Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van rajtam kívül olyan akinek...

Van rajtam kívül olyan akinek még soha nem voltak barátai és már 30-hoz közelít?

Figyelt kérdés

Tényleg soha nem voltak barátaim. Kisgyerekként mindenkit tiltottak tőlem az apám miatt (gyűlölte mindenki, joggal!). Senki nem játszhatott velem, sehova nem hívtak el (más gyerekek mentek egymáshoz, szülinapokra, én sehova). Így ment ez az általános felső tagozatig, akkor Anyám otthagyta végre. Mivel voltam akkor 11 és soha egy barátom nem volt, így nem tudtam az új suliban sem beilleszkedni, hátul ültem egyedül, a szünetekben sem törődött velem senki, legtöbbször ki se mentem az udvarra, maradtam egyedül a teremben. Így telt az általános. Középiskola mégrosszabb volt, Anyám nem találta a helyét, így 4 iskolába jártam és egy ötödikben érettségiztem. Itt egyik-másik suliban már volt egy-két haver de barát egy sem. Szintén nem hívtak meg sehova, ha én szerveztem valamit hogy barátkozzak nem jött el senki. Rábeszéltem Anyámat hogy érettségi bulit tarthassak a házunkban, minden volt tök ingyen, de így se jött el csak 1 srác aki lelépett amikor látta hogy más nem jött.

Kb így léptem ki a munka világába. Kialakult egy szociális furcsa viselkedés nálam, nem tudom hogy kell viselkedni az emberekkel, milyen egy barátság. El se tudom képzelni hogy felhívjak egy “idegent” és azzal magánügyeket beszéljek meg, vagy hogy engem bárki személyes dolgok miatt felhívjon. Bármikor életemben csörgött a telefonom az kb munkaügy vagy család miatt volt. Munkahelyemen is elvagyok csak, engem sehova nem hívnak, nem nagyon társalognak velem. Ha én kezdeményezek leráznak, a hátam mögött furcsának mondanak, túl gépiesnek. Igazuk is van, nem tudom elengedni magam, mert nem tudom hogyan is kéne viselkedni egy barátságban. Olyan dolgokat próbálok amiket a filmekben látok de nem nagyon működnek.

Most hogy elhagyott a barátnőm mégnagyobb a magányom, ilyenkor látszik meg hogy üres a telefonkönyvem :( A barátnőmnek is az volt a baja hogy nekem nincsenek saját barátaim és rajta lógok mindig. Meg hogy másokhoz járnak a barátok, hozzánk meg soha senki nem jött.


2018. máj. 8. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Van bármi érdeklődési köröd?
2018. máj. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok mint te csak én fiatalabb vagyok munka nélkül per pillanat.Barátnő meg sose volt.

Gépies viselkedést nállam is mindíg felhozzák illetve a szótlanságom.De sajnos nem tudom beszélgetni mert nem alakultak ki azok a tulajdonságaim amik szükségesek lennének.

Ilyenkor jönnek a szokásos sablon szövegek hogy:

"szerezz barátokat,beszélj többet,találj hobbit,legyél vidámabb,ne legyél szégyenlős".

Vannak hobbijaim de amikor próbálok más emberekhez csatlakozni vagy észre se vesznek vagy gúnyolódnak és leráznak.Ha többet próbálok beszélni egyszerűen nem figyelnek oda rám ez egy idő után elég frusztráló és az embernek elveszi a kedvét a próbálkozásoktól... :D

22f

2018. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok, s maximálisan átérzem a helyzetedet. Ha pesti vagy, és lenne kedved barátkozni, kèslek írj!


25f

2018. máj. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megértelek, bár egy két barátom azért van, de nekem is mindig a párom a támasz. Én mondjuk a túl szociális, extrovertált embereket ki nem állhatom, sokkal szimpatikusabbak a csendesebb, magányosabb emberek, csak sajnos a többség nem így gondolja.
2018. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is megértelek.

Bár én még csak 20 éves lány vagyok, de hasonló a helyzetünk. Nekem is váltogatnom kellett az iskolákat, nem tudtam szorosabb barátságokat kialakítani.

Néha nem tudom hogy kell viselkedni bizonyos szociális helyzetekben. El sem tudom képzelni milyen érzés mikor az embernek barátai vannak, jóban-rosszban, milyen, amikor mindig számíthatsz valakire.


Én most szakítottam a párommal másfél év után, rajta kívül senkim nincs. Így most magányos vagyok és félek, hogy nem is lesznek soha barátaim.

2018. máj. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!