Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A férfiak nem szoktak depressz...

A férfiak nem szoktak depressziós lenni?

Figyelt kérdés
Mért csak egy nőt tudok elképzelni depressziósnak? mit szokott csinálni a férfi ha depressziós?vagy ők nem szoktak? Te jól vagy most mint férfi?

2017. júl. 24. 17:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Férfiak is depressziósak, érdekes, mert én például ha depresszióra gondolok, először inkább férfi ugrik be, nem nő. Nem mindenki ugyanazt csinálja aki depressziós a nők között se, nemekre bontható eltérés meg végképp nincs...de ezekből a kérdésekből nekem kicsit úgy tűnik, hogy te nem tudod milyen a depresszió, lehet nem árt ha utánaolvasol, nézel róla dokumentumfilmet, vagy meghallgatod valakinek a tapasztalatit aki ezzel küzd (youtube erre tökéletes hely)
2017. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
én most depressziós vagyok, gondoltam gyűjtök magam köré depressziós társakat.és eszembe jutottak a férfiak
2017. júl. 24. 17:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kíméli a férfiakat se. Elvileg egy kicsivel tényleg ritkábban fordul elő, mint nőknél, de nem sokkal.

Régebben jellemzőbb volt, de még most is elég gyakori, hogy nem kérnek segítséget, mert gyengeségnek érzik az állapotukat. Sokan inkább alkoholt isznak.

Gyakrabban követnek el befejezett öngyilkosságot, mint a nők.


Akiket én személyesen ismertem, azok ugyanazt csinálták, mint én (nőként) amikor depressziós voltam: feküdtek az ágyban, nem mozdultak ki a lakásból, keveset ettek, gyengének, fáradtnak érezték magukat.

2017. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
én is voltam depressziós, legyőztem egyedül, a lehető legrosszabb döntés ilyenkor depressziósokkal körül venni magad, mert ők nem fognak tudni segíteni csak rontani. Pozitívabb emberekkel vedd körbe magad. Egyébként nekem a sport segített kizökkenni ebből. Futás, biciklizés, kondizás. Főleg azért tudtam rászánni magam mert nem voltam kíváncsi semilyen emberre és ezeket az elfoglaltságokat tudtam egyedül is végezni. a végén meg már én magam kerestem társat aki velem tart. :)
2017. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
en is az vagyok ferfi letemre, am pont a ferfiak hajlamosabbak a depressziora mint a nok, egyszer ezt olvastam valahol.
2017. júl. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Problémái mindenkinek vannak nemtől függetlenül, az, hogy a férfiak elvileg fizikailag és lelkileg is erősebbek, még nem jelenti azt, hogy nem törhetnek össze. Meglepődnél, mennyi depressziós férfi létezik.

A depressziós barátokról annyit, hogy jelenleg nekem is van egy, ez annyiban működik jól nekünk, hogy mi elmondjuk egymásnak a problémáinkat, és egymásra koncentrálunk, mint magunkra. Persze ez is relatív, mindenkinek más működik a depresszió legyőzésénél.


15/l

2017. júl. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
én még kórházban is voltam miatta
2017. júl. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
A nők hajlamosabbak a depresszióra, mint a férfiak, nem véletlenül követnek el több öngyilkossági kísérletet.
2017. júl. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kérdésed :D

De, én kifejezetten szoktam.

"Kiskoromban" (értsd 18 évesen) vágtam is magam, szerencsére már leszoktam erről.

Mostanában ha depressziós vagyok, akkor az introvertáltság, szomorú zenék, rahedli sorozat és édesség, minél kevesebb kimozdulás. Hát nem vagyok szép látvány ilyenkor :D De azt hiszem azért, mivel gyerekkorom óta hajlamos vagyok depresszióra, egyre jobban kezelem, és egyre kevésbé jön elő :)

Most éppen nem vagyok jól egyébként. De nem vészes.

2017. júl. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A continental indít most valami képzést, technikusi, vagy ilyesmi. Nézz utána.

[link]

2017. júl. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!