Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Járt már más is hasonló...

Járt már más is hasonló helyzetben? 23F

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok, nem tartom rossznak az életem. Egyetemre járok és mellette dolgozom, van néhány haverom és van párom is, a munkahelyen és suliban is jól kijövök az emberekkel. Családom szintén rendben van és anyagi gondjaim sincsenek.


Mindezek ellenére gyakran van rossz kedvem, mert úgy érzem nem tudok kiadni magamból mindent. Fiú létemre elég érzelmes vagyok amit a mindennapokban nem mutatok ki, talán ez is növeli az effajta nyomást rajtam. Hiányzik egy olyan barát akivel meg tudok beszélni bármit és teljes mértékben megbízhatok benne akármiről is van szó, emellett jól érzem magam vele. Talán sok embernek gyerekkortól kialakul ilyen barátság vagy esetleg egy testvér, de nekem egyik sincs meg, a jelenlegi "barátaimat" pedig inkább csak havernak mondanám, szerintem egy barátsághoz nincs meg a kellő bizalom és megértés.


Szóval várom olyanok válaszát is akik már voltak hasonló helyzetben, itt első sorban az érdekelne hol és hogyan találtatok megfelelő barátot, min kellett esetleg változnotok hogy sikerüljön?

Aki pedig most van ilyen helyzetben attól inkább azt kérdezem, hogy mi az ami hiányzik neki ezeken felül a másikban? Milyen tulajdonságok? Aki így van esetleg írhat is, de nem az a célom, hogy most 100 emberrel elkezdjek beszélgetni, inkább a minőség a fontos, mint a mennyiség.

Olyan is írhat nyugodtan aki úgy gondolja, hogy hülyeség amit mondok és valójában más a problémám, vagy gondolkodásmódon kéne változtatnom, szóval az ilyen vélemény is érdekel.


Köszi előre is :)


2018. márc. 17. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Olyan csoportokat lenne érdemes keresned, amikben valamilyen téren közös az érdeklődésetek, de nem tartoznak szorosan a saját köreidhez. Valami ami érdekel a sulin, minkán, családon kívűl.
2018. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Esetleg adsz ötleteket?


Egyébként suliban vagy munkában is vannak akiknek hasonló az érdeklődésük, inkább az a kérdés hogyan legyen barátság egy ilyen csoportos félhaveri kapcsolatból?

2018. márc. 17. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Ha eddig egyikükkel sem alakult ki akkor nem valószínő, hogy ez változna. Én a hobbiaim közül választottam olyan oldalakat, ahol vol egy közösség. Ebben szerintem az a jó, hogy nem számít ki hány éves, honnan jött, mit csinál, a beszélgetések közben (facen, hozzászólásokban) kiderül kik a számodra szimpatikusabbak. Ha szerencséd van elérhető távolságban is lehetnek, de kiírkálni is jó magából az embernek a kis dolgait. Gondolom sokan ezért blogolnak, nekik is a közelebbi barátok hiányoznak. Az is baj, hogy felnőtt korban ez egyre 8nkább bezárul, mert mindenki hajt valamifelé. Az is lehet, hogy tényleg működhet visszafelé is, hogy te magad indítasz egy témát ami érdekel és rádcsatlakoznak. Bár én azokat is halál magányosnak látom akiknek többszázezres követői vannak. Nehéz ez, de érdemes többfelé nyitni, ha nem is azért hogy egy nagyon jó barátot találj, hanem hogy új embereket ismerj meg.
2018. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabn, hogy te magad tudj lenni egy ilyen barát saját magadnak.

Asszertív kommunikáció nagyon hasznos a belső kommunikációdnak. Meg tudod érteni magad,így felszabadulsz az érzrlmi nyomástól.

Tehát egy adott szituációban ki tudod elemezni magad, az érzéseid (pl düh, öröm) rávezetnek ennek hátterére, motivációira, azaz a szükségleteidre (ha nem elégül ki egy szükségleted, az negarív érzésekkel jelez, ha kielégül, akkor pozitívval)

Így kerül le a teher a válladról. Ezeket a szükségleteket nem generálhatod, nagyon nehezen befolyásolhatók, talán csak a prioritásokat változtathatod, valamit félre tehetsz. Tehát el kell fogadnod, hogy a tudatos részed ezt nem befolyásolja, viszont az erre adott válaszokat döntéseket már te hozod meg.

És ha a tested jelez valami rosszat, akkof csak megbeszéled magaddal, hogy ennekbaz érzésnek mi a mögöttes szükséglete, és ez után már úgy menedzseled az életed, hogy az a legkielégítőbb legyen számodra. Tehát ha a szükségleted a megbecsülés iránti vágy, akkor azt nem fogod megkapni rögtön, előbb sokat kell tanulni és dolgozni hozzá, tehát félre kell rakni, időt adni neki, és más szükségletekre figyelni.


Szóval ha megvan az, hogy te vagy a saját magad ura, te irányítod az életed, érzéseid, akkor leszel képes mindig kiegyensúlyozott maradni. Másokra nfm számíthatsz mindig, legtöbbször csak magának marad az ember... 🙂


Aztán még az is kérdés számomra, hogy oké, hogy nincs ilyen bensőséges barátságod, de a párjával az ember általában pont ilyen intim viszonyban szokott lenni, kibeszélnek egymással mindent... Nálatok mi a helyzet, hogyhogy nincs így?

2018. márc. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

"Aki pedig most van ilyen helyzetben attól inkább azt kérdezem, hogy mi az ami hiányzik neki ezeken felül a másikban?"

Nekem is vannak barátaim, párom is, de sok minden változott és pl barátokkal már nagyon ritkán tudunk összeegyeztetni találkozót (távolság is közrejátszik, meg ugye mindenkinek megvan a saját magánélete, nem csünghetünk mindig egymáson, mint középsuliban).


Hiányzik például az, hogy egymás érdeklődési körét megosszuk a másikkal, megvitatni, hogy az miért fontos a másiknak. Pl. Pistike nagyon szereti az autókat, ért is hozzá, kapásból megmondja, hogy mi micsoda a motortérben.

Nekem mondjuk fingom sincs hozzá, nem is érdekelt ilyen szinten a dolog, mert az én érdeklődési köröm a fűszernövény termesztés. Na ez meg Pistikét nem foglalkoztatta. De, ebben az esetben nem elterelnénk a szót egy másik dologra, amit mindketten szeretünk (sport), hanem ott maradunk az autóknál, és eleinte esetleg csak arról beszélünk, hogy ez miért fontos neki? mi az ami megszerettette vele stb. a végén meg ott kötnénk ki, hogy mutogatná nekem az alkatrészeket a motortérben, ami még lehet később hasznomra is válna. Röviden, egymás ismeretét növelnénk.


Ugyanez a dolog hiányzik mélyebb beszélgetési formában, nem feltétlenül a hobbikról, hanem bármiről.


Nagyon hiányzik még, a szinte önfeledt hülyéskedés. Az, amikor nem elbíráljuk a másikat, vagy lehordjuk, hogy milyen béna, ha vmi nem sikerül. Hanem nevetünk rajta. Pl. leejtek egy doboz tojást, mert megijedtem vmi hirtelen hangtól, és a kutya meg rám ugrott, hogy lenyalja rólam. Ekkor Juliska a röhögéstől kezdne el visítani, nem attól, hogy elpazaroltam a drága tojást.


Meg a másik, manapság mindenki siet, rohan, ez kivetül a magánéleti dolgokra is. Amikor szánunk egymásra időt, ne az lebegjen a szemünk előtt, hogy hány perc telt el, mennyi van még vissza, hanem csak élvezzük a másikkal töltött időt, és ne vonjuk bele pl. másnapi dolgokat, ami ráérne azon a napon. Na ezzel vmi olyasmit akartam mondani, hogy "Az út célja, az utazás maga"


A spontaneitás is hiányzik. Pl. Ha betévedünk egy idegen faluba/városba, mert rossz helyen kanyarodtunk le, akkor nem egyből "újratervezés" a GPS-en, hanem kicsit körbejárni a környéket, ha már idehozott a sors vagy bárminek is hívjuk.


Ezen kívül még van pár dolog, de nem csak feltétlen a másik hibájából adódnak ezek a kellemetlenségek, hanem miattam is. A Te helyzetedben se feltétlenül, a párod, vagy a haverjaid a "hibásak". Lehet, hogy megtudnád osztani velük az érzéseidet, csak pont az a "baj", hogy bezárod magadba. Próbáld meg elsőre a meglevőkkel rendezni a sorod. Lehet rosszul közelítettél feléjük, előrehozakodottan elkönyvelted Őket csak havernak. Kipróbálhatnád, hogy nem egyszerre mindenkivel találkozol, hanem csak egy bizonyos személlyel a haveri körödből. Így Ő is, meg Te is jobban megtudnál nyílni, ez személyes tapasztalat is.


21 éves vagyok, ha ez számít.

2018. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok a világban. Ha még aktuális, írj! 25f bp
2018. máj. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!