Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen érvek szólnak az...

Milyen érvek szólnak az mellett, hogy valaki ne dobja el az életét?

Figyelt kérdés

2018. aug. 1. 20:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Például ott van a családja, a barátai egyszóval a szerettei. Az, hogy holnap talán jobb lesz. Az életből csak egyet kap az ember. Nagyon sok család van ahol valakit fiatalon veszítenek el, pedig az a valaki szeretne még élni, de nincs rá lehetősége.
2018. aug. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha most úgy érzed, hogy szar, lehet hogy igazad van. De lehet jobb, csak tenned kell érte.
2018. aug. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerül, rosszabb lehet, mint a kísérlet előtt, akár olyan szinten is lenyomorodhat valaki, hogy mások állandó felügyeletére szorul.
2018. aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Ha öngyilkos akarsz lenni akkor tedd vagy ne tedd, de ne próbáld.
2018. aug. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyénfüggő, nincs mindenkinek értékes élete.
2018. aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Ha csak fontolora vetted, hogy az leszel, irj nekem. Szívesen meghallgatlak. Segítek, ahogy tudok. 17.L
2018. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én minden egyes problémát aszerint rangsorolok, hogy vajon 5 év múlva számítani fog-e. :)


Számomra az egyedüli ok az lenne ha a méltóságomban örökké meg lennék alázva (amputáció, rák, hajléktalanság, nem várt terhesség és abortusz..), de ezek nyilván nagy dolgok, és 5 év múlva is számítanának.


Megfigyelhető az eseményeknek a természetes hullámzása , tehát amikor rossz dolgokon mész keresztül sz!r időszak van, akkor magától értetődő hogy kb. annyi ideig jó lesz utána amennyi ideig rossz volt és természetesen fordítva is igaz. Én már megfigyeltem ezt.😉


Szerelem miatt pl. sosem érdemes megtenni. Akkor és ott úgy érzi az ember hogy a világ dől össze de hidd el hogy az esetek 90%-ában 2 év múlva már csak egy ugyanolyan ember lesz a sok közül. Vagy még az se... Annyi minden változhat.


Ilyenekkel hogy család stb. nem fárasztalak mert engem is épp eleget zsaroltak vele... Te döntésed.


Mindenesetre fel a fejjel bármi is a baj.


22/L

2018. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2018. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Matt Haig-nak van egy olyan könyve, hogy "Miért érdemes életben maradni?". Nem különösebben kiemelkedő irodalmi alkotás, de vannak benne apró mozzanatok, amik nagyon megfogtak. Néha azon kapom magam, mikor nagyon mély lelkiállapotban vagyok, hogy arra vágyok, hogy újra beleolvashassak, keresem a szememmel a polcon, az is megnyugtat egy kicsit, ha látom, hogy ott van. Egyébként érdekes, hogy bár az idő telik, a világ változik, te ülsz egy könyv felett és olvasod, közben belül mennyi mindenen keresztül mehetsz. Én rengeteg depresszióról, és mentális zavarokról szóló szakmai, vagy épp regényesebb alkotást olvastam, mindig sokat segítettek, hogy megértsem, mi zajlik bennem. Most beszúrnék ebből a könyvből egy idézetet: "Az elméd is egy galaxis. Több benne a sötétség, mint a fény. De a fénytől értékes. Vagyis soha ne öld meg magad! Még akkor se, ha mindent el is borít a sötétség. Soha ne feledd, hogy az élet nem áll meg! Az idő is tér. Minden pillanat egy újabb lépés a galaxisban. Várj a csillagokra!"

Tudom, kicsit elvont. Nekem az ilyen beszűkült, fájdalmas pillanataimban, pont az ilyen apróságok hatottak.

2018. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ugyanott fogod folytatni, ahol abbahagytad.
2018. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!