Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Összedőlt köröttem az élet....

Összedőlt köröttem az élet. Teljesen kivagyok, hogy mit szólnak majd a szüleim, barátaim, rokonok, ismerősök, ha otthagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nem az első év, mert akkor még válthattam volna, mondhattam volna, hogy nem tetszik... Soha nem is tetszett, de nem akartam feladni...

Kezdek kikészülni, mert 12 évig kitűnő voltam, maximalista, de itt annyi csúszásnál járok és annyira utálom, hogy elég volt.

De mint egy kártyavár, úgy dől össze minden... Ráadásul az iskolàban is rajtam gúnyolódnak, mert csúszok stb.

Azt eldöntöttem, hogyha folytatom is, nem itt.

Csak azt bánom, hogy nem korábban léptem meg ezt, mert így nagyon gáz.


2018. márc. 31. 04:22
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

A mosstaniak... Illerve nem mindenki, de sokan. Merthogy szerintük én büszke vagyok rá, hogy egy 3 éves iskolát 4 év alatt végzek el... Csak azt nem értem, hogy ez nekik miért baj.

1,5 év van még hátra

2018. márc. 31. 09:27
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"Merthogy szerintük én büszke vagyok rá, hogy egy 3 éves iskolát 4 év alatt végzek el.."


LOL. Már azt hittem komolyabb problémáid vannak.

2018. márc. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

Pont ugyanez tortent velem, csak en mar az elso ev utan tudtam, hogy nem akarom folytatni. Anyamek megsem engedtek kilepni, ujraerettsegizni es ujrajelentkezn.


Az eredmeny:

Harmadik evben en is masfel csuszasnal tartottam, otthagytam a francba az egeszet. Rajottem, hogy nincs valasztasom, mert SOHA nem birnek ebben dolgozni 20-30-40 evet. Elkezdtem autodidakta tanulni valamit ami erdekel, megcsinaltam a vallalkozasom (itthon, nem kulfold) es most havi 1millio felett keresek fixen (neha van 2-3 is) erettsegis “szamarkent”, tobbet mint a diplomas rokonaim egyuttveve. Mert szeretem amit csinalok es kesz.


A non plus ultra pedig az, hogy ahogyan a vallalkozas szepen lassan a sajat labara all, ugy van egyre tobb idom. Es vegre penzem is van. 30 eves korom korul megint be fogok iratkozni egyetemre, de immar olyan helyre ahova EN akarok jarni.


Merj nagyot almodni es nagyot lepni!

2018. márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
9%

"Anyamek megsem engedtek kilepni, ujraerettsegizni es ujrajelentkezn."


Nem kell rájuk fogni. Felnőtt ember voltál. A saját döntésed volt.


Kérdező, menj át akkor máshova, és ott fejezd be.

2018. márc. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%
Igen, mert ez úgy működik, hogy amitn megütöd a 18-at, mint a varázslat, hirtelen elszakadsz az addig mindenről döntő szüleid befolyása alól. Bravo. :D
2018. márc. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem, ez egy nagyon hosszú folyamat, a születéskor kezdődik. De kamaszkorban azért odáig már el kéne tudni jutni, hogy "a középiskolaválasztásba még beleszólhatnak a szülők, mert alá kell írniuk a jelentkezési lapot, de a felsőoktatási tanulmányairól minden felnőtt ember saját maga dönt".
2018. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

13-as!

Detto ugyanez történt velem is.

2018. márc. 31. 12:39
 18/20 A kérdező kommentje:
Nekem azt se engedték meg, hogy szakot vàltsak... Mert az gyengébb, ők azt nem tàmogatják.
2018. márc. 31. 12:40
 19/20 anonim ***** válasza:
26%

Szegény utolsó, szar lehet ha ennyire fáj, hogy valaki sikeres ;) Nem kamu, de egyébként egy icipicit sem érdekel, hogy ismeretlenek elhiszik-e amiket írok, hála az égnek ez egyáltalán nem fontos.


De ha elfogadsz egy tanácsot: ahelyett, hogy a saját nyomorod akarod mások hazugnak titulálásával igazolni, inkább tanulj abból amit mondtam, mert te is (és bárki más is) járhatnál a cipőmben. Ha pl kevesebb időt töltenél totál értelmetlen és lényegtelen hörgéssel és többet a saját potenciálod kibontásával.

2018. márc. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 bodnar edit ***** válasza:
Hát tudod, ha összedől körülötted a világ, az jó! Miért, mert zajlik az élet és nem áll meg! Igaz én már lassan 62 éves leszek, de sokan tanulhatnak az esetemből! 3 év emeltszintű Francia Női szabó iskola, utána még két év ugyanott gimnázium. Elsőre bukás, sebaj újrakezdjük, második év, év végén bukás, nem jött be, eltelt 3 év se bizonyítvány se érettségi! Pótvizsga, jöjjön újra , mert bevallottam magoltam! Mindent széttéptem kidobtam! És mi lett? Később 2003-ban felnőttként, munka mellett, újrakezdtem, féltettem a munkahelyem! Kezdődött a 4 év. És mi lett? Sikerült, egyszer sem buktam meg! Persze nem lett kitűnő, de görbült, és roppant büszke voltam, megcsináltam! Újra építettem a világot! Másként más felfogással, de látod megcsináltam! És a varrás? Apa akarta,fél évkor kirúgás várt, de a tanáraim kiálltak mellettem, és végig segítettek, elvégeztem. Első munkahelyem egy Női Szalon volt, nehéz, rossz munkák, mivel kezdő vagyok. Abbahagytam! Igen ám de később az élet rákényszerített a varrásra, bedolgozást vállaltam, sok mindenre megtanított. Saját magamnak kellett rájönni, hogyan kell megvarrni! Rájöttem mégis jó valamire a tanult mesterség, hisz besegít a háztartás fenntartásában! Látod kétszer is talpra álltam, váltottam , neked is sikerülni fog! Harcra fel! Sok sikert!!
2018. ápr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!