Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányos vagyok. Az önértékelé...

Magányos vagyok. Az önértékelésem 0. Minimális az önbizalmam. Hogyan tegyem túl magam ezen?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok. Koromhoz képest elég érett. Van egy 16 éves barátom akivel egész jól megvagyunk, de a problémáimat nem igazán tudom vele megbeszélni. Szügségem lenne egy barátra aki mellettemvan, de sajnos ilyen barátaim nincsenek. Elég régóta kapom tőlük a bántást ezt persze észre sem veszik, hogy nekem mennyire fáj mind ez. Nyáróta több ilyen jellegű problémám is akadt. Úgy érzem nem tudom elviselni ezeket. (Nem öndajnáltatásból irom ezeket, nem szeretnék utálkozókommenteket) Többnyire jókedvűnek ismernek az emberek azondban mostanában ez megváltozott. Hogyan tudnám az önbizalmam visszahozni, hogy túl tudjam magam tenni a problémáimon?

2017. dec. 30. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Pszichomókus.
2017. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Van egy 16 éves barátom akivel egész jól megvagyunk, de a problémáimat nem igazán tudom vele megbeszélni vele."



Akkor nem találtad meg az igazit.Biztos ufóként gondolkdok,de én úgy gondolom hogy az ember szerelme az egyben a barátja,testvére,szüleje,istene és mindene amit csak eltud képzelni..

2017. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 23/F vagyok, az én önértékelésem is egyenlő a nullával. Már általános iskolában is egy takonygerincű, nyámnyila, anyámasszonykatonája voltam. Szinte minden héten volt hogy megfenyegettek, megvertek, elvették a zsebpénzem, stb. Végül már hiába szóltam a tanároknak, igazgatónak, semmit se tudtak a helyzettel mit kezdeni. Az érettségim is a középiskola végén éppen hogy meglett, most is minimálbért keresek. Másnak már 17 évesen jogosítványa van, 18 évesen van párja, én meg itt vagyok barátok nélkül, pár nélkül, megtörve, lelkileg összezúzva, meggyötörve, megalázva, meggyalázva, depressziósan. Sokszor gondoltam már az öngyilkosságra, de még nem volt erőm megtenni. A munkahelymen a főnököm is úgy beszél velem, hogy már egy rühes kutyával szebben beszélnek. Az apám iszik, az anyám sok éve már hogy elhunyt. Előrelépést mem sokat látok, vagy egy helyben vagyok, vagy süllyedek színvonalban. Nem tudom meddig bírom még...
2017. dec. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok még mindig.

Átgondoltam már többször is az elmúlt éveimet, és arra jutottam, hogy lehet bizonyos dolgokban én is változtathattam volna, de valahogy mindig egyszerűbbnek láttam ha hagyom magam és azt csinálnak velem amit akarnak. Középiskolában is csak kihasználni tudtak. A középiskolás éveimet én rendre végigsírtam, délutántól késő estig sokszor eláztattam a párnámat a könnyeimmel. Most így a 2017-es év utolsó napján is látom hogy sajnos valahogy létezni kell minden kib'szott nap és ebben semmi extra pláne nincs, 20 éve az életemben egyetlen halovány köpetnyi örom sincsen meg annyi boldogság se mint a köröm alatt a piszok. Nem hiányzok én senkinek se már...

2017. dec. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól leírtad 3-as. Én is 23 vagyok és én is sokat sírtam már. Kaja, pia, lakás ha nem is a legjobb de van, viszont lelkileg nagyon nyomorúság az életem.
2017. dec. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!