Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy évek óta az öngyilkosság...

Egy évek óta az öngyilkosság szélén álló fiatalnak van visszaút?

Figyelt kérdés

Kb 3 éve (most vagyok 17 éves (fiú)) fontolgatom szinte kivétel nélkül minden egyes nap, hogy megöljem-e magam. Volt már, hogy határozott, konkrét lépéseket tettem az ügy érdekében, de végül mindig visszafordultam.. Az egyetlen ok, ami miatt még nem tudtam megtenni az az, hogy sajnálnám édesanyámat.


Ahogy közeledik az érettségi egyre elkeseredettebb vagyok. Nincsenek emberek, akikkel beszélgetnék, nincsenek igényeim, vágyaim, egyszerűen semmi kedvem foglalkozni az életemmel.. A gimnázium remek időhúzás volt, de most, hogy vége lesz, nem tudom akarok-e egyáltalán tovább élni. Valamilyen végzettséget/munkát biztos találnék, de van-e értelme azért mindennap dolgoznom, hogy mikor hazajövök magányosan vágyódhassak a halálom után!? Mert ennél többre egyszerűen nem vagyok képes.

A legijesztőbb, hogy 2-3 éve hiába gondolkodtam az öngyilkosságon, tudtam, hogy úgysem tenném meg és biztos "normálisabb" leszek, megváltozom pár év alatt, de mára már egyszerűen rájöttem, hogy egyszerűen felesleges várnom, hogy valaki majd hirtelen belép az életembe és megment vagy beáll valami jóirányú drasztikus változás. Én pedig egyszerűen már belefáradtam, hogy megpróbáljak embereket "beléptetni" az életembe.


Pszichológushoz nem megyek, mert tuti kínos lenne, beszélgetni egyszerűen nem tudok, tehát senki semmit nem is sejt arról, hogy mik a terveim.


Ilyenkor mi a teendő?


2017. szept. 7. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
17 évesen még kicsit elsieted. Egyébként hasonló gondolatom nekem is volt, de hamar elvetettem, mivel tudtam, hogx úgyse merem megtenni. Így elkezdtem letojni az egészet, és ez szerint élni. Ha eljön az ideje, úgyis megtörténik. Addig élj
2017. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
Mindig van visszaút.... Várod, hogy valaki belépjen az életedbe és megmentsen vagy megváltoztasson? Mégis kire vársz úgy hogy mindenki elől elzárkózol, esélyt sem adsz senkinek (az írásodból ez jön le nekem). Elárulom neked a legjobban saját magadat tudod megmenteni, persze ha szükséged van rá akkor segítséggel. Kínos a pszichológus? mégis kinek? Neked? Vársz arra, hogy valaki segítsen rajtad. Egy jó pszichológus tudna irányt mutatni de nem mész, mert kínos... akkor mégis miről beszélünk? Inkább élsz így nap mint nap minthogy megtennéd az első lépést a változás felé, ha nagyon akarnál változtatni a jelenlegi helyzeteden akkor megtennéd.
2017. szept. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Hát van jó sok féle pszichológiai probléma, aminek ez a tünete. Ha már orvoshoz nem akarsz menni, google a barátod, keress rá, és legalább rájössz, hogy nem vagy egyedül. Meg arra is, hogy létezik valós, orvosi segítség a problémádra, amitől ez az érzés el is tud múlni. Ha nem teszel pozitív lépéseket ez ügyben, 20 év múlva sem múlik el. Én 39 éves vagyok, és mindennap ugyanazt érzem, mint te. Ez egy betegség.
2017. szept. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
Ne halgass ezekre a beteg emberekre ők még attól is távol álnak hogy emberségesen beszéljenek valakivel.Ezek az emberek az életben senkik.Vannak eltengenek a többi ember mellett de senkisem veszi őket komolyan.Igazából ha nem lennének ien érzelmileg fogyatékos trollok akkor kiken nevetnénk egész nap.Nade a kérdésedre visszatérve.Ne add föl soha mert sosem tudhatod mit hoz még a jövő.Nem hiszem hogy annyira antiszociális vagy hogyha a sulit eltudtad végezni.Jobb ha tudod azt hogy vannak és mindíg is lesznek emberek akik számítanak rád.Jó lenne ha pozitívabb lennél első lépésben.Neten valóban találhatsz beszélgetőpartnert közös témát.A beszólogató emberekkel nem kell foglalkozni sem itt sem az életben.;)
2017. szept. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia

Lehet tudok segíteni de csak ha hajlandó vagy tenni magadért. Volt hasonló szakasz az életemben ugyan így érettségi előtt szóval tudom milyen. Annyi amúgy a bajod hogy be vagy rezelve az élettől de azon lehet segíteni. Írj privátba és meglátjuk mit tudunk kihozni belőled. :P

2017. szept. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!