Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi történik az olyan emberekke...

Mi történik az olyan emberekkel akik évekre bezárkóznak?

Figyelt kérdés
Pl. A szobájukba vagy mi tudom én. Én nekem 2 éve tart. Járok suliba,és mellette dolgozom viszont ahogy hazajövök egyszerűen bezárkózok. Viszont ez engem egyáltalán nem zavar. A kérdésem az lenne hogy ebből lehet baj? Sokkal nyugodtabb így az életem minthogy emberek közé járkáljak. A suliban is kerülöm az embereket és igyekszek egyedül lenni. Most nyáron pl. Sehova se mentem el. Ti hogy vagytok a bezárkózással?
2018. aug. 29. 18:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

semmi rossz nem történik, remekül elvannak, nincs szükségük társaságra

én is ilyen vagyok, kifejezetten taszít a sokaság, és a sok ember, nem is járok társaságba soha

ha tehetem, mindig egyedül vagyok, és jól is jártam vele eddig, nem hiszem, hogy ezek után majd elkezdek hirtelen rosszul járni...

2019. aug. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel baj de ha már ott tartasz hogy 30 felé közeledve még mindig magányosan éled az életet pár nélkül, akkor gondban leszel, hogy kéne a másik fél nyitni, kezdeményezni. Én is elvagyok magamban, de eljutottam arra a pontra hogy így gáz, és ki kéne ebből lépnem :/
2020. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Magukra maradnak.

Én is igy vagyok, teljesen szociális analfabéta lettem.

2020. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok. Nem mondom, hogy időnként nem hiányzik a jó társaság, de alapvetően jól érzem magam egyedül, hosszú évek alatt alakult ez ki nálam. Már az egyetemen is nagyon kevés ismeretségem volt, soha nem mentem (nem is hívtak) bulizni a "nagymenők", de alapból nem sokba néztem őket, úgyhogy legkevésbé se hiányoltam a társaságukat. Végigültem az előadásokat meg a szemináriumokat, aztán húztam haza. Szinte mindenhová egyedül járok. Nem bírom a hülye, igénytelen embereket, márpedig az utca tele van ilyenekkel. Sokszor ott tartok, hogy az utcára is nehezen teszem ki a lábam, attól félek, hogy valami idióta beszól vagy belém köt. Csepelen, ahol egyébként is hemzsegnek a cigányok meg a rossz arcú figurák, ez talán nem alaptalan félelem. Na mindegy, nem akarlak untatni a részletekkel, de nekem elég ambivalens érzéseim vannak a bezárkózással kapcsolatban. Egyrészt igényem van rá, másrészt viszont időnként nagyon vágyom a jó társaságra is. De alapvetően az jellemző rám, hogy kerülöm az embereket, a nagyon forgalmas helyeket, amennyire csak lehetséges. Introvertált vagyok, de asszem van bennem egy jó adag szociofóbia is. 28/F
2020. jan. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi történne? Jól elvannak.

Megvan a maguk szórakozása, élvezik az életet a maguk módján, csak ezt nem teregetik ki a nagyérdemű elé. Van rengetegféle kellemes időtöltés, ami legalább olyan jó, ha nem még jobb, mint a bulizás, sőt, még hasznos is.

Ilyen például az olvasás, a sakk, a túrázás, a művészet, a számítógépes játékok, és így tovább.

Ha valaki kellően elsajátítja pl. a zeneszerzést, azzal bizony évekig simán el lehet lenni, annál is inkább, mert eléggé időigényes dolog. Egy jó regény megírásával szintúgy, ezek nem 2-3 hónap alatt születnek meg.

Én már csak tudom :)))

SZVSZ azok akik bezárkóznak, sokkal boldogabbak és nyugodtabb az életük, mint akik pörögnek, buliznak, és feltűnési viszketegségben szenvednek.

2021. jún. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!