Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek meglepő, ha egy...

Szerintetek meglepő, ha egy ilyen ember öngyilkos lesz? Ha ti hirtelen átkerülnétek az ő életébe, ti is megtennétek?

Figyelt kérdés
Ha valaki 30x évesen még szülővel lakik, évek óta nem volt barátnője, korábban is csak pár rövid párhetes kapcsolat, nincs munkája, magányos, csak virtuális ismerősei vannak, a napja internetezéssel és a városban magányos kóborlással telik, és nem önszántából, hanem az emberek közömbösek vagy ellenségesek vele...erre a helyzetre gondolok.

2017. aug. 17. 22:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
24%
Minden ember saját sorsa kovácsa. Keressen munkát, járjon el szórakozni stb.
2017. aug. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Kimennék szórakozni, azt csinálnám amit akarok.

Ha már úgy is meg akarsz halni, miért ne szórakoznál egy jót? Úgysem számít mit csinálsz, hisz úgyis megfogsz halni, én kipróbálnám mindent amit nem mertem.

2017. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem is olyan vészes. Az öngyilkossághoz azért több kell.
2017. aug. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
50%

"a napja internetezéssel és a városban magányos kóborlással telik, és nem önszántából"

Nem önszántából? Ki kényszeríti erre egy stukkert a hátához nyomva?

2017. aug. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
42%
Az emberek nem ok nélkül közömbösek vagy ellenségesek. Ha valakinek nincsenek barátai, az ok mindig őbenne van. Ezen kell és lehet is változtatni. Nem a Dunának kell szaladni.
2017. aug. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
60%
Ha ti hirtelen átkerülnék az ő életébe, első lépésben munkát keresnék. Mindenképp - még ha nem is megfelelő lenne- ideiglenesen jó lesz, míg nem találok mást.
2017. aug. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
43%
Ha átkerülnék az ő (te)életébe, akkor pezsgőt bontanék örömömben, hogy csak 30 vagyok, és csak ennyi problémám van. Nekem 20x szarabb az életem, de nem öngyilkosságon gondolkodok, hanem mindent megteszek, hogy jobb legyen. Neked is ezt javaslom.
2017. aug. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Clay Morrow ***** válasza:
55%

Én biztos nem.

1. Azért mert a szülő eltart még nem ok véget vetni az életnek, igen, szégyen, de még mindig jobb ez a verzió, ha nem bírja/tudja eltartani magát. A nagyvilágban erre- nem egy példa van és köszönik jól megvannak.

2. Heh, sok stressz egyből ugrik, nem kell másra gondolni, kikérni a véleményét, veszekedni, osztozni, nincs rinya stb-stb. Ez meg végképp nem ok.

3. Azt mindig lehet találni, ha meg nincs, akkor legalább nem kell fáradozni.

4. Azok se semmik, könnyebben elfakulhat persze a kapcsolat, de azoknak is kevésbé kell megfelelni, ha meg nem vagy nagyon társigénylő simán viheted. Újakat meg ezreket találsz.

5. Az internet tele van jó dolgokkal, annyi mindent lehet csinálni rajta-segítségével, hogy hihetetlen.

6. A séta még jót is tesz, nyugtató hatása van, és nem muszáj mindig a poros túltengő városban 'kóborolni', ott a természet, ott tuti nem jön rá az öngyilkosság gondolata sem.

7. Akkor sokat nem lehet azon segíteni, "a többiek akkor meg bassz.ák meg" mentalitással tovább kell élni és kész.


Én legalábbis ezek miatt tuti nem.

2017. aug. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
42%

Az öngyilkosság a gyengeség jele. Mikor nem vagy képes megoldani a problémáid, helyette inkább eldobnád az életed, mivel persze, hogy ez a legegyszerübb. Hát én biztos nem alacsonyodnék le erre a szintre.


Gondolj bele milyen büszkék lesznek a szüleid akkor, mikor bejelented, milyen jo állásod van. Mikor bemutatod a feleségjelöltedet, és szolsz, hogy összeköltözöl vele. Biztos nagyon szeretnek téged, hisz különben már rég kipateroltak volna. Ne okozz nekik ekkora csalodást, hogy ilyen hülyeségek miatt eldobod az életed.


Elsö lépésként probálj meg munka után nézni, hiszen ez oldaná meg az összes problémád. A munkahelyeden biztosan találsz uj barátokat, hisz nap mint nap együtt dolgoztok, lehet még a szerelmet is megtalálod. Ha lesz pénzed, el tudsz költözni otthonrol. Egyébként nagyon sok ismerösöm a szüleivel lakik 30 évesen, ugyhogy te sem vagy elkésve. Hidd el, ha lesz egy jo munkahelyed, teljesen átértékeled az életed. Ne tegyél hülyeséget azzal, hogy eldobod az életed!

2017. aug. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Próbáltam már, hosszú évek munkakerülése után majd egy évig dolgoztam, hát se új barátok, se szerelem, se semmi ilyesmi nem lett, csak a szenvedést hosszabbítottam meg vele. Sokszor reménykedtem ebben amit írtál, sokszor próbálkoztam és mindig csalódtam. Nem oldott meg semmit egy munkahely, a probléma valahol máshol lehet, főleg hogy egy csomó embernek munka nélkül is van barátnője, barátai.

Mindazonáltal köszönöm a válaszaitokat, és sajnálom hogy ennyire nincs senkim, hogy itt idegenektől kell ezeket megkérdeznem.

2017. aug. 17. 23:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!