Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 21 évesen fogalmam sincs,...

21 évesen fogalmam sincs, hogy mihez kezdjek az életemmel. Ha ilyen helyzetben lennél, te mit tennél?

Figyelt kérdés

Valahogy úgy alakult az életem, hogy minden általános/középiskolai "barátot" elveszítettem. Akikre nem is mondanám, hogy barátok voltak, mert az egész csak az iskola miatt volt. Vége is lett az összesnek...

2017 február óta dolgozok, szeretem csinálni és szeretem a kolléganőim, de 40+ az összes és nem várhatom el, hogy majd eljárjanak velem szórakozni/akárhova, hiszen van családjuk, velük egyidős barátaik.

Nekem tényleg senkim nincs, csak Anyukám. De ő is nagyon magányos... :( Ez a mélység kb. tavaly nyáron kezdődött. Nagyon sokat csalódtam fiúkban, kihasználtak. Voltak a falumban is barátaim, de mindig én adtam többet a kapcsolatba, én kerestem őket, mindenem nekik adtam, pl. ruhák, telefontokok, körömlakkok - amikre ugye nekem már nem volt szükségem (pedig tehetősebb családok, mint mi) és belefáradtam, hogy ha választani kell, sose engem választottak, pedig én mindig ha rossz napjuk volt vagy bármi, ugrottam vagy jöhettek hozzám sírni. Majd úgy döntöttem, hogy ilyen "barátokra" nincs szükségem.

Tanulnék még nagyon szívesen, csak nem tudom, hogy mi érdekel, hogy mit csinálnék szívesen a későbbiekben. Párkapcsolatom nem rég ért véget, nagyon jó volt, kihúzott ebből a rossz állapotból, de csupán pár hónapig tartott és most talán szarabbul vagyok, mint előtte. Talán még mindig szeretem, nehéz elengedni (vagy azt szeretem, amit akkor éreztem, hogy nem vagyok egyedül... nem tudom)

Boldoggá kb. semmi nem tesz, ha valamit mégis ki kellene emelnem: candy crush, pepsi black. :D

Szánalmas az életem, pedig nem is vagyok csúnya lány és jelenleg is lenne 10+ fiú aki szívesen eljönne velem randizni, de egyszerűen nem érzem a pluszt, nem érzem, hogy összeillenénk. Nekem új emberekkel kellene ismerkednem, de ha nincs barátom, hogy járjak el? Egyedül? Hova??

Egy éjszakás kalandokra és szex kapcsolatra nem vágyom, volt már részem mindkettőből és érzelmileg rettentően megviselt, mert csak olyan fiúkkal voltam, akik tetszettek külsőre és eltudtam volna képzelni velük többet, de nyilván ők olyan élethelyzetben voltak, hogy nekik ez így megfelelt. Ezért ilyen szóba se jöhet, pedig nyilván igényeim nekem is lennének, de vágyom a szeretetre is...

Interneten beszélgetek az ismerőseimmel, de ők ISMERŐSÖK, mély beszélgetésem sosincs senkivel és néha csak zokognék. Minden este azt várom, hogy aludjak, akkor legalább semmi problémám nincs.


Köszi, ha elolvastad, igazából az érdekel, hogy Te tényleg mit tennél? Hogy kezdenél ismerkedni? :(


2018. szept. 23. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézz át egyetemi, főiskolai szakokat vagy akár okj-s képzéseket is. Olvasd el, mik ezek, lehet valamelyik megfog. Aztán az új helyen, új barátokat is szerezhetsz.

Esetleg vmelyik ismerőssel nem tudod szorosba fűzni a kapcsolatot?

2018. szept. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Neked MMORPG-zni kellene. Ott van egy csomó értelmes pasas - és ami a lényeg: kevés a csaj. Tudom, mert én is toltam pár játékot. Gagyiságnak tűnik, de egy idő után jó móka lesz. Eltereli a figyelmedet a sok hülyéről. Ott kibontakozhatsz. És ha tudnád, milyen pasik is játszanak... Hujjuj! :P Volt egy nagyon fincsi példány, akivel össze is jöttem. :P
2018. szept. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Utolsót meg tudom erősíteni, online játékok által sok barátra lehet szert tenni, persze ha érdekel téged is az ilyesmi, van hozzá géped/konzolod stb.

Egyébként meg mindenféleképpen az érdeklődési köröd, illetve hobbid által keress embereket, akár facebook csoportokban, akár tanfolyamokon, koncerteken...

Az meg, hogy 21 évesen nem tudod még, mit szeretnél, teljesen normális. Gondolkodj el azon, hogy mi érdekel, mihez van tehetséged, mi az, ami viszonylag jövedelmező. Addigis meg tudsz nyelveket tanulni például, amivel máris nagy előnyhöz juttathatod magad a munkaerőpiacon.

2018. szept. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kábé ugyanígy vagyok, mint te, azzal a kivétellel, hogy egy hét múlva egyetemre megyek, illetve soha nem volt még kapcsolatom. Mielőtt bekerültem volna az egyetemre, volt két 'barátom', akiket érdekelt, mi van velem, hogy vagyok. Miután bekerültem, felszívódtak. Hiába próbálok beszélgetni velük, keresni közös témákat, nem megy, mert nagyon nemtörődöm módon viselkednek, legalábbis az egyik, a másik nem is beszél velem már egy jó hónapja. Próbáltam interneten barátkozni olyan személyekkel, akikkel hasonló az érdeklődési körünk, viszont ott is inkább én beszéltem, ők meg nagyon rövid, semmitmondó, felszínes válaszokat adtak. Mélyen elbeszélgetni valakivel már irtózatosan rég nem beszéltem. Elmagányosodtam, és tényleg csak az tartja bennem a lelket, hogy egyetemen sikerül új barátokra lelnem.

Szerintem te is nézegess szakokat, mi érdekelne jobban. Esetleg egy OKJ-t is elvégezhetsz, ameddig megtalálod, mit szeretnél igazán tanulni. A lényeg, hogy soha ne add fel, és ne zuhanj magadba.

2018. szept. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Én úgyanígy vagyok mint Te.

Egész nap csak bent ülök a szobámban.

Depressziós vagyok, minden napom csak a semmivel telik. Szörnyű érzés.. 😭

2018. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Jézusom, emberek. Ennyi elpocsékolt idő, a szocialozmusból visszamaradt kórházak omladozó falai között sok öreg lélek van azokon a rozsdafoltos vaságyakon, akik könyörögnének hogy azt az időt visszakaphassák még egy röpke pillanatig ami most nektek megadatott és ti csak pocsékoljátok.

Fejleszd magad, később annyi hasznát fogod venni, hogy mégéred majd megköszönni a korábbi énednek.

Neked pedig kérdező környezetváltozásra van szükséged. 21 évesen hegedűórakat tartanék hegedű nélkül az ereimen, ha egy faluban kéne élnem. Legszebb éveidet úgy éld meg, hogy tényleg azok legyenek. Ha lehetne egy javaslatom, menj el Au pair-nek. Kiszakadsz a nyomasztó és fojtogató környezetből, nyelvet tanulsz, megtanulsz helyt állni, szállást, ellátást és segítő családot kapsz mellé, új emberekkel fogsz találkozni, általuk új kultúrákat ismersz meg, nagy városokat jarhatsz be, új élmények, minden csupa új. Az egyetemig én ezt tenném a helyedben. Ha kell némi segítség elkezdeni, írj és segítek!

2018. szept. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Munkaügyin vannak képzések, kapsz mellékeresetpótlót, csak be kell jéárnod és nóle kellvizsgáznod. Ott vannak olyan emeberek, akik tudnak tanácsot adni, hogy milyen pálya való neked. Neten is vanmnak fent csomó tesztek.

Egyébként anyukáddal is elmehettek a legközelebbi városba moziba, étterembe. A munkatársaid közül nagyon kevesen lesznek barátaid. Sose így tekints rájuk.


A pasiknak ne add könnyen magad, legyen benned titokzatosság.:))

2018. szept. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!