Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magányba bele lehet őrülni?...

Hamis Velociraptor kérdése:

A magányba bele lehet őrülni? (Vagy a szimpla egyedüllétbe? ) Úgy értem, pszichiátriai értelemben.

Figyelt kérdés

2017. okt. 23. 02:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Az elején úgy tűnik, de azért mert az én-t mások támogatták. Az ember magányban, nincs "én" támogató, aki pallérozza az én-t Egy idő után eltűnik az én érzés, cselekvés lesz, amikor sétálsz te vagy a séta. Szóval a magányos menekül maga elől, mert az énje hamis, mások tartották a falait, és úgy tűnik megbonoldul. Fél a saját gondolataitól is, negatív jövőt lát...mindenki kerüli, mert pióca.


Aki egyedül van, annak az énje ő építette, tehát az mások csak rombolnák, ezért van inkább egyedül, remeteként él.

2017. okt. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%
Abba lehet beleőrülni,ha valakit nem hagynak békén és sosincs egyedül.
2017. okt. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Az ember társas lény. Szüksége van társaságra, és szüksége van magányra is. A társaságból még a rossz társaság is jobb, mint a semmilyen. Még veszekedni is jobb, mint csak saját sóhajunkat hallgatni egész nap.

Bele nem őrül az ember a szó szoros értelmében, de depressziós lesz, és teljesen elszokik az emberi kommunikációtól, ezáltal még áthatolhatatlanabb falat von maga köré. Végül teljesen elmagányosodik, befordul.

2017. okt. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Bele lehet. De van egy ismerősöm, aki szerintem sose őrülne bele! :D
2017. okt. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem simán, én már kezdek beleőrülni. Bár nekem alapból is van pár mentális betegségem, úgyhogy a magány csak rátesz egy lapáttal. Amúgy meg nem szeretek emberek között lenni, szóval ebből a szempontból meg jó. Mondjuk, hamarosan úgy is megölöm magam, úgyhogy annyira nem érdekel...
2017. okt. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
65%
Igen bele lehet, 16 éves korom óta egyedül élek, és magamat tartom el. Az akkori munkahelyemen nem igazán találkoztam senkivel, és 17 éves koromba teljesen magamba fordultam, annyira, hogy nem is tudtam emberekkel beszélni. Amit tettem az annyi volt, hogy az alkoholt nagy mennyiségben pusztítottam. Aztán jött egy lány, aki kisegített a mélyből, és normális lettem (aránylag :D ) aztán fél év után szakítottunk, mert nem illettünk össze. Most szinten birom magam tartani, egy kis zöld rakétával, meg azzal, hogy a jelenlegi munkahelyemen folyamatosan emberekkel beszélek. De ha ez megszűnik, valószínű hogy újra előjöhet, de nem tudom, majd a sors eldönti hogy mi lesz. 19/F
2017. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem lehet. A megfelelési kényszerbe lehet beleőrülni.
2017. okt. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Igen bele lehet!Én már nem látok ki utat!

4 év magány eredménye hogy már nincsen életkedvem!Csak süllyedek!

2017. okt. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Molnárné Cseh Judit válasza:

Csatlakozz egy turista csoporthoz. Vasárnaponként a Széll Kálmán téren több csoporthoz csatlakozhatsz.

Menj ki egy uszodába (Paskált ajánlom, nem túl drága).

Menj moziba!

Menj öt órai teára, több Műv.házban van.

Legyél nyitott, beszélgess bárhol, adj kis aprót a zenélőknek, közben kérdezősködj, ismerkedj.

Fogadj be cicát, kutyust, remek társak.

Én is ezt teszem.

2017. okt. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A többség megbuggyan. Kivétel akik nagyon erősek lelkileg. De ne aggódj több év kell hozzá, viszont nehezen visszafordítható.
2017. okt. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!