Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Olyan magányosnak érzem magam...

Olyan magányosnak érzem magam az emberek között. Hogyan lehetnék normális?

Figyelt kérdés
Bármennyire is próbálkozok barátkozni, nyítni és kezdeményezni, beszélgetést fenntartani, mindig a mélyén találom magam. Hiába vannak barátaim, hiába tudok bárkivel szót érteni és jókat csevegni, mindig hiányzik valami, ami üressé tész. Hiányzik a megértés. Mindenki más elvan, nincs ezzel gondjuk, arra jutottam, hogy velem van a gond. És belegondolva, tényleg velem. Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire elcseszett és szimplán olyan legyek, mint a legtöbb ember? Egyre jobban felőröl.
2018. ápr. 4. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért akarsz tömegbirka lenni?
2018. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert úgy kevésbé fájna.
2018. ápr. 4. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:

1) A normális egy fokozat a mosógépen. (Igen, ezt minden ilyen kérdés alá be fogom írni, ahogy az antiszociális kifejezés helytelen használatát is mindig ki fogom javítani)

2) Mi a gond ténylegesen? Azt írod, vannak barátaid, tehát nem arról van szó, hogy ne tudnál kapcsolatot teremteni.

- Vannak barátaid, de nincs velük közös témád? Keress fel olyan tematikus felületeket, csoportokat, ahol ez nem áll fenn. Nekem pl. nincs olyan fix társaságom a családomon kívül, akikkel rendszeresen eljárnék ide oda, helyette benne vagyok két színjátszó csoportban is, meg több netes közösségben, akiknek vannak néha IRL eseményei. Nem tűnik soknak, de hidd el, az egyedül tölthető szabadidő lassan kezd luxusnak tűnni :)

- Van társaság, van téma, és mégsem jó? Lehet, hogy nincs is akkora igényed a társaságra. Vannak introvertált emberek, mint pl. én is, akiket bizonyos mennyiség vagy intenzitás fölött egyszerűen lefáraszt a szociális élet, ezt pedig csak egyedül tudjuk kiheverni. Ezt mai napig szokás szorongásnak, félénkségnek, meg egyéb, nemoké dolognak lekönyvelni, ami bullshit: van aki így működik, számára ez a normális. Nem lehet, hogy nem a szociális életedből hiányzik valami, hanem a több egyedüllét hiányzik?

- Se egyedül, se másokkal nem jó, hiába lenne téma? Az is lehet, hogy valami komolyabb van a háttérben. Ha mindenféle élethelyzetben szarul érzed magad, hiába nincs rá logikus okod, és nem múlik el, az lehet pl. depresszió, vagy valami mélyebben gyökeredző probléma. Ha így van, arra nem a neten találsz választ, erre vannak a szakemberek.

2018. ápr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3as ezzel nem nyugtattál meg 😂 főleg hogy a családban 2en is próbáltak már öngyilkosok lenni.. suicide squad xD


23F

2018. ápr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4. Ez esetben harmadik gondolatjel. Tudom, a szakemberek sem mindenhatók, de még mindig bölcsebb választás, mint a neten várni segítséget.
2018. ápr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Igazából semmi sem megoldás, a netre nem megoldásért jönnek általában, hanem meghallgatásért. Valamikor már az is sokat jelent.
2018. ápr. 7. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!