Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek lehet egy egész...

Szerintetek lehet egy egész életet leélni úgy, hogy nincsenek barátaim, nincs kivel beszélnem, és örömöm is alig van?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok.

Az a gond, hogy sosem voltam az a barátkozós típus. Igazából egy barátom sincs, és nem is volt soha. Olyan hogy én egy barátommal elmentem volna bárhova olyan sosem volt. És én szerintem ez nagyon rossz, régebben annyira nem zavart, de most már nagyon zavar.

Mindet egyedül csinálok, mindenhova egyedül megyek, és egyedül oldok meg mindent. És amikor látom azt hogy mások a barátaival, barátnőivel vannak akkor mindig olyan szomorú leszek, h h lehetek ilyen szerencsétlen. És miért ilyen igazságtalan az élet, h nekem ilyen magányosan kell élnem.

Néha jó lenne, ha lenne kivel beszélgetnem, de legjobban igazából egy barátnő hiányzik.

És ráadásul a családom kihasznál. Mivel tudják h nem nagyon megyek sehova (csak sportolni) így van időm, és akkor mindig én csináljak mindet, ők pedig boldogan élik az életüket. És állandóan azzal bántanak, hogy nincsenek barátaim, és mindig itthon ülök. Pedig nem olyan egyszerű barátokat szerezni ilyen személyiséggel, mint ami nekem van.


Szerintetek magányosan le lehet élni egy életet, vagy ebbe bele fogok bolondulni.


Köszi, hogy elolvastad!



2017. szept. 9. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nagyobb valószínűséggel bolondulsz bele,minthogy magányosan leéld az életed. Mindkettő lehetséges,te a te lelki állapotodban az első valószínűbb.

"Ilyen személyiséggel" ezt mire érted? Úgy gondolod hogy veled van a gond?

A családodtól pedig tarts távolságot,mert csak rontanak a helyzeten.

2017. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Én is ilyen voltam. Aztán lediplomáztam és elkezdtem főállásban dolgozni. Ott pedig hasonló korú emberekkel vagyok körülvéve, mint én. Nap mint nap eljárunk ebédelni étterembe, időnként befigyel egy mozi is. Közben meg megy a hülyéskedés ezerrel. Oké, nem barátok, hanem kollégák, de így is elég jól érzem magam velük. Bár barátnőm még mindig nincs.


23/F

2017. szept. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind a két választ!

Úgy értem hogy introvertált személyiségű vagyok. Tehát nem vagyok barátkozó, és a társaságot sem szeretem. De azért néha jó lenne emberekkel beszélni pár szót.

2017. szept. 9. 12:30
 4/12 anonim ***** válasza:

# 3


Indíts youtube csatornát-műsort, mint "Dumáljunk gyerekek live!"


Tehát élőben s lesz, ami lesz;)

2017. szept. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez az introvertáltság egy hatalmas baromság. Megfelelő környezetben mindenkinek lehetnek barátai, de ha valaki nem képes elszakadni a szobájától és a telefonjától, akkor nehéz barátokat találni. Nektek már az a legnagyobb bajotok, hogy nem mentek sehova. 20-30 éve még összejártak az emberek, a fiatalok, mert ez volt az egyetlen módja a kapcsolattartásnak, de ma már mindenki a fotelból akarja ezt megoldani.


Leélhet élni az életet barátok nélkül, csak nem érdemes.

2017. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sokan vannak, akik nem barátkozós típusok. Ha iskolába, munkahelyre, vagy valahova eljársz, akkor ott is lesznek ilyenek, akik nem a társaság középpontjai. Őket kellene megtalálnod. Merj kezdeményezni, aztán egy haverságból barátság is lehet.

Ha viszont nem mersz tenni semmit, akkor csak abban bízhatsz, hogy majd más megoldja ezt helyetted, majd más barátkozik veled. Ne várd meg. Beszélgess akárkivel, akit szimpatikusnak tartasz, de ha nem az, akkor is megér egy próbát.

Talán attól félsz, hogy unalmas vagy, nem tudsz majd miről beszélgetni, vagy nem érdekled a másikat. Biztos lesznek olyanok, akiknél ez igaz lesz, de pont ezért kell kezdeményezni. Egy idő után megtalálod azokat, akikből barát lehet, de ahhoz tényleg tenni kell valamit.

2017. szept. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha Budapesten laksz, és lenne kedved barátkozni, kérlek írj. Én is hasonlóan érzek; elképesztően elidegenedtem az emberektől, mert azt látom, hogy döntő többségüknek egyszerűen nincsen szüksége értékes kapcsolatokra, a felszínességgel beérik.


25f

2017. szept. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A sztoikus típus. A szilárdság, az önuralom, a tántoríthatatlanság, a béke, mint az erős akarat hajthatatlansága – a mélységes nyugalom, a védekezés állapota, a hegy, a harcos bizalmatlansága – az alaptételek szilárdsága; a tudás és akarat egysége; önmagunk tisztelete.

Remete-típus. A tökéletes „szarvasmarha”.

2017. szept. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok, bizony nehéz kereszt ez, szerintem nem fog sikerülni nekem leélni így.
2017. szept. 10. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
53%
Meselj egy kicsit magadrol. Ha van érdeklődési kör,biztos lesz olyan csapat,akikkel megtalalod a kozos hangot. Egyetemre jarsz? Mit sportolsz? Dolgozol?
2017. szept. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!