Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem bírom tovább, mit csináljak?

Nem bírom tovább, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mielőtt kérdezitek, tisztáznám az alapvető dolgokat. 18 éves végzős gimnazista vagyok. Az életem eléggé félresiklott, úgy érzem nem tudok kiszabadulni belőle. A párkapcsolatom kötélen táncol, az egész életem egy hazugság (nem részletezném), amióta az eszemet tudom magányos vagyok és nincsenek barátaim. A szüleim nem engednek el sehova, saját magam csapdájába estem. Már ott tartok, hogy nem akarok emberek közelében lenni, mert bántani fognak. Félek az emberektől, csak egyedül érzem magam biztonságban. Mikor lesz ennek már vége? Sírok, nem bírom tovább. Segítség!

2018. márc. 16. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha te ezt nevezed félresiklott életnek akkor még párszor meg fogsz lepődni.

A párkapcsolatod kötélen táncol? Azta neked legalább van. A többire meg nem tudok mit mondani, mivel nem részleteznéd még névtelenül se. De így mit vársz mit mondjunk? "Tarts ki, jobb lesz majd" de ezt feldughatod magadnak mert nem attól lesz jobb ha itt nyalizunk és azt se tudjuk mi a bajod

2018. márc. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért táncol kötélen a párkapcsolatod? Miért nem részleteznéd a hazugságot?

Ha nem mondasz el részleteket, senki nem fog segíteni tudni. Ez így egy kétségbeesett segítségkérés csak. Ha kiírod magadból, könnyebb lesz neked.

2018. márc. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért táncol kötélen, mert nem törődik velem, nem lehet vele semmit megbeszélni mert elkezd kiabálni és sértegetni. A hazugság pedig...kamu család, mindenki átver akivel csak barátkozni próbálok, és egyszerűen nem tudom hogyan tovább.
2018. márc. 16. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rossz emberek vesznek körbe én szerintem. Nem szabad feladni, harcolj. Keress normálisabb embereket és velük próbálj meg barátkozni. Mostani pároddal próbálj meg beszélni mégegyszer az egészről, ha végképp nem, akkor mutass ajtót neki.

Viszont mielőtt akármit is kezdenél az egésszel, előbb nézz magadba és bizonyosodj meg afelől, hogy nem e benned van a hiba. Fontos, hogy ezeket felismerd. És még az önbizalom hiánya is rásegíthet esetleg arra, hogy bátrabban kihasználjanak az emberek.

Fel a fejjel, előre, ne hátra.

2018. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Barom 1-es,senki nem mondta,hogy nyalizz neki,írni sem volt kötelező,de ha belőled gúnyt és haragot vált ki egy segélykiáltás,akkor nem ebben a kategóriában a helyed...


Részemről leírtad a lényeget kérdező...felszínes, képmutató család ha jól értem,hazug légkörben pedig nehézkes az egészséges személyiségfejlődés.Kapcsolatépítés szülők által visszaszorítva féltés/önféltésből...Ezért is félsz a csalódásoktól/nem érzed magad biztonságban,mert ezt szívtad magadba...az iskolai miliőő szintén zenész,rossz alapokkal pedig nem lehet magasat ugrani...Amit tudnod érdemes,hogy a szüleid a kalitkával többet ártanak mint használnak és az emberek felé való nyitással az örömteli pillek mellett a csalódások és sérülések is jönnek mennek,mert így egészséges,ezzel erősíted a saját akaratod egyéniséged..ezen a bolygón mindenki fekete fehér,még te is,énis....

Gyerekkori legjobb barim volt ilyen xar helyzetben,hogy 18 éves koráig amíg ki nem járta a sulit mindentől tiltották,pedig kiváló tanuló volt.A végére fellázadt persze méghozzá a maga módján,eleinte éjszaka lógott el amikor mindenki aludt,megtalálta az apja többmillás dugipénzét amit apránként elköltött,ésatöbbi,de nem szívesen adnék ötleteket :) a lényeg,hogy ne hagyd magad elnyomni..

2018. márc. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 javaslattal tudok szolgálni az ügyben:


KERESS EGY JÓ PSZICHOLÓGUST

Az élet nem midig túl könnyű, és akad, akinek az átlagnál is nehezebben megy "megbirkózni" vele; rengeteg önismeretet és bölcsességet igényel, és minderre a tudásra egymagad meglehetősen sokáig tart szert tenni - feltéve, hogy van affinitásod a lélekhez és aktívan keresed is a megfejtéseket. Ha ez nem így van, az ügy egyedül esélytelen.

Egy JÓ pszichológusnak (aki a pszichéről évekig tanult) az a szakmája, hogy ilyen helyzetekben segítséget nyújt - hasznos meglátásokkal lát el és sok hibás döntéstől meg tud kímélni.

Sokan azt gondolják, hogy csak az elmeroggyantak járnak hozzá, de felsőbb körökben teljesen más a megítélése...

Remélem átjött, amit mondani akarok: a lélek bonyolult, a legtöbben nem ismerik magukat (ami nem elvárás, tekintve, hogy milyen nehéz) - ezért érdemes olyanhoz fordulni az égető ügyekben, aki releváns tudással rendelkezik róla.

Ha a fogad fáj, szakemberhez mész; a lelki eredetűvel is hasonlóan kellene eljárni...


ÖNISMERET, BÖLCSESSÉG és HELYES PERSPEKTÍVA

Van, aki egyszerűen csak néhány hibás képzet vagy szerencsétlen körülmény áldozata. De akadnak olyanok is, akik olyan mértékben eltérnek a legtöbb embertől, hogy képtelenek egy átlagos életvitelre vagy szemléletre - ami nem azt jelenti, hogy képtelenek egy kielégítő, tartalmas életre. Magam nem hiszek a lótuszülésben - a megértés-megbékélés híve vagyok.

Sok esetben nem is annyira egy konkrét helyzettől szenvednek az emberek, hanem sokkal inkább attól, ahogyan saját maguk az adott szituációjukat értelmezik. Gyakran az alkalmatlanság gondolata a legfájóbb, illetve az, hogy az illető egyedül szenved a világban.

Sokan kizárólag a mások szemével képesek önmagukat látni.

Nem tragédia pedig, ha valakinek nem sikerül nagy dolgokat véghez vinnie - a legtöbben már csak így vagyunk ezzel; a kudarc nem újkeletű találmány, és ezzel azok is pontosan tisztában vannak, akik pedig bekerültek a könyvekbe…

Lehet, hogy vannak, akik megvetnek érte, de az sem bűn, ha nem élsz példás társasági életet.

A párkapcsolatok sem egyszerűek, és nem minden esetben jelentenek megváltást...

Tudom, hogy a sorozatok és a filmek mást sugallnak, de az sem általános, hogy az ember maradéktalanul elégedett és mindig magabiztos. Egy dolog, hogy mit láttatnak mások és egy másik az, hogy mi van a színfalak mögött; a legtöbben a sötétben tapogatóznak és sokan csöndes kétségbeesésben élik az életüket...

Fontos, hogy semmi esetre se szégyelld magad - nincs miért. Gyakorolj egy kis megértést - saját magaddal szemben is. Csak találd meg azt, ami NEKED örömet okoz és amitől esetleg még úgy érzed, teljesebbé is válsz - nem baj, ha nincs benne tapasztalatod, vagy nem csinálod bravúrosan; ne erről szóljon. Fontos a siker, meg az elismerés, de aki csak ezeket hajszolja, elfelejt élni. Válaszd külön a két dolgot, és ügyelj a személyes egyensúlyra - egyikből se engedj meg magadnak kevesebbet, mint amennyire éppen szükséged van.

Kevesen születnek tökéletes küllemmel és sziporkázó intelligenciával; szerencsére az önzetlenség, az odafigyelés és az őszinte jóindulat készségeit bárki elsajátíthatja – meglepődnél, mert sokan még többre is értékelik ezeket... Talán nem magától értetődő az sem, hogy a jó ízlés is fejleszthető – és nagyon vonzó, ahogyan az ápoltság is.

Ne verj gyökeret a múltban, a sors szeszélyes, fordulatokban bővelkedő; erre is számtalan példát találsz. Az élet pedig megannyi élményforrást rejt, csak ki kell nyitnod a szemed - és a szíved. Ha megtanulsz osztozni mások örömében, sosem leszel boldogtalan. Minden megpróbáltatásod ellenére is szerencsés vagy – csak ezt még nem tudod…


Fogadd meg a tanácsom és keress egy hozzáértőt, akivel egy kicsit beszélgethetnél – mit veszíthetsz?


Gyors javulást!

2021. márc. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!