Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Összedőlt köröttem az élet....

Összedőlt köröttem az élet. Teljesen kivagyok, hogy mit szólnak majd a szüleim, barátaim, rokonok, ismerősök, ha otthagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nem az első év, mert akkor még válthattam volna, mondhattam volna, hogy nem tetszik... Soha nem is tetszett, de nem akartam feladni...

Kezdek kikészülni, mert 12 évig kitűnő voltam, maximalista, de itt annyi csúszásnál járok és annyira utálom, hogy elég volt.

De mint egy kártyavár, úgy dől össze minden... Ráadásul az iskolàban is rajtam gúnyolódnak, mert csúszok stb.

Azt eldöntöttem, hogyha folytatom is, nem itt.

Csak azt bánom, hogy nem korábban léptem meg ezt, mert így nagyon gáz.


2018. márc. 31. 04:22
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Azt hozzátenném, hogy leginkább szülői nyomás miatt mentem ide és erre a szakra...

Úgymond jól belevittek.

2018. márc. 31. 04:29
 2/20 anonim válasza:
Ez van el kell viselned,majd lesz más. Talán még jobb is így legalább bele vághatsz olyan dologba ami közel áll hozzád. Nem foglalkozz azzal mit szólnak csak továbbra is tedd a dolgod.
2018. márc. 31. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szak/kar? Ha tényleg annyira szenvedés, hagyd ott a picsàba, és jelentkezz olyanra, ami érdekel.
2018. márc. 31. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"12 évig kitűnő voltam, maximalista"


Ez a bajod. Amíg így állsz hozzá, addig tökmindegy, hogy milyen egyetemen milyen szakos vagy...


Azt mondod, belevittek. Ja, mert hagytad magad. És még most is azzal vagy elfoglalva, hogy mit szólnak majd hozzá...


Leszaromtabletta! Baromi nagy adag!

2018. márc. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Még mindig jobb ott hagyni és más szakra menni, mint h aztán végül be se fejezd. Így volt ez az unokatesómmal is, csak fordított esetben. Körülötte mindenki mondta (csak a szülők nem, de foglamam sincs, h miért...), h váltson, mert látszott, h nem fogja tudni befejezni, ő persze önfejű volt, h nyugodjunk meg, elvégzi (mert kiskora óta belè volt súlykolvs, h ő az agyas, a zseni), az egója nem vitte rá, h vàltson és aztán elvesztett 5 évet úgy, h még alapfoki végzettsége sem lett... Ezután ment át egy gyengébb egyetemre, amit reméljük elvégez.

Nem éri meg olyat erőltetni ami nem megy, mert abból csak katasztrófa van. Ha reálisak a szüleid akkor ők is megértik.

2018. márc. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
4-es válaszolóval teljesen egyetértek... a kitűnő tanulók viszik sokszor a legkevesebbre , mert mindent benyalnak, de gondolkodni nem tudnak... azt , hogy 18 évesen meg a szüleid döntenek helyetted, az is mutatja, hogy még nemálltál készen az önálló gondolkodásra...
2018. márc. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Mi az hogy rajtad gúnyolódnak? Ez téged hol érdekel? Ennyire érdekel mások véleménye? Rajtam is gúnyolódtak osztálytársak középsuliban, biosz-kémiás voltam, nem nagyon ment, kihagytam 2 évet, felvettek orvosira. Ennyi!


Ők meg elmentek valami huszadrangú büfészakra. Most meg én röhögök rajtuk!

2018. márc. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hát sajnos én is egy "huszadrangú büfészakon" vagyok.
2018. márc. 31. 08:59
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha huszadrangú, akkor azért most már befejezhetnéd... De ne kitűnő eredményre törekedj, csak egyszerűen csináld végig. Ha 12 évig kitűnő voltál, akkor azért képes vagy rá.


Mennyi van még hátra?

2018. márc. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"az iskolàban is rajtam gúnyolódnak, mert csúszok stb."


Milyen iskolában? Úgy érted, hogy a középiskolai volt osztálytársaid? Alig várták, hogy fogást találjanak rajtad, persze, hogy gúnyolódnak, végre van min. De ne foglalkozz velük - ezt kell most a legjobban megtanulnod: leszarni őket. Ne tartsd velük a kapcsolatot facén se, instán se, semmi ilyesmi. Csak azokkal, akik megértenek, akik melletted vannak.

2018. márc. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!