Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tehetetlen vagyok, órák óta...

Tehetetlen vagyok, órák óta sírok. Se család, se barátok, a párkapcsolatomnak is annyi. (? )

Figyelt kérdés

Igazából azon indult ma az egész, hogy kaptam egy öszöndíjat külföldre, ami ugye amúgy szuper dolog. Aztán felötlött bennem, hogy majd hova rakom, kire bízom a dolgaimat, pl. cserepes virág, könyvek, stb. Tudom, hogy apróság, de az otthon lévő holmim nagyrészét anyám összedobálta egy kupacba, egyszóval nem vigyáz rá. Most albérletben vagyok, amit nem fogok és nem is éri meg fizetni, ha kimegyek. Van amúgy egy kishúgom és apa is anyával él, de főleg anyával van a gond, alig beszélünk, folyton csak kötözködni tud. Igazából arra jutottam, hogy semmi értelme az életemnek, és annak se, hogy eddig minden energiámat a tanulásra fordítottam (a munka mellett). Kész vagyok. Teljesen.

Próbáltam javítani a kapcsolatomat anyámmal, de mindig neki állt feljebb és mindig én voltam a hibás. Folyamatosan becsmérelte a páromat, mi meg veszekedtünk és külön váltak útjaink.

Viszont talán életképesnek nevezhetem magam ebben a nagy negatívtengerben.

A barátok hiányát már régóta érzem és próbálok változtatni, de nemigen megy. Pedig nem vagyok egy antiszoc. Nincs is most ez kivel megbeszélnem.


Tud valaki javasolni bármit? 22L


2018. jún. 21. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
De szánalmas vagy
2018. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Igen, majd külföldön is krokodilkönnyeket fogsz hullatni amiért elvesztetted a korrupciótól rothadó hazádban megismert barátaidat és helyettük csupa segítőkész embert ismersz meg. Majd gyere is haza hamar, nehogy elvégezd egyik normális és valóban piacképes végzettséget adó egyetemet odakinn.
2018. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Tudok javasolni: menjél el 3 műszakban nyomdába dolgozni. Minden problémád elmúlik azonnal.

A cserepes virágot meg bízd a kishúgodra.

2018. jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem vagy egyedül. Én is ilyen helyzetben vagyok. Kaptál külföldre ösztöndíjjat. Ezáltal megfog változni az egész életed. Valószínű ott lesznek barátaid, teljesen más lesz az életed. Egy szebb új élet. Magad mögött hagysz mindent és elindulsz egy szép úton.
2018. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Ki se menj! Végezd el itthon egyik egyetem mozigépész vagy ruhatáros szakát. Az összeszerelő üzemekké züllött hazánkban azt hiszem ez a két egyetemi szak a legkeresettebb, ja meg a büfében az eladói.
2018. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Úgy érzem a hozzászólásokból, hogy süt belőlük az irigység.

Persze, mert azt hiszik külföld, meg ösztöndíj és akkor minden szupi és jön a boldogság. Hát tévedés.

Tényleg nagy lehetőség és irigylésre méltó. Ehhez gratulálok! DE:

sok mindenre viheted még az életben és sok mindenre is KELL vinned, ez nem vitás.

De azért szedjük már szét azt is, hogy ez a TE boldogságodhoz mennyit fog hozzátenni.

Én megértelek, hisz a siker, a külföld, egy jó állás, de még a pénz sem teheti az embert boldogabbá hosszú távon. Ezek mind csak "tárgyilagos" dolgok. A siker és a pénz nem fog hozzád bújni, de jó ha van. Éppen ezért: ez egy jó kezdet lehet.

Nyílván társaságra vágysz: barátokra, barátra. SZERETETRE. Hogy, hogyan szerezheted meg, azt sajnos magam példájából én sem tudom, meg ahhoz ismerni kellene a teljes életedet és személyedet is. Én azt tanácsolom először is, hogy próbálj meg lenyugodni. Attól, hogy külföldre kerülsz/kerülhetsz, még nem biztos, hogy boldogabb leszel, DE egy jó kezdés lehet egy boldogabb élet elkezdésére akkor, ha a tanulás mellett képes leszel próbálkozni, ismerkedni. Ezt kívánom neked, s sok sikert!

2018. jún. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
süt belőlük az irigység? -lehet, ha arra gondolunk, hány embernek nincs már ilyen korban apja-anyja-testvére, hányan veszítik el gyermekkorban egyik szülőjüket...
2018. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

#7: A mennyiséget szerintem nem kelle összekeverni a minőséggel. Van, akit 10 ember vesz körül, mégsem boldog, mert a kapcsolat nem olyan szoros vagy éppen negatív. Van, aki egy baráttal, társsal, egy anyukával, apával, stb. is boldogabb.

Persze nem ismerjük a pontos hátterét a lánynak. Nyílván, ha apróságokról van szó, akkor felfújt az ügy. Egyébként, ha rossz viszonyban van a családjával különböző okok miatt, akkor jogos.

2018. jún. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mindenképp valami célt kellene találnod. Amíg nem tudod megmondani magadnak sem, hogy mit szeretnél, addig nem lesz előrelépés.
2018. jún. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a leírásodban nem látom, hogy a párkapcsolatodnak miért lett annyi?


nem olyan rossz a helyzeted, hogy sírnod kellene

egyedül vagy és akire támaszkodnál sajnos nem megfelelő támasz

de az új környezetben szerethetsz barátokat


anyukád meg ilyen, ha szeretnél vele jó kapcsolatot valószínűleg rengeted idő és energia lenne

azt kellene tudni miért ilyen

2018. jún. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!