Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül elmenni nyaralni?

Egyedül elmenni nyaralni?

Figyelt kérdés
Ti elmennétek egyedül? Belföldre, külföldre? Mennyi ideig? Nem szánalmas ?
2018. jún. 8. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem szánalmas. Van egy barátnőm, negyven éves, jó egzisztenciális helyzetben, de pár nélkül. Simán elmegy egyedül akár hosszú hétvégére wellness hotelekbe, akár tengerparti nyaralásra. Én azt gondolom, hogy ez pont bátor dolog, nem ül a négy fal között csak azért, mert nincs párja vagy kísérője. Nyilván sokkal jobb lenne, ha lenne. De ha nincs, akkor se kell feltétlenül bezárkózni. Hiszen adott esetben még új ismeretség is sikerülhet egy ilyen alkalommal :)
2018. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Én voltam Lengyelországban, Auschwitzban, egyedül, semmi gáz nem volt. Az hogy több száz vagy ezer km-re élő idegen emberek mit gondolnak azzal meg pont nem tudok foglalkozni.

Auschwitz meg nagyon érdekelt de pont nem volt senki akivel elmenjek, így elmentem és nagyon érdekes volt a maga, egy kicsit morbid formájában. A vasúti kapu a lágerekhez, a peron, a barakkok, a felirat... egyszer érdemes megnézni.

Ekkor 18 éves voltam, kocsival mentem egyedül 3 napra :D

2018. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki.Belföndön bátran utaznék.Külföldre viszont nem mennék egyedül.Kicsit beszéleg angolul,de az kevés.
2018. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Szerintem jó ötlet. Lehet megismerkedsz itt majd valakivel.
2018. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ebben a helyzetben vagyok, jövőre megyek Skóciába egyedül 8 nap, 7 estére. Életemben másodjára leszek külföldön, eddig csak családdal.

Senki se akar elkísérni, mert mindenki szívesebben nyaral valami homokos, meleg tengerparton, mint a gyakran esős Skóciában.

Én az akcentusuk miatt aggódom, de max leíratom velük a mondanivalójukat, azért boldogulok az angollal, jövőre már a felsőfok van betervezve.

Még sose utaztam repülővel, szóval ott is elveszett leszek valamennyire :D

De hé, egyszer élünk és én végre látni szeretném ezt az országot.

Plusz kíváncsi vagyok, hogy hogyan boldogulok egyedül, másra nem támaszkodva

2018. jún. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

én lazán, bárhova..


egy túramotorral még jó is egyedül..

2018. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a "szánalmasabb"?

Otthon ülni a 4 fal között és várni hogy elteljen az élet.

Vagy elmenni és élvezni akár egyedül is?

2018. jún. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy külföldön még nem voltam egyedül oda nagyobb mobilitás, nyelvtudás, tervezés kell mint ami egyelőre van.

Belföldön viszont 1-1 napokra el szoktam menni. Csomó helyen jártam így.


Múzeumok: Aeropark, Vasúttörténeti Park, Istvántelki műhely, Szolnoki Repülőmúzeum, még a régi.


Egyik legjobb napom pár éve az volt, mikor Augusztus 20-án lementem Szolnokra, megnéztem a Repülő Múzeumot, utána a délutáni rendezvényt a Tisza parton, majd estére visszaértem Pestre és az Erzsébet hídról néztem a tűzijátékot.


De ugyanígy elmentem Hungaroringre szinte minden versenyre. WTCC, DTM, Hungaroring Classic, Kamion EB. Mind jó élmény volt.


Vagy szeretek túrázni. Mindig megkapom, hogy egyedül ne menjek, veszélyes, unalmas, megtámadnak, bármi lehet. Vagy szimplán hogy miért nem csajozni megyek. De engem ez kapcsol ki. Jó ismerősökkel is. De legjobb egyedül. Egyedül oda megyek ahova akarok, megállok ahol akarok, pihenek ha akarok. Le szoktam menni 35-40 km-t is egyben.

2018. jún. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne szánalmas?


Én pl. 3 éve szinte egész nyáron a vidéki házunkban voltam tök egyedül. Se tv, se internet nincs ott, sőt, akkor még okostelefonom se volt. Életem eddigi legjobb nyara volt: pihentem, kertészkedtem, túráztam stb. Idén nyáron valószínűleg megint ugyanezt fogom tenni, annyi különbséggel, hogy most egy darabig harmadmagammal leszek, mert belülről kicsit ki kell pofozni a házat. Viszont a munka végeztével tuti el fogok tölteni ott egyedül megint egy-két hetet. Már alig várom :)

2018. jún. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem szánalamas.Már többször is utaztam 1-2 napra egyedül szervezett programokra és mindig megismerkedtem valakikkel útközben.Végül nagyobb társaságom volt mint azoknak akik eleve társasággal vágtak neki az útnak :-) Pedig nem kerestem feltűnően mások társaságát.Tengerre is utaztam egyedül(az ottani nyelvet jól beszélem) akkor ott egy kurzus volt tartva és nem ismertem senkit sem,a házigazdákkal is csak e-mailben tartottam a kapcsolatot előzőleg.Mikor másodszor mentem egyedül akkor a házigazdákat már ismertem,de teljesen mások voltak a résztvevők.Mindkét esetben jól éreztem magam.
2018. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!