Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hol tudnék autisztikus emberek...

Hol tudnék autisztikus emberekkel ismerkedni?

Figyelt kérdés

Aspergeres vagyok és eléggé egyedül érzem magam, egyszerűen képtelen vagyok felszabadulni és merni önmagam lenni a "hétköznapi" barátaim/ismerőseim között, mert egyszerűen nem tudnák (tudják) hova tenni a viselkedésemet/szokásaimat/személyiségemet.


Gondoltam, ha egy hozzám hasonlóval kezdenék el barátkozni, akkor jobb lenne a helyzet, de őszintén megmondva ebben sem vagyok olyan biztos...


Mit tegyek?

17/F


2018. jan. 12. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
2018. jan. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
autista. tudom, hogy az angolból kiindulva autisztikus lenne, de magyarul autista a helyes
2018. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az autista egy főnév, az autisztikus egy melléknév.
2018. jan. 12. 16:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Az "autisztikus" egy kicsit szélesebb kategória, mivel magában foglalja azokat, akiknek nincs ugyan hivatalos diagnózisa, de hasonló vonásai, problémái vannak. Illetve magasan funkcionáló autisták szerintem azért is használják, mert autista alatt sokan az alacsonyan funkcionálókat értik, pedig sok auti van, akiről akár hosszabb ismeretség után sem gondolnák sokan, hogy azok. Mondjuk én pont nem értek egyet ezzel a fajta különbségtétellel, de ez már az én bajom.
2018. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!