Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti nem bánjátok hogy a modern...

Ti nem bánjátok hogy a modern korszakba születtetek bele?

Figyelt kérdés
Én nagyon is bánom. 18 éves vagyok és egyszerűen ahogyan a történelmet olvasom szivesen éltem volna a régi időkben. Akár a világháborúban akár 70'es -80'-as években amikor még nem volt modern technológia. Ahogyan megyek az utcán mindenki csak a telefonját nyomkodja. Rohadt idegesítő. Mint egy zombiapokalipszis.
2018. szept. 1. 10:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%

A régi korok iránti kíváncsiságot értem. Esetleg még a nosztalgiát is. Én is szívesen szétnéznék mondjuk Szent István udvarában.

Egyet azért ne felejts el, a mai korral ellentétben a régebbi korokban nagyon nem volt mindegy hogy hová születsz. Egy főúri családban biztos jó buli volt. De ha beleszülettél volna egy középkori nincstelen jobbágycsaládba, ahol a jobb oldali szomszéd kolerás, a bal oldali pestises, anyukádat viszik máglyára boszorkányságért miközben egy portyázó tatár horda ott a falu végén, akkor szerintem sírva könyörögnéd magad vissza ide telefont nyomkodni.

2018. szept. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
66%
jah mehettél volna helyette a frontra ahol szetlovik a fejed, vagy élhettél volna a komcsik elnyomása alatt ahol ha levagod a saját disznód mehetsz recskre. de kva jó lehetett. de tényleg, az a legborzasztobb ami történhet veled hogy idegesít hogy mások mit csinálnak.
2018. szept. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
72%
Nem egy percig sem bánom.
2018. szept. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%
Én örülök, hogy nem ebbe születtem bele, hanem a gyerek és fiatalkorom még mentes volt a telefon és számítógép és egy kütyüktől való őrülettől. Hiányzik időnként. Egyszerűbb volt sok minden.
2018. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%

Ja 18 évesen én is így éreztem. Aztán kicsit jobban utánanéztem a dolgoknak és már örülök, hogy a 80-as években születem.

Tehát telefonnyomkodás vs. nőket végig erőszakoló orosz hordák, gulág, éhezés, nyugi lehet téged is elkaptak volna és csak egy seggberakás után lőtték volna szét a fejed.


Ennyire azért én sem voltam naiv és akkor még net sem volt nagyon.

2018. szept. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
54%
Egyrészt jó lenne valamelyik régebbi korban élni,de úgy,hogy a nőknek is legyenek jogaik,mert a régebbi korokban elég elnyomásban éltek.
2018. szept. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%

Nem, én élvezem, hogy pillanatok alatt bármire rákereshetek pl. az interneten, hogy élethű grafikájú játékokkal játszhatok, megörökíthetem a legszebb élményeimet, stb.

Engem egyedül az olyan idióta emberek zavarnak ebben a modern korban, akik pl. kitalálják, hogy nem csak 2 nem létezik, hanem vagy 80, vagy akik még 2018-ban is bizonygatják, hogy a Föld lapos...

2018. szept. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
30%

Ne haragudj kérdező, de annyi emberről hallok manapság, a telefon-nyomkodó-zombikkal ellenben, akik "technológia ellenesek". Tehát nem vagy te olyan különleges, mint képzeled. Miért nem verődsz egy társaságba, a többi ilyen kütyü-ellenessel? Elég sokan vannak. Ha annyira idegesít, akkor ki ne nyomkodjátok a telefont, amellett a mai világban számos lehetőségetek van arra, hogy olvassatok, vagy színházba járjatok, meg más értelmesebb elfoglaltságok. Minek mások "életével" foglalkozni? Olyannak képzellek téged, mint azok az unatkozó vénasszonyok, akik a padon ülve fröcsögnek a járókelőkön, mert nekik sincs jobb dolguk. Te sem lehetsz sokkal jobb.

Amúgy a régebbi időkben volt, amikor betiltották bizonyos könyveknek az elérhetőségét. Manapság szinte minden könnyen elérhető a művelődés segítésében, tehát csak akarat kérdése, hogy az ember kihasználja ezt... Ilyen szempontból is nem mondanám, hogy a régebbi korok jobbak lettek volna. Egyszerűen élek a mai lehetőségekkel, és nem gondolom magam valami fránya "különleges hópihének", ismerek más, hozzám hasonló érdeklődésű embereket is, velük foglalkozok; unalmas, agy mosott emberekkel meg nem foglalkozok.

2018. szept. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
ti*
2018. szept. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
11%
modern korszak? A középkorba élünk, a legsötétebb középkorba! :(
2018. szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!