Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha az ember életében alapvetőe...

Ha az ember életében alapvetően nincs öröm, és semmi cél sem, akkor van értelme élni?

Figyelt kérdés

Mindig is egy szerencsétlennek éreztem magam, akinek soha nem sikerül semmi, úgyhogy egy idő után fel is adtam.


Ha azt mondanák nekem, hogy idézzek fel egy olyan emléket, ami nagyon jó volt, rohadtul nem jutna eszembe semmi. Abszolút semmi. Rossz emlékek annál inkább.


Sőt nem is igazán vannak emlékeim. Nem csináltam semmit gyakorlatilag, amit fellehetne idézni.


Míg mással, egy hasonló korú fiatallal egy hónapban 1000 különféle dolog történik, velem abszolút semmi.


2018. jún. 7. 14:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
13as egy világi paraszt.
2018. jún. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
#21 Az ilyen úgyis megfogja kapni az élettől, előbb vagy utóbb.
2018. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Meg kell halni. De nem annak a részednek ami amúgy is meghal. Mi a halál voltaképp? Megszűnik valami, és megszületik valami. A változás maga. El kell fogadni a halált, mint szimbólum, hogy változz, hogy belemenj olyan helyzetekbe amikbe annak előtte nem. Nem hiába vagy te olyan amilyen, ez egy célja valakiknek, hogy úgy érezd magad ahogyan. Egy sémába akarsz beleférni ami séma a tömegeknél működik, de nálad nem valamiért. Te már igazából nem ott tartasz mint a többiek, lelkileg, de az ő szintjükre nyomorítod magad, ami nem a te hibád, így lettél kondicionálva, hogy megpróbálj beilleszkedni. Lehet azt mondod, hogy nem is akarsz, de mégis, mert ütközik benned az aki te vagy, azzal amit a minta. Kezdj el beszélhetni magaddal. Őrült dolognak hat, de nem kell mindenkinek tudnia róla. Tegyél fel egy kérdést magadhoz intézve, és ne habozz választ adni. A legjobbakat önmagammal tudok beszélgetni, mert csak én tudok magamnak olyan szintű választ adni amit értek, és nem szégyenlek ellent mondani önmagamnak, és általában ha valami nagyon idegesít, és annak az ellenjét veszem az a jó. A jó válasz az ami lelkesít, erőt ad, ugyanakkor megnyugtat. A nyugalom alatt nem a kényelmet értem. Ezen túl még jó volna, ha időnként minimumra csökkentenéd a gondolatok gyártásának számát. Maradj csendben magadban egy kis időre. Ha csendben vagy magadban érdekes módon az igazán fontos dolgok úgyis kibuggyannak belőled. Túl sok a szemét a fejekben. Nyugalom, igyál sok vizet, semmi izgató dolgot,(cukor, bármi édes, bármi intenzív izű dolgot) ne vegyél magadhoz. Nézz egy filmet úgy ahogy még sosem. Csak bambulj egy pontra,(vagy csak nagyon lassan mozgasd a szemed) és inkább a figyelmed terjeszd ki minél szélesebb képre. Ne legyen érdekes, hogy mindig a legjobb fókuszt kapd, csak egy pontba nézve figyelj szélesen. Ne akarj semmit, ne akard elcsípni a jó részt, ne akard megérteni, ne akard jól látni, ne akard megmagyarázni amit látsz. Egyáltalán ne akarj semmi, és mégis életben maradsz, és mégis látni fogsz, és mégis tudni fogsz. Hagyatkozz magadban valami olyan dologra ami független tőled. Gyilkold meg a vágyat, hogy bármit elérj, és mégis el fogod érni azokat a dolgokat amikre tényleg szükséged lesz, csak ne erőltess semmit.

Nézzél Pap Gábor, Szántai Lajos, Gézcy Gábor, Born Gergely, Pap Lajos, Molnár V József videókat.

2018. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
2018. jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Konkrétan leírtál engem...
2018. dec. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!