Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Meddig tart a gyász?

Meddig tart a gyász?

Figyelt kérdés
6 hónapja már, hogy meghalt a volt párom. Már szétmentünk, amikor elment. Nagyon fiatal volt, mondhatni önszántából ment el... Hiába, hogy az exem nem tudom feldolgozni a halálát, minden nap eszembe jut. Mennyi ideig tart a gyász? Azok, akik hasonló cipőben járnak, mint Én, azoknak meddig tartott?

2018. ápr. 1. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak apámról tudok nyilatkozni, mert a volt férjem él és virul.


Apumnál még 5 év elteltével sem telik el olyan nap, hogy ne gondolnék rá.


Teljesen egyénfüggő. Én ilyen vagyok, más meg éli világát pár hónap után, eszébe sem jut. Azért tudom, mert a sógornőm pont ilyen. Két nap múlva már vihogott szeretett anyja elvesztése után. Még az sem kizárt, hogy szed valamit.


Szóval sokrétű, hogy meddig tart. Ezzel csak ezt akartam érzékeltetni.

2018. ápr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszod és nagyon sajnálom. :(
2018. ápr. 1. 16:44
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Bocs, hogy nem konkrétan volt férjről írtam, de az érzelmi kötődések nagyon sokrétűek. Valaki így éli meg, valaki úgy. Nálad így kívülállóként nem tudni. Ezért írtam példákat.
2018. ápr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Egyébként én is sajnálom, mert ezek szerint szeretted... :(

Akkor úgy gondolom, hogy ha hat hónap után is minden nap eszedbe jut, sok időbe telik, míg visszarázódsz.

2018. ápr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Ha betegség vagy hirtelen halál lett volna a veszte, magyarán nem akarta, hogy meghaljon, akkor sajnálnám én is a helyedben.


De így annyira nem.


Bocsi.

2018. ápr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13%
Mit számít ha már úgyse voltatok együtt?? Vagy miattad lett öngyilkos??
2018. ápr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem pontoztam semerre, mielőtt azt gondolnátok.


DE nem kéne belerúgni a kérdezőbe! Írtok egy feltételezést anélkül, hogy tudnátok bármit is. Még sosem írtam ki, de tényleg vannak gonosz emberek, akik idejárnak kiírni magukból a frusztárciójukat.

2018. ápr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia addig lesz a fejedben ameddig nem beszéled ki magadból az érzéseid. Ha leülsz magadban és tisztázod hogy a kapcsolatban te mennyire voltál felelős a negatív eseményekért vagy mennxit tettél azért hogy ne legyen benned hiányérzet. Amikor tudatosan átgondolod az egész kapcsolat történéseit pozitív negatív dolgokat amikor levonod a következtetéseket miben hibáztál vagy mit tettél jót akkor le tudod zárni.


Elmúlni soha sem fog csak az érzés ülepedhet idővel itt a tudatosság a lényeg hogy minden nap úgy kellsz fel hogy jobban érzed magad is erkedj foglald le magad legyél közösségben stb. De magadban le kell tisztáznod mindent még akkor is ha esetleg részed volt az elmenetelében. Fel a fejjel és csak elore.

2018. ápr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a segítőkész válaszát! Nagyon rendesek vagytok.


Nem, nem miattam lett öngyilkos. Egészen más dolgok miatt döntött így. Mit foglalkozok vele, ha már úgysem voltunk együtt? Azért, mert az életemnek egy szakasza volt, életem legelső szerelme volt. Szerintem természetes, hogy megérintett. A rosszindulatodat kérlek tartsd meg magadnak! :)


A többieknek meg nagyon köszönöm. Remélem lassan múlni fog. Az elején sokkal jobban fájt, már valamennyivel jobb. Csak nehéz felfogni, hogy már nincs többé.

2018. ápr. 1. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!