Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Keresem az emberek társaságát,...

Keresem az emberek társaságát, mindent megteszek, de senki sem kíváncsi rám. Kedvem lenne meghalni. Miért történik ez velem?

Figyelt kérdés

Például volt egy baráti társaság amiben régen benne voltam. Egy ideje felhívtam telefonon őket, hogy jöjjenek le hozzám kicsit igyunk meg valamit, stb, azóta nem veszik fel a telefont.

interneten barátkozom már különféle külföldiekkel, utazókkal ami még kevésbé kifizetődő, a környékbeli embereket nem ismerem, vagy épp semmibe vesznek. voltak álmaim, mindent elvettek tőlem. Bárkivel bármiben megegyezek nem tartja magát hozzá, amiben lehet kihasznál, ha csak épp annyiban, hogy érdekes dolgokat akar hallani és tőlem megkapja, akkor hallgatja, de valójában rám nem kíváncsi. Nem számíthatok senkire. Már magamra sem.

Egyedül élek, egy kis házat bérelek vidéken de már nem bírom. Volt egy álmom.

Olyan érzésem van mintha egy féreg lennék. A valódi önmagam árnyéka, aki lenni szerettem volna 5-7 évvel ezelőtt.

27 éves vagyok és az életem néhány éve egyszerűen csak vegetál, évek óta. 20 éves korom környékén kezdett el minden tönkremenni. 7 éve csak egyre rosszabb és folyamatosan bíztam és kűzdöttem de már nem bírom.

Nem bírok így élni.


2017. szept. 2. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Első lépésként javasolnám, hogy kezdj magaddal valamit. Csinálj valamit, amit szeretsz. Ez fontos lesz, a kisugárzásod miatt.


A rossz hangulatod nagyon könnyen átmegy más emberre. Ha csak negatív dolgokat tudsz felhozni az életedből, akkor nem nagyon lesz társaságod, mivel erre senki sem kíváncsi. Amikor elmondod, rossz érzést kelt, és ez rögzül az embereknek rólad. Olyan emberrel pedig senki sem társalog szívesen, aki miatt rossz érzésük volt.


Most, hogy elolvastam, amit leírtál, számomra is negatív benyomást keltő. Ha csak panaszkodni tudsz, akkor nagyon hamar teljesen egyedül találod magad. Igyekezz apróbb, későb nagyobb célokat kitűzni magad elé. Az aprókat azért, mert azok elérése is jó érzéssel tölt el, és hamar észrevehető a változás rajtad-kívülről, amit okoz. A nagyobbak pedig azért, hogy mások számára is legyen értéke-súlya a dolognak.

Keress pár elfoglaltságot, amit kedvelsz. Merülj-mélyülj el bennük. Amikor elérsz valami kis részeredményt, máris jobban leszel. A sikerélmény fontos, még ha kicsi dologról is van szó. Pár hónap alatt lehetsz annyira jó valamiben, ami már átlagon felüli, így érdekesebb leszel a többi ember szemében. Szívesebben beszélgetnek veled, ha látják, törtetsz valamerre, csinálsz valamit.

A befordulásban egész jó vagy, de ez nem a legjobb témaválasztás, inkább keress valami mást!

2017. szept. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanez nálam a helyzet, 28 vagyok. Szerintem ez nálunk valami generációs probléma lehet, vagy a fene se tudja. Rengeteg hasonló problémával küzdő ember van itt Magyarországon, akik a rendszerváltás környékén születtek. Aztán lehet csak véletlenek egybeesése.


Amúgy nekem is olyan 7-8 éve indult meg a lejtőn az életem. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen ember lesz belőlem, teljesen másképp képzeltem el az életem. Ami most van az szánalom. Tudom hogy még nem késő változtatni, de olyan üres a fejem, olyan szintű hátrányból indulok, hogy fogalmam sincs mihez kezdhetnék, pedig már a 24. órában járok.

2017. szept. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyelj van ilyen. Nem kell mindenkinek boldog életet élnie. Neked ez jutott. Egy pár dolgot nem kell érteni, el kell fogadni
2018. jan. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Második, talán azért, mert én ahogy emlékszem a 90-es évek egy felszabadult, gyümölcsöző korszak volt, majdnem 10 évig itt azt hitték az emberek, hogy ez már "valami amerika" aztán persze beleszartak a levesbe. Az új generáció már a szarosleves korszakban nőtt fel, ahol már különböző politikai és vallási csoportok diktáltak, igy az emberek besoroltak, meg besorolodtak oda ahova, utána szépen elkezdték tönkretenni az országot. Az a reményteljes időszak már oda lett, és én hiába vagyok továbbra is reményteljes, az új generáció szerintem már inkább nyugat európában gondolkodik, itt meg csak a pusztulást látja. igy is áll hozzá az emberekhez, menekül mindentől ami nem vagyonos, nem pénzes, nem elit, nem sznob, és nem indokolatlanul de válogatósan pozitiv. Szerintem.


Mit számit, hogy amig o a lakotelepi lakasban nott fel mikozben a szulei kidolgoztak a beluket nekunk tengeri vitorlasunk volt a balatonon és 5 éves koromban ott nyaraltam. Ha megnézed a zenék is pozitivabbak, másrészt azóta bejött az internet az internet meg nagyon hamar leirja az embereket. Régen meg csak az számitott, hogy hogyan viselkedtél, lehetett beszélgetni az emberekkel nem a profilodon nézték meg ki lehetsz.

2018. jan. 24. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!