Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Létezik ember a Földön (rajtam...

Létezik ember a Földön (rajtam kívül), akinek sem barátai, sem különösebb céljai nincsenek az életben?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, a két dolog kéz a kézben jár.

Egyszerűen csak élek a világban, reggel felkelek, elvégzem a dolgom, este bedőlök az ágyba. Az ismerkedés sem megy úgy, mint másoknak, hiába járok egy iskolába/munkahelyre valakivel,ha teljesen más személyiségek vagyunk. Szóval nem értem, ez hogyan lehet összekovácsoló tényező...Alapvető céljaim persze vannak, de azok mind olyanok, hogy a következő életszakaszomra készülök, ahhoz építem az alapot,de ezeken felül üresnek érzem magam. Nincs olyan dolog, ami megragadja a figyelmemet, nem tudok ráállni egyetlen témára sem, vagy rajongani bármiért.

Nem a sablon "úgyis megtalálod, úgyis kialakul" válaszok és fikázások végett írom ki a kérdést, szimplán kíváncsi vagyok, volt e már valaki ilyen helyzetben,aki kimászott ebből a helyzetből/ akit hasonló probléma gyötör.


2018. márc. 8. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A legtöbben droid életet élnek.

Van,akinek vannak barátai(olyan heti 1,havi 1 alkalommal),vagy van valaki mellé befeküdni.

De ez nem jelenti,hogy tartalmasabb az életük.


Sőt a társaság sokszor rossz is lehet,vagy nyűg.


Nem vagyunk egyformák.

Szerintem sok ember munka és a napi teendői után a háta közepére nem kíván másokat..

2018. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Kéne neked egy életvezetési tanácsadó. Egy motivátor, egy coach. De lehet akár egy tanácsadó szakpszichológus is.
2018. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Szürkék, unalmasak, tök ugyan olyanok a napjaid... Ez csaj hiány. Hidd el a vazsinától észhez térnél!


Lenne kirándulás, közös program stb és rájönnél mit is akarsz az életben. Értem?

Csaj!

2018. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyébként jártam már korábban pszichológusnál...3 alkalom után (3x 6.000Ft-ért) megállapította azt, amit én is tudok magamról, érdemi dolgokig nem jutottunk el. A szándék megvolt bennem, de ezt fölösleges pénzkidobásnak éreztem ebben a formában.
2018. márc. 8. 14:12
 5/15 anonim ***** válasza:
Igenis meg tudja oldani a problémákat, és mi ez a hülyeség hogy majd a csajtól várja szerencsétlen a boldogságát? Jézusom!
2018. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Látom, a kérdés alatti leírásig már nem jutott el mindenki.
2018. márc. 8. 14:26
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem párkapcsolat nélkül lehet élni,ha van valami hobbid,valami más boldoggá tesz.


A kérdezőnek ezzel van baja,hogy nem köti le semmi.

Lehet kevés dolgot próbáltál eddig.


Én pl rendszeresen sportolok.Már vagy 10 éve.

Az életem része.Nekem sincs nagy szociális életem,de nincs is nagyon rá igényem.


Filmeket,sorozatokat nézek.Néha netes játékokkal játszok.

Aztán itthoni teendőket is el kell látni.

Takarítás,néha megtanulok új dolgokat főzni.


Próbálom bővíteni az angol szókicsemet.

Követem a politikai eseményeket,próbálom elemezni,más nézpontból látni,stb.


Engem sok más dolog is lekötne,csak mondjuk nincs rá pénzem.

Szívesen megtanulnék pl teniszezni,stb.

2018. márc. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én megértelek és én is ilyen vagyok jelenleg. Biztos nem vagyunk egyedül ezzel. Nehéz egy értelmes célt keríteni az életben.

Bár, céljaim egy időben voltak. Elértem, aztán meghalt bennem valami, más lettem.

A barátok sokat segítenének, ha valóban találnák hozzánk hasonló személyiségeket.

Azért azt hozzá kell tennem, hogy szerintem az emberek "bekábítják" magukat különböző célokkal és tevékenységekkel. Lefoglalják magukat az életben, hogy ne kelljen saját magukkal foglalkozni és "felfedezni". Gondolok itt a szórakozási és kikapcsolódási lehetőségekre, mert ugye az ember mégis mivel töltse a szabadidejét, hogy ne unatkozzon? Elindulnak különböző utakon karrieren terén, később kiderül, hogy lelkük mélyén nem azt szeretnék, de a sikerre hajtanak, stb. Szóval nyílván az sem jobb. Nehéz, mert már én ott vagyok, hogy semmi sem jó... :)

2018. márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával, egyben sajnálom azokat, akik csak trágár módon képesek megnyilvánulni. Ebből is látszik, hogy vannak, akik még reménytelenebb helyzetből indulnak.
2018. márc. 8. 16:12
 10/15 A kérdező kommentje:
A tanácsokat és tapasztalatokat ezúton is köszönöm, nagyon sokat segítettetek! :)
2018. márc. 8. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!