Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Bevallottam az anyukámnak,...

Bevallottam az anyukámnak, hogy hogyan is éreztem magamat ezalatt a 10 év alatt. Normális a viselkedése?

Figyelt kérdés

Lehet sokan csak legyintenének, ha elmondanám milyen sérelmek értek ezalatt a 10 év alatt. De nekem nagyon fájtak. Általános iskolában csúnyán kiközösítettek és otthon sem volt jobb a helyzet. Veszekedés, egy családtag elvesztése... Középiskola elején is volt egy kis kiközösítés, de utána nagyjából megtaláltam a helyemet - noha normális barátokat sosem tudtam szerezni. Valahogyan mindig egyedül voltam. Ezalatt az időszak alatt mindent magamba kellett tartanom. Valószínűleg ez a gát kezd most átszakadni bennem, ez a sok dolog, amit sosem tudtam senkivel sem megbeszélni.


Az anyukámmal sem. Néha voltak kitöréseim, ahogy az lenni szokott, ha valaki sok mindent magába fojt. Ezek leginkább az anyukámmal szemben történtek. Talán tőle vártam volna egy kis lelki támogatást. Viszont ezekben a vitákban sosem derült ki rendesen, mi a bajom. Hirtelen törtem ki és sosem a lényegre tértem rá. Viszont nemrég nem köntörfalaztam: nyíltam elmondtam a sérelmeimet, hogy mennyire rosszul esett minden és hogy én több lelki támogatásra számítottam volna az anyukámtól. Azt is elmondtam neki, hogy öngyilkos gondolataim is vannak...hogy segítséget szeretnék, mert nem bírok mindent magamba tartani. Nem tudok örökké egyedül harcolni az ellen, ami bennem tombol. Nem tudom feldolgozni a történteket. Őszintén meg akarom beszélni vele ez a dolgot, mert mi sosem ültünk le nyíltan megtárgyalni az ilyeneket. Barátok hiányában ő volt a legjobb bizalmasom, ezért fordulhattam így ki magamból, noha tudtam, hogy utál a múltról beszélni.


Erre mi volt a válasza? Nőjek fel, szedjem össze magam, hagyjam békén, vagdossam magamat, ha ahhoz értek, legyek öngyilkos. Felfogja egyáltalán, hogy ezzel most mennyire sokat ártott nekem? Én tényleg segítséget akartam...Nem drámáztam, mint egy kamasz, hiszen már 21 éves vagyok. Csak meg akartam beszélni vele. Nagyon el vagyok keseredve. Nem tudok tovább lépni és most még életképtelenebbnek érzem magamat.



2018. aug. 7. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az írásodból azt érzem, hogy a sérelmeid egy részét nem ő okozta...(hanem az egyedüllét, és az iskolai kiközösítés stb.) Az általános iskolai kiközösítéseknél a szülők sajnos korlátozottan tudnak segíteni (azért tudom mert engem is durván kiközösítettek, és anyuék hiába próbáltak segíteni/megvédeni sokkal jobb nem lett. Magamnak kellett megtalálnom a megoldást, én azt választottam, hogy inkább mindenféle művészeti foglalkozásra eljártam, csak h ne legyen alkalom h belém kössenek megverjenek...később pedig ahogy az ember felnő meg kell tanulnia kezelni ezeket a lelki sebeket. Nem hordozhatja egy életen át és pláne nem okolhat ezért olyat aki nem ártott neki.)


Amikor így kifakadtál egyrészt azt érezhette, hogy ő mennyi mindent megtett és te "hálátlan" vagy (nyilván azért ha etetett itatott, felnevelt akkor nem mondhatod h "semmit" nem tett. Még ha érzelmileg nem is úgy támogatott, ahogy te elvártad vagy jó lett volna) másrészt nem érthette/ nem érezte jogosnak honnan ez a sok indulat az irányába...


Plusz ez az "öngyilkos gondolataim vannak" beszólás olyan dolog, hogy ha eddig ezzel a dologgal (boldogtalanságoddal) nem találkozott esetleg érzelmi "zsarolásnak vehette, arra meg a legtöbben szélsőségesen reagálnak.


Nem védeni akarom, de szerintem érdemes lenne egy higgadtabb beszélgetésben átgondolnod neked is, hogy "jogos e" az a sok rossz amit neki mondtál, vagy csak az érzelmeid ragadtak el....

2018. aug. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Valahol normális igen, mert tudja hogy csak a levegőbe beszélsz, akinek fáj az élet és nagyon kivan tőle az nem a családnak fog panaszkodni, többek között ha rászánnád magad és bemennél egy rehabra akkor hallanál olyan élet történeteket heroin vagy alkohol függőktől akik már fiatalon utcára kerültek.


A kérdésed valahol aktuális mert találtam egy Budapesten készült drogfüggőkről szóló kis filmet, abba mondta is a srác hogy hiába járt egyetemre, amikor veszekedésre ment haza, és már egészen fiatalon sem bízott a szülőkben. Elment otthonról inkább, tartja az anyjával a kapcsolatot, de nem költözik már haza az utcáról.


Neked nyilván elég lenne aki foglalkozzon veled sokat, és rendbe jönnél, akinél ez nem segít ott berántják a drogok, vagy alkohol és szépen lezüllik személyiségtől függetlenül.

2018. aug. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első, nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Korrektül leírtad azt, amit összezavarodva nem láttam át. Sokat segített a dolgok átlátásában.


Második, honnan veszed, hogy drogos alkoholista leszek? Még rendes cigit sem szívtam soha, nemhogy még drogozni... És sörözni is csak ritkán szoktam. Nem is értem, ez hogy jön ide. Minek mennék így ilyen emberek közé?

2018. aug. 7. 22:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Huha! A helyzeted hasonlít az enyémre. 21 évesen én is életképtelenebbnek érzem magam, mint eddig bármikor. Sokat negatívumot és feldolgozatlant tartok magamban én is, bar úgy érzem, a te terhed nagyobb e téren.


Viszont én még nem jutottam el addig a pontig, hogy megnyíljak a szüleimnek. Pontosan ettől tartok, hogy így reagálnának mint amit írtál, főleg anyum.


Nálam is lassan tíz év lelki törmeléke kezd a felszínre kerülni, talán most vagyok elég érett rá, hogy feldolgozzam.


Szóval mindenesetre ha nem is teljesen, de átérzem a helyzetet. Nem könnyű. Barátaim nekem sincsenek, vagy csak én nem merem annak tekinteni őket. Egyedül meg nagyon nehéz.


Írok privátot, ha másra nem is, legalább meghallgatni tudlak meg képességeimhez mérten segíteni. Ha gondolod. :)

2018. aug. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy ha engem kérdezel, lehet ezeket a felgyűlt sérelmeidet nem anyukáddal kéne megosztanod...nem azért mert nem bízol benne hanem mert.


1. Nyilván szeret és ha a fájdalmadról hall akkor az neki is rosszul esik, esetleg bűntudata is lehet, és ettől pl frusztrált lehet, már nem tud úgy megérteni. pl elbagatelizálja a gondolataid, mert azt szeretné hallani, hogy "jól" vagy. (lehet ezért legyintett az öngyilkosságos gondolatodra)


2. Nyilván elfogult az irányodba, így tanácsot sem biztos, hogy tud adni.


Szerintem lehet érdemesebb inkább egy kívülállót megkeresni (nem feltétlen pszichológus, de pl. egyetemeken van ingyenes mentálhigéniás segítő, vagy ma már rengeteg életmód tanácsadó van...) általában ők objektívebben látják a dolgokat, mivel nincsenek érzelmileg belevonódva olyan dolgokat is észrevesznek amiket te esetleg nem.

2018. aug. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
van csaj koztetek? 😊
2018. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Hat itt komoly gondok vannak reszedrol. Az altalanos iskolai kikozositesrol nem o tehet, ezt azokkal a szemelyekkel kene megbeszelned de amugy lepj tovabb. En nem ertelek, miert foglalkozol ilyenekkel. Miert nem azon gondolkozol, hogy legyel jobb? Engem is kikozositettetek mindenhol, de szarok ra. Van csaladom - parom es lanyom - es baratnom, aki kijar hozzank. Nekem is vannak serelmeim anyaval kapcsolatban, de nem erdekel. Az akkor volt most meg most van. Arra probalok koncentralni, hogy minden siman menjen, hogy nekunk jobb legyen a jelenben es a jovoben, nem a multra koncentralok. Aki a multban el, elmulasztja a jelent es nem tud a jovore fokuszalni. Nekem mindig az jar a fejemben, hogy jovore dolgozok mar es elkezdunk epitkezni a kistesonak. Ezek tartjak eletben az embert, a sok szarsa*g csak megfojt amirol morfondirozol. Ne sajnaltasd magad hanem talalj egy celt magadnak es kezdj el vegre elni!
2018. aug. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!