Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Állandóan a halálra gondolok?

Állandóan a halálra gondolok?

Figyelt kérdés

Már korábban is előfordult, hogy eszembe jutott, az én életem se véges, de nemrég, amikor szerencsésen megúsztam egy véletlen folyamán szerencsére időben diagnosztizált egészségügyi problémát, azóta sajnos rosszabb.

Kb naponta eszembe jut, bár tudtommal egészsséges vagyok, hogy bármikor meghalhatok, és ezzel úgy el is megy a kedvem mindentől.

Leginkább a betegségek aggasztanak, hiszen hajszálon múlt, hogy megúsztam egyet.

Félek a balesetektől is, de azt többnyire odafigyeléssel meg lehet úszni, én meg az a típus vagyok, aki az egyirányú utcában is kétfelé néz körül, mert hát sose lehet tudni.

Még ha csak naponta eszembe jutna, rendben, de sajnos van, hogy úgy érzem, emiatt már semminek semmi értelme.

Képes vagyok nem megvenni egy ruhadarabot, vagy bármit, mert arra gondolok, lehet, már nem lesz alkalmam felvenni.

Vagy amikor terveztük, hogy hol nyaralunk jövő nyáron, az első, ami felmerült, hogy én lehet, hogy már sehol, ezért valahogy nem is motivál, hogy komolyabban tegyek rá félre.

Nem arról van szó, hogy céltalan az életem, mindig van, ami lefoglal.

Munka, tanulmányok, háztartás, illetve szeretnék ősztől jógára járni és sportolni is (úszni mindenképp).

Viszont mindig eszembe jut valami, ami elveszi az életkedvem.

Már gondoltam rá, hogy felkeresek egy pszichológust, mi lehet az egész mögött.


Érzett már valaki így? Sikerült ezen túljutni?


23l


2017. szept. 4. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
jobb minta allandoan meg akarnal halni.
2017. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*mintha
2017. szept. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenki meghal egyszer kár ezen filozni, holnap vagy 50 év múlva, az nem számít, inkább élvezni kell az életet aztán kész, nem azon parázni mi lesz holnap.
2017. szept. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A halál eleve elrendeltetett tény, csak az idejét nem tudjuk. Valamelyik ember még 90 évesen is él, a másik meg alig éri el a tinédzser kort és meghal. A létezésünk ideje véges. El kell fogadni ezt a tényt.

A halál ott leselkedik minden utcasarkon, bármikor történhet olyan esemény, ami a halálodat okozhatja önhibádon kívül is.


Vegyük a nemrégi esetet, amiben a maffiózó csávó elütötte bedrogozva a zebrán várakozókat és többen meghaltak. Rosszkor voltak rossz helyen a szerencsétlen áldozatok.

Vagy azt az esetet, amikor meghalt egy férfi, amikor sétált az egyik város főutcáján, és a háztetőről egyszercsak leesett egy kőtömb, ami agyonütötte. Ő is csak rosszkor volt rossz helyen.


A halált nem tudod kijátszani. Előbb-utóbb mindannyiunknál eljön a GAME OVER. Viszont, ha elfogadod ezt a tényt, hogy előbb-utóbb vége az életnek, onnantól kezdve nincs hatalma fölötted. Nem fogsz félni, nem fogsz görcsölni rajta.


Fogadd el a tényt, és próbáld meg minél boldogabban eltölteni azt a kis időt, amint van. Akkor megszűnnek az aggályaid. Többet úgyse tehetünk.

2017. szept. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!