Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Te valóban magányos vagy?...

Te valóban magányos vagy? Biztos? Tényleg? Vélemény a lentiekről?

Figyelt kérdés

Minden magát magányosnak valló embernek vannak barátai, akik keveset keresik, de alapvetően van néhány ember a képben, ez mindig kiderül. Mindannyian meglepődnek és keresik az okokat mikor leírom, nekem valóban nincs egy barátom sem. Tényleg. 2012 óta nem volt barátságnak (vagy komolyabbnak) nevezhető kapcsolatom, jóanyámmal beszélgetek nap mint nap, más nincs. A valóban magányos emberekre ki kellene találni egy új szót, mert még ilyen nincs és hiánypótló lenne. A magányos szót sokan a vannak barátaim, de sosem keresnek barátságokra értik.

Jellemző még a "magányos" emberekre, hogy nem akarnak rajta változtatni. Elmondásuk szerint el akarnak menni a barátokkal mindefelé, közös programokra. DE! Találkozni nem akarnak, telefonon beszélgetni nem akarnak, a neten beszélgetni nem akarnak, szóval nagyjából semmit.



2018. febr. 7. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én ezt fordítva közelíteném meg. Amire te akarsz szót csinálni, az a magány. Akiknek vannak haverjaik csak mégsem az igazi, az a társas magány, vagy éppen tartalék havernak használják az adott illetőt.
2018. febr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sokan hiszik, hogy attól, hogy valaki magányos, még vannak barátai, jó kapcsolatban van a szüleivel.

Pedig sokaknak valóban semmilyen emberi kapcsolatuk nincs.

2018. febr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem van párom, anyám, apám, testvérem és egy nagymamám 2 unokatesóm és 4 munkatársam.

Mégis magányosnak érzem magam mert ezek a kapcsolatok a páromon kívül mind felszínesek.

2018. febr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amilyen közegben (osztályban) mozgok, a legjobb egyedül lenni. Pedig érettségizett emberek bár ez nem látszik egyiken sem.
2018. febr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#3

Pedig a családtagok normálisabb lehetnek mint egy barátnő aki folyton versenyezget veled, és féltékeny rád mert te csinosabb, szebb stb vagy nála.

2018. febr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A magánynak is vannak fokozatai, árnyalatai. Lehetsz jó társaságban 1 emberrel is, és full magányos 500 ember közt is. Valójában a magány egy szubjektív érzés. Megkérdeztek egy kanadai prémvadászt, aki hónapokig nem lát embert, hogy magányosnak érzi e magát. Azt mondta, nem, mert ott vannak a kutyái, akik remek társaságként is szolgálnak. Míg pl egy egyetemista érezheti magányosnak magát, pedig rengeteg ember veszi körül minden nap.
2018. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Körülettem is vannak emberek mégis teljesen egyedül érzem magam mert senkineknsem tudok mindent elmondani, senki sem hall meg engem igazán
2018. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van anyukád. Nálam ez már nem számít magánynak.
2018. febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is szinte csak anyukámmal szoktam beszélgetni. Úgy érzem ő az egyetlen, aki megért engem. Én amióta elballagtam általános iskolából, azóta nem volt semmilyen barátságnak nevezhető kapcsolatom senkivel. 17/L
2018. febr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez a kérdés unszimpátiát vált ki belőlem.


Nem azért, mert a társas magány kategóriába tartozom, azért mert az jön le, mintha kisajátítanád a magányt. "Én igazán magányos vagyok, te nem. Engem jobban lehet sajnálni" stb.


Vagy esetleg még az, hogy irigykedsz a társas magányos lényekre, mivel legalább felszínes kapcsolataik, de vannak. (Ez angolos lett)


Vagy mi volt a lényege hogy konstatáld, hogy te magányosabb vagy mint hinnénk?

2018. febr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!