Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek ez fog változni...

Szerintetek ez fog változni középiskolában?

Figyelt kérdés
Most mentem nemrég mentem közepiskolába először. Sajnos egész nap egyedül vagyok, gyomorgörccsel megyek be mert senki sem beszélget velem. Nem ül senki mellettem és magányos vagyok. Mit rontottam el? Koliba mentem, azt imádom, a közösséget, a nevelőket, a szobatársaimat. Mit csinálhatnék hogy megkedveljenek? Próbáltam egy lánnyal beszélni, de csak flegmázott. A többi pedig mindig beszélget valakivel, és nem akarok zavarni. Így nem fogom sokáig bírni, mit csinálhatnék?
2018. szept. 6. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is sokat voltam egyedül. Ülj le te valaki mellé, vagy kérdezz tőlük, csak hogy beszélgetést kezdeményezz. Menj oda ahhoz aki szintén egyedül van.
2018. szept. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Velem is így volt - nemigen voltak barátaim középiskolában, nem volt kihez szólnom. De nékem így is jó volt, elvoltam 4 évig, aztán utána már nem is érdekelt a dolog.

Szerintem semmi értelme érdekbarátságokat kötnöd, felületes "ismiket" szerezned, ha te nem akarod, és semmi hasznod az egészből. Örülj neki, hogy nem kell jópofizni fölöslegesen senkivel. Én kifejezetten boldog voltam, hogy békénhagynak, az ő társaságukra nem volt igényem.

2018. szept. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, azon gondolkoztam, hogy csak tanulni fogok bejárni. A koliba vannak úgy is barátaim, a sulit pedig csak túlélem, ha nem közösítenek ki nyilvánosan. Ha kibeszélnek, az meg nem érdekel, azt csinálnak amit akarnak. Nem lesz nagyon rossz nekem?
2018. szept. 6. 22:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem se volt nagyon rossz. Kit érdekel, hogy aki nem a te műfajod, nem a te társaságod, az mit szól rólad a hátad mögött? Olyanok, mint a madarak a telefondróton, be nem áll a csőrük. Hadd pofázzanak csak,ettől nem lesz drágább neked a pizzáscsiga a TESZKÓból.

Én vagyok rá az élő példa, hogy nem kötelező barátkoznod, ha nem akarsz. Ha én túléltem, neked is menni fog. Szard le őket magasról.

2018. szept. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%
Ha a koliban vannak barátaid, akkor eleve nem benned van a "hiba". Az is lehet hogy egyszerűen nem passzolsz a társaságba, nincs velük közös témád. Nálam is ez volt, az osztályban 1 ember volt aki szólt hozzám de a koliban is szerettek, az énekkarban is, a művészeti suliban is, szóval csak nem én voltam a ratyi. Egyszerűen nem tudtam miről beszélgetni azokkal a lányokkal. Én is azt tudom tanácsolni hogy hagyd őket a fenébe, hadd legyenek el maguknak, a kolis barátaiddal meg érezd jól magad. Nekem az iskola mindig is egyfajta munkahely volt ahova nem barátkozni járok, bár szívesen tettem volna ha lett volna kivel. De mivel nem volt, a suli funkciója az lett hogy én ott tanulok és ennyi. Szórakozni meg barátokkal lenni mentem a többi közösségbe.
2018. szept. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ne csüggedj. Legalább nem veszik el a kajád ;) :D Egyébként meg hidd el, hogy jobb ha egyedül maradsz mert az érdek barátok egy idő után teljesen kitudnak használni!!!
2018. szept. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fog még változni, ne aggódj. Még csak egy hét telt el... Nálunk is idő volt, mire kialkultak a kis klikkek... Persze nyilván voltak olyanok, akik ugyanabból az általános iskolából jöttek, ők könnyebben társaságra találtak. Én akkor kezdtem el beszélgetni az osztálytársaimmal, mikor mondjuk tesin párokba voltunk beosztva (kénytelenek voltunk egymással kommunikálni, de meg is kedveltük egymást), vagy mondjuk németen dialógusokat gyakoroltunk, akkor is szintén lett egy párom, stb. Más barátnőt úgy szereztem, hogy hazafelé ugyanabba az irényba mentünk, és egy idő után csatlakoztunk egymáshoz. Mással akkor kezdtem el beszélgetni, mikor vele voltam hetes, stb. Idő kell ehhez, de ne aggódj, lesznek barátaid! Vagy ha van még olyan az osztályotokban, aki szintén sokat van egyedül, próbálj felé nyitni.
2018. szept. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, akik szintén így voltak :D én 6 évig jártam gimibe, kb 2-3 év után megtaláltam azt a 2 embert, akikkel jól kijöttünk, és utána nem volt olyan rossz, de az elején én is nagyon szarul éreztem magam. Mondjuk elég durván kiközösítettek is akkor...

Szóval idővel változhat neked is, és szerencsés vagy, hogy vannak az osztályon kívül barátaid

2018. szept. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!