Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy számomra fontos személynek...

Egy számomra fontos személynek fogházba kell vonulnia pár nap múlva, de azt mondta, inkább öngyilkos lesz, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sajnos tudom, hogy ő nem csak úgy mondta ezt, nem 11 éves emós kislány, majd' 30 éves pasiról beszélünk aki ráadásul szociális fóbiával küzd, magyarán próbál minél kevesebb ember társaságában létezni, ezért csak az anyukájával foglalkozik (élőben) senki mással, néha elmegy a boltba, és ennyi, baráti és egyéb kapcsolatait online tartja.


Ebből gondolom már leszűrtétek, hogy nem egy nagy sittes arcról beszélünk, hanem egy elég félénk emberről, aki nem tud és nem is akar a társadalom szerves része lenni (sose járt szórakozni, stb).


Csinált egy butaságot pár éve, amiért a rendőrség pénzbírságra ítélte, de ezt sajnos nem tudta kifizetni, ezért nemrég tárgyaláson volt (nagyon keveset mesélt erről szóval én is csak ennyit tudok), ahol a bíró azt mondta, mivel munkája nincs, és 3 éve nem fizette ki a bírságot másfél hónap fogházra ítéli, és nincs fellebbezés, nem is fellebbezett, az ítéletet elfogadta, de halasztást kért, amit megkapott.


Ehó végén kellene bevonulnia, de nem igazán akar róla beszélni, ha szóba hozom témát vált. Többször említette, hogy inkább öngyilkos lesz, de ő nem megy sittre. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy a fogház és a sitt nem ugyanaz, de nem érti meg.


Rettegésben élek nap mint nap, mert fontos ember a számomra, és nem akarom ma-holnap azt olvasni fészen, hogy meghalt. Sajnos ő nem csak úgy beszélt róla , szerintem képes is rá.


Mit tehetnék?


Aki volt már fogházba leírná nekem, milyen hely az, meg a tapasztalatait?


Hogyan tudnám megakadályozni, hogy megölje magát? (200 km választ el minket)


Egyáltalán mit tehetek, vagy tehetek -e bármit is, vagy csak úgy hagyjam sodródni ? Aggódom érte, nem akarom, hogy öngyilkos legyen, másfél hónap nem is olyan sok idő. Csak tudom, hogy ha ezt neki mondom akkor leordít.


Továbbá nagyon ijesztő amit egész januárban csinál:

MINDENNEL foglalkozik, csak ezzel nem.

MINDENFÉLE hülyeségekről társalgok vele, de ezt szóba sem hozza.

Amikor egyszer szóba hoztam azt mondta, ő már el is felejtette, kösz, hogy emlékeztettem. Hogy lehet elfelejteni azt, hogy behívtak?


Mit tehetnék, hogy ne legyen tolakodó, de rávezessem, szépen lassan a témára, és megbeszéljem vele, hogy az öngyilkosság nem megoldás alig másfél hónap fogda miatt?


Köszönöm.


Én: 26/L

Ő: 29/F



2018. jan. 17. 18:40
1 2
 1/11 Gál Zoé ***** válasza:
21%

"Mit tehetnék, hogy ne legyen tolakodó, de rávezessem, szépen lassan a témára, és megbeszéljem vele, hogy az öngyilkosság nem megoldás alig másfél hónap fogda miatt?"


Semmit, mindenki maga dönt az élete felett, nem kell beleszólni a másik magánügyeibe.

2018. jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Nincs alternatíva megszerezni azt a pénzt a bírság kifizetésére?

Csak ekkor mentesülne a börtöntől.


De gondolom, 3 évig nem fizetett, akkor őt sem igazán érdekli a saját élete.

2018. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát sajnos a pénz megszerzése képtelenség, ő is, én is csórók vagyunk , továbbá már a bíróság döntött szóval... :(
2018. jan. 17. 19:17
 4/11 A kérdező kommentje:

#2


Sajnos igen, picit nemtörődöm volt, pedig én mondtam neki, hogy ezt nem lehet szőnyeg alá söpörni, de akkor se érdemel teszem azt halált, ha azt választja a fogda helyett.

2018. jan. 17. 19:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem a kriminálpszichológia fogalma ugrott be, ahogy kicsit jobban megerőltettem az emlékeimet. (Gyerekkoromban hallottam róla a televízióban.)


Rendőrségi/bírósági hivatalokban nincs olyan pszichológus, akinek a szociális fóbia lenne a szakterülete...?!

2018. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Büntetés-végrehajtás. Benne van a nevében a lényeg. Csinált egy "butaságot", amiért a jog szerint büntetés járt, csakhogy ő éveken keresztül sz@rt az egészre. 30 évesen az anyjával tartatja el magát, hiszen nem dolgozik, de még ez sem motiválta munkakeresésre.


Most, hogy jönnének a további következmények, egyszerűbb másokat érzelmileg zsarolni. Ne aggódj, aki meg akarja ölni magát, az cselekszik, nem szétkürtöli másoknak, hogy mit akar csinálni. Bocsi, de ahogy írsz róla, én nem tudom sajnálni, mert egy élősködő, nemtörődöm, link alak. Egye meg amit főzött.

2018. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló vagyok.


Talán a Búra.hu oldalon tudnak konkrét segítséget nyújtani. Beütnéd a Google keresőbe?

2018. jan. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mit csinált?Életben van még?
2018. ápr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Leülte, és él :)
2018. máj. 15. 01:16
 10/11 anonim ***** válasza:
8%
Nyilván él, az ilyen élősködő hulladék csak fenyegetőzni tud :D pedig szebb hely lenne a világ nélküle
2018. máj. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!