Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A munkahelyemen sokan magányos...

A munkahelyemen sokan magányos típusnak könyveltek el, így az is vagyok. Mi a kiút?

Figyelt kérdés
Alapvetően csendes típus vagyok, sokszor nem igazán tudom, mit mondjak másoknak. Ha valaki megteszi az első lépést, szívesen beszélgetek, szerintem jó hallgatóság vagyok, de az a baj, hogy mindig megvárom, hogy mások szóljanak hozzám, mert nem tudok mit kérdezni. Két éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, és úgy érzem, még mindig nem illeszkedtem be a csapatba, például nincs kivel elmenjek ebédelni, mert nem akarok senkire ráakaaszkodni. Ugyanez a helyzet a kávészünetben. Változtatni akarok ezen a helyzeten, de nem tudom, hogyan kezdjek bele. Vannak-e ötleteitek, tapasztalataitok, hogy hogyan változtathatom meg a magamról kialakított képet?
2018. jún. 14. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Mutasd meg,hogy életed van. Hogy vannak érdeklődési köreid...hogy nincs mindig időd 0-24be. Hogy nem érsz rá állandóan. Hogy nem írsz vissza azonnal ha rád ír valaki,mert nincs állandóan időd,mer dolgod van. Nem feltétlenül kell csak velük foglalkozni,es nem kötelező mindenhova beilleszkedni,mindenkit elviselni.
2018. jún. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mitől lenne már ráakaszkodás, ha ketten mentek ebédelni vagy kávézni? Másnak is jól esik a társaság, nemcsak neked. Felnőttként nem kéne olyan gátlásosnak lenned, mint egy kamaszlánynak vagy még kisebbnek. Igenis beszélgetni kell, ez egy felnőttől elvárható. Bármiről. Hogy késett a busz, hogy milyen az idő, hogy hol vette a másik az új blúzát, hogy mit csináltál hétvégén, hogy mit főztél, bármi. És ha a másik mond valamit, nemcsak hallgatni kell, hanem belekérdezni, hozzáfűzni valamit a saját tapasztalataidból, véleményedből.
2018. jún. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, mit gondolnak, csak a feladat legyen kész és rendben van minden. Mindenki élje az életét, a munkahely nem Las Vegas...
2018. jún. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
munkahelyen nem pofázni kell meg ismerkedni,hanem dolgozni gyorsan és pontosan. Azért jársz be hogy pénzt kapj ezért a kinti életedhez.
2018. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!