Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is van úgy hogy szomorú,...

Más is van úgy hogy szomorú, és eszébe jutott már az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Én sok minden miatt vagyok szomorú. Régebben is voltak gondjaim, de sosem jutott az eszembe az öngyilkosság, de mostanában egyre többször elgondolkodom rajta. De nem akarom megölni magam, mert szeretnék élni, de nem látom értelmét, hogy miért éljek.:(

Nagyon rossz, mert nagyon egyedül érzem magam, és lehet, hogy ez minidg így marad...:(

(21 éves vagyok)


2018. okt. 8. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Én nem csak, hogy gondoltam rá de jó 10 évvel ezelőtt egyszer már meg is próbáltam.
2018. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező!

Valószínűleg mindenkinek eszébe jutott már az öngyilkosság, de az nem megoldás semmire. Gondolkodj el azon hogy milyen az életed és hogy min tudsz változtatni. Eleinte elég apróbb dolgokat pl ha nem egyedül élsz akkor a többieknek kávét készíteni reggel vagy reggelit és örülni az örömüknek. Vagy minden nap kimenni egy természet közeli helyre ahol lathaszt állatokat ró ahogy serenykdnek a tél közeledtével stb. Elolvasni gyerek jó könyvet célokat kitűzni magadnak tudod mindig vmi kis dolgot ami már jobbá teszi a napodat. Én is van hogy néha küzdök a depresszióval és gondolok az öngyilkosságra is de aztán próbálom átgondolni mi az amivel ha változtatok jobb lesz egy kicsit. 🙂 Csináld azt amit szeretsz én pl sorozatot nézek vagy olvasok ami elvonja a figyelmem teljesen elvarázsol és beszippant. Ha van házi állatos törődj vele meglátod hálás lesz és nagyon nagyon megakarja mutatni neked mennyire szeret téged. Csak hajrá! 21/L

2018. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, volt velem ilyen. De az a lényeg hogy keress valamit amit szeretsz, vagy valakit. Lehet ez egy kiskedvenc is. :) A szeretet hiányát legjobban az állatok szokták enyhíteni. Ha igazán szerető kedvencet szeretnél, akkor nézz körül egy menhelyen. :) Tudom hogy ez most lehet úgy jön le neked hogy csak beszélek és semmit sem tudok, pedig hidd el, tudok. :) Próbáltam öngyilkos lenni. Egyszer sikerült kórházban is ki kötni. A pszichológus is tud segíteni. Csak ne add fel. :) Jó? :) A rossz után mindig jön a jó, és amennyit rosszban töltesz, annál több jót fogsz vissza kapni. Persze az is közre játszik ha segítesz másokon. Így értékesnek érzed majd magad. Sok sikert kívánok neked!🤗🤗🤗🤗
2018. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

igen amikor depressziós és magányos voltam eszembe jutott, de szerencsére nem tettem meg, azóta kijutottam


ha annyira egyedül vagy, akkor tegyél ellene! tegyél azért, hogy legyenek barátaid, kapcsolataid és ha rendbe jössz párkapcsolatod is

2018. okt. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha annyira egyedül vagy akkor fogadj örökbe egy kiskutyát és akkor nem leszel magányos.
2018. okt. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

"Valószínűleg mindenkinek eszébe jutott már az öngyilkosság, de az nem megoldás semmire."


Hogyne lenne megoldás megszabadulni a szenvedéstől? Pont, hogy erre lenne szüksége.


Egyébként, kérdező! Én is így vagyok és sajnos én nem tehetek ez ellen semmit, én vagy lenyelek és kínszenvedek 50 évet a semmiért, mivel amúgy nincs értelme, soha nem lesz jó az életemben, vagy pedig végzek magammal. Az utóbbi nekem jobban tetszik. Ettől függetlenül valószínűleg te nem vagy olyan helyzetben, mint én, tehát én azt ajánlom neked, hogy kitartást és élj, keress hobbit, társaságot, lazulj, szórakozz és hátha rendbe jön az életed.


Sok sikert és kitartást! 🙃

2018. okt. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés :/
2018. okt. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Miss Endzsi ***** válasza:
46%

21 éves vagyok én is. Voltam én is ilyen helyzetben évekkel ezelőtt. Örülök, hogy nem csináltam semmi butaságot. Azóta pozitív tudattal élek. Egy kiskutya valóban jót tenne a lelkednek. Engem már a nyulam feletti gondoskodás is arra sarkall, hogy eszembe ne jusson gazdi nélkül hagyni őt:D

21 éves vagyok én is.

2018. okt. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Miss Endzsi ***** válasza:
7%
Az a ctrl v istenem..
2018. okt. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon magam alatt voltam és szomorkodtam még akkor sem. Én olyankor általában alaposan kisírom magam, aztán megnyugszom.
2018. okt. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!