Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 12 éves korom óta szenvedek...

12 éves korom óta szenvedek "OCD" nevű mentális betegséggel. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok orvoshoz járok vele most még csak rosszabb lett egyszerűen szorongok undorodom a dolgoktól nem merek semmihez se hozzá nyúlni az egész egy rossz Aviátor film és a szüleim nem hiszik el hogy ocds vagyok azt mondják álljak le csak egy hülyeség az egész nem tudom a saját anyámnak megmagyarázni hogy nem bírom és megfogok bolondulni anyám lebasz azért amilyen vagyok a barátaim bolondnak tartanak és én is magam nyugtatót szedek az se jó borzalmas érzés nem tudom hogyan kéne elmagyaráznom nekik nem tudom kinek elmondani mert azt hiszik hülyeség az egész az orvosom is meg mondta sose fog elmúlni de azt akarom hogy ne legyen ez a fejemben ez az egész nyomor és feszültség hogyan győzzem meg anyámat hogy ez az egész egy komoly betegség és nem tudok mit baszni vele olyan mint ha egy hang szólna hozzád és várja hogy mikor szánod rá a maradék idődet az életedből a vízcsap alatt.

Aki OCD-vel szenved az nyugodtan ossza meg a gondolatait az lehet engem is megnyugtatna hogy nem vagyok egyedül...



2018. okt. 13. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hat nezd, nekem van egy tippem, h mitol alakulhatott ez ki es az meg vegkepp hulyeseg, h nem lehetne gyogyitani. ez a fajta mentalis betegseg nem szervi problemakbol adodik, tehat helyre lehet hozni. anyukad hozzaallasa eleg sokat elarul a csaladi legkorrol, egy normalis szulo nem kerdojelezne meg a gyereket, foleg, ha orvos is diagnosztizalta. elhiszem, h rossz, de nem kell orokke ezzel elned, lehet gyogyitani
2018. okt. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ja igen, annyit tennek hozza, h egy idoben nekem is elojottek kenyszergondolatok, nekem szerencsere a kivalto ok megszunesevel el is multak. szoval nekem csak par hetig tartott. kenyszercselekedeim nem voltak, igy nem volt olyan veszes a helyzet, de azert mar ez is eleg rossz.
2018. okt. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg segítene ha a szüleiddel együtt mennél el az orvoshoz és ott ő megmagyarázná nekik, hogy ez nem ilyen egyszerű, mint ők gondolják. Aki nem ment keresztül mentális betegségen az ezt sose fogja megérteni. Ők ebből annyit látnak, hogy "depresszió? Ne legyél depressziós, legyél boldog." No hogy erre még senki sem gondolt eddig...
2018. okt. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
#1;2;3 -nak igaza van!
2018. okt. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egész gyerek/kamaszkoromag OCD-sként éltem le. Hát elég s*ar volt sz egész, néha már öngyilkosságon járt az eszem. Az volt a legrosszab, amikor hazajöttem iskolabol, es azt a kis időmet is elvette ez a probléma...

Mára nem annyira sulyos, de még mindig tart sajnos :/. Kb. 9 éve.

Szüleid úgysem fogják megérteni, az ilyeneknek magyarázhatod aztán. Olyan amikor az idősek azt mondják a depresszióra, hogy nem beszélj hülyeségeket, nincs is semmi bajod!

Pedig a depressziót ki lehet mutatni gépekkel...

2018. okt. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A harc a lényeg. Harcolsz anyád elhidje. Harcolsz a megbolondulás ellen.


...és a harc miatt érzed xarul magad. Pedig xar sem fog történni, ha hagyod, megengeded, elfogadod az érzéseidet.


Az ego a harcban érzi élőnek magát, minél nagyobb az ego annál jobban harcol, menekül, minden félelemmé alakít.


gyógyulást.

2018. okt. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

kétfajta ember van, aki más emberekkel hadakozik, a másik a kitalált dolgaival, saját magával.


Pl gondolsz vmi negativat magadról, de nagy a fülem. Akkor elutasítod a füled, és harcolsz, de ha látsz valakit nagyobb füllel, akkor kineveted, mert boldog vagy, nincs is nagy füled.


Valahol azt olvastam, minden mentális baj oka a felelősségtől való menekülés, aki depis annak nem kell dolgoznia, aki megbolondul, azt bezárják a diliházba, és nem kell dolgoznia. Így is ellehet kerülni a munkát, a hajnali kelést, a nehéz életet, ahol minden napi kenyérért küzdesz.


Ezt ne vegye senki magára.

Gyógyulást.

2018. okt. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én benne voltam, elég durván, ha úgy veszem a 17-22 között minden egyes napomra rányomta a bélyegét a dolog. Korábban is voltak tünetek, csak úgymond eszembe sem jutott, hogy betegség, meg annyira még nem is durvult be.


Teljesen hasonló cipőben voltam, egy idő után megpróbáltam családban elmondani, ha úgy veszem azt nyertem el vele, hogy néha úgy éreztem dilisnek tartanak, de nem igazán értette meg senki a lényegét.


Amit anno tehettem, úgymond apró trükkökkel igyekeztem megoldani a dolgokat. A leginkább alap, hogy cselekvéseknél sokszor csak úgy csináltam mintha megtenném, általában elég volt a legtöbb esetben, hogy átverjem vele az elmém, és például nem percekig tartott egy-egy rituálé hanem fél percig.


Amit kegyetlen fontosnak tartottam, az az adott hangulat, mert ha valamiért rossz volt a kedvem, vagy épp idegeskedtem, esetleg szimplán kialvatlan voltam, sokkal több és erőteljesebb gondolat érkezett, emiatt lettek olyan alapszabályok, hogy mindig igyekeztem rendesen kialudni magam, amennyire csak lehetett kerülni a stresszt, illetve egy fontos dolgot tettem még: Minden napra tettem valami kis apró jó dolgot, nem kellett semmi különös, csak például este egy jó film, vagy ha olyan kedvem volt pizzát rendeltem, bármi csekélység, a lényeg az volt, hogy legyen előttem valami pozitív pont. Talán az a kategória kicsiben, mint mikor valaki nagyon várja a karácsonyt, és miután elmúlik utána meg nagyon rossz kedve lesz.


Illetve van még egy nagyon fontos tényező, elég sokat kutakodtam a témakörben, és több helyen is előfordult egy olyan tényező, hogy elvileg a legrosszabb az OCD tekintetében a fiatal felnőttkor, tehát épp ez a 17-22 körüli időszak. Folytatásként viszont azt említik, hogy van akinek spontán képes elmúlni, van akinél pedig fennmarad és csak enyhíteni lehet kezeléssel.

Én most 25 vagyok és ha úgy veszem kettő, kettő és fél éve 99%-ban tünetmentes, azért csak 99 mert, van, hogy jön valami gyengébb gondolat pár hetente, viszont azt is minden gond nélkül figyelmen kívül tudom hagyni.


De ez csak a saját tapasztalatom, szóval úgymond ezzel megerősíteni vagy cáfolni nem tudom ezt a tényt, hogy elmúlik magától, de nálam valamiért elmúlt, lehet tényleg úgymond " kinőttem.


Egyébként a lényeg, hogy nem vagy egyedül, én tökéletesen tudom min mész keresztül, ha kérdésed van nyugodtan tedd fel, ha tudok szívesen válaszolok, anno megfogadtam, ha egyszer kijövök belőle ha tudom segítek a hasonló cipőben járóknak amennyi tőlem telik.

2018. okt. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Oh, még egy kis apróság ami eszembe jutott, br ezt általában csak végső soron alkalmaztam. Lényegében próbáltam a dolgot önmaga ellen fordítani. Megvolt a klasszikus " számos " dolog is, tehát ha csokit ettem, akkor mindig 5 falatban ettem, vagy annyiszor kell valamihez hozzáérni stb.

A lényegi része pedig az, hogy ezt használtam fel, hogy például adott cselekvést nem végezhettem el adott alkalomnál többször. Nem azt mondom, hogy egykönnyű megoldás, de párszor bevált.

2018. okt. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszaitokat!

Sokat segítenek az ilyen jellegű hozzászólások! :)

2018. okt. 14. 03:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!