláznak.


Így végül is alapvetően inkább kerülöm az embereket.


De arra jöttem rá, lehet, hogy nem is velem van a baj, hanem egyszerűen az országunk helyzete tolódott el, sokan nyomorognak és egy hajszál választja el őket a hajléktalanságtól. Tulajdonképpen engem is, mert ha nem tudom az albérletem kifizetni nincs hova mennem. Ez pedig beparáztatja az embereket és próbálnak olyanokkal spanolni akiknél vastag a pénztárca, de ezek az emberek meg pont érdek emberek és kihasználják a másikat, a nőket, a barátaikat. (nem mindig, de gyakran)


Szóval nem tudom. Mintha rohadna el körülöttem minden.

Én úgy érzem hogy amikor gyerek voltam, még általánosban pl, más volt a helyzet, összetartó, jólszituált értelmes családok zsibogtak körülöttem, mindig odafigyelt rám valaki, tanárnéni, rokon, stb. És mindig jártunk kirándulni, jutott fagyi, pattogós cukorka, savanyú cukorka, bűzbomba, játék, el tudtunk merengeni, játszani, álmodozni.


Most már arról se nagyon álmodozhatok, hogy mondjuk veszek egy kis csónakvitorlást mert a rezsimet alig tudom kifizetni.


Öngyilkosságon is gondokodtam természetesen és lebeszéltek róla. Mondták, hogy menjek el pszichiáterhez. Elmentem pszichológushoz, még csak nem is ahhoz akiket a lelkisegély ajánlott mert ők beutaltak volna a körzeti pszichiátriára, hanem egy kis lelki-ambulanciába, de ott is gyakorlatilag egy pókerarcú fiatal orvos fogadott aki semmit sem szólt hozzá a panaszaimhoz, és közölte, hogy gyógyszereket kéne szednem.


Az orvos nagyon durva addiktív gyógyszereket írt fel például rivotrilt amit nem szedek és soha többet nem is mentem oda vissza, de ezek után ha tényleg öngyilkos lennék miért csodálkozna bárki is? Hiszem kértem segítséget. És normális pszichológiai vagy lelki segítséget nem kapok.


Barátnőm sincs már két éve! 26 éves vagyok.


2017. júl. 23. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit a 3. bekezdésben írsz, az egy kikúrt nagy baromság. Nekem az egyik barátom sem pénzes, és ha ezen múlna, velem sem állna szóba senki. Rosszul válogattad meg magad körül az embereket, egy buliban nem lehet barátokat szerezni, mert ideig-óráig elvagytok, de nagyon más összekötő kapocs nincs, ami értelmes alap lehetne egy barátságra.

Tudom, hogy felnőtt korban nehéz már barátkozni, de én pl. 20 évesen ismertem meg a legjobb barátnőmet. Ha találsz egy normális embert, az vihet magával a társaságába, ott is ismerkedhetsz, stb, az egész olyan, mint egy nagy láncvonulat.

Ha meg nincs elég pénzed és nem vagy elégedett azzal, amennyit keresel, akkor keress egy másik munkát. Szerintem ez nem olyan túl bonyolult.

Pszichológust is lehet váltani, olyat kell találni, akivel elsőre megvan a közös hullámhossz.

2017. júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem szórakozni születtünk a Földre, hanem küzdeni, tanulni, és fejlődni a tapasztalataink által. Ha azok rossz tapasztalatok, akkor abból. Ne hálálkodj a válaszért, hanem gondolkozz el rajta, és cselekedj!
2017. júl. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez komoly? Ugyanigy erzek, ha van kedved dumalhatunk par szot privatban.
2017. júl. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Volt olyan osztálytársam, például az, aki a mostani legjobb barátom is, akivel megszoktuk egy légkörben egymást és volt olyan, hogy szinte csak azért, hogy legyen társaságom, ilyen emberek mellett ott sétáltam. Hidd el, érdekli az embereket az, ha valaki mellett hasznosan el tudja tölteni az idejét, társaságban, szóval ha van valaki, aki gyakran ugyanoda megy mint te, akkor előbb utóbb nyugodtan kezdeményezz vele beszélgetés, főleg ha elviselhető az illető.
2017. júl. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!