Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Gondolkoztatok már olyanon,...

Gondolkoztatok már olyanon, hogy milyen jó lenne, ha valaki "rátok találna" és vele új életet kezdhetnél?

Figyelt kérdés

Annyira becsülöm és felnézek azokra az emberekre, akik erőse(bbe)k és meg tudják oldani a gondjaikat.

Totálisan ki vagyok már készülve. Nem látom a kiutat. Csak egy isteni csoda segíthetne (vagyis így érzem). Már 4-5 éve ebben az állapotban vagyok, korábban linkebb voltam és azért nem éltem meg ennyire a rossz dolgokat, de sosem volt jó. Tűnhet ez sajnáltatásnak. A való életben is megkaptam már ezt. Ha valaki nem megy át ezen vagy nem tanul róla, akkor nem tudhatja mennyire rossz ez. Sosem tudtam biztosra, hogy depressziós vagyok-e vagy sem. Talán igen.

Annyira durva, hogy jó formán bárkit képes vagyok sajnálni, ha valamiért azt látom, hogy nem jó neki. Pedig az esetek többségében valószínűleg nekik jobb életük van.

Ha visszagondolok az eddigi majdnem 26 évemre, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy sosem voltam még igazán boldog. Mármint boldog napjai, pillanatai vannak az embernek. Nekem is voltak, de sosem volt boldog időszakom, amikor legalább részlegesen úgy gondoltam volna, hogy megvan mindenem.

Nem szeretném magam fényezni, közel sem vagyok tökéletes. Tisztában vagyok a hibáimmal, nehéz eset vagyok, de mindig is igyekeztem jó ember lenni. Az elmúlt években már szinte betegesen odafigyelek mindenre. De komolyan, már attól rosszul érzem magam, ha elhagyok egy apró szemetet az utcán... Igyekszem mindig eleget tenni az embereknek, de sosem voltam "papucs". Mindig csak az egészséges kereteken belül. Intelligensnek tartom magam (tudom, nem szabadna ilyet állítanom magamról, mert beképzeltnek tűnhetek, de ahogy a hátrányaimat is felvállalom, így ezt is ki kell mondjam, ha őszinte akarok lenni).

Rendet tartok magam körül, precíz vagyok az életben minden téren, de sosem voltam idegesítő ezáltal.

Egyszerűen nem tudom mi a gond, nem tudom miért tudják az emberek megtalálni a helyüket a világban és én miért nem...

Botrányosan gyenge vagyok lelkileg és rengeteget foglalkozom a következményekkel.

Írhatnám reggelig ezt a szöveget, de talán így sem olvassa végig senki. Bárki tud erre megoldást? (Megjegyzem, hátha érdekelne valakit, így megelőzöm a kérdést, Férfi vagyok).


2018. okt. 14. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Mindenkinek vannak gondjai. A boldogság is inkább pillanatok kérdése. A nagyon hülyék meg nem is veszik észre,h rossz nekik.
2018. okt. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem igazán vágom hogy mit akartál kérdezni.
2018. okt. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én se találom a helyem.. kb semmilyen téren. Még a családomon belül is kívülállónak érzem magam...
2018. okt. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én kb ugyanez vagyok...csak 19 éves (F).

Fogalmam sincs, hogy mi lehet a kiút, a mentőkötél. Társas lények vagyunk, egy férfinak nőre van szüksége, egy nőnek férfira..

Hát igen, de valamiért az ilyeneknek mint mi, nem adatik még párkapcsolat sem.

Megpróbáltam már sok mindent...kipróbáltam már sportokat, zenével is foglalkoztam, de nem eresztettem gyökeret sehol. Ugye barátok nélkül nem teljes az élet.

Az elmúlt időkben kicsit piálgattam :/

Eljártam egyedül kocsmázni...de az sem jó.

Mi lehet a megoldás?

Én arra törekszem, amiket kitűztem célokat. Talán találok egy kis boldogságot...

Lehet kutyát sem érdekli, de leírtam :D

Próbáltam arra törekedni, hogy pozitívan fogalmaztam meg. És nem azért írtam mert okoskodni akarok, vagy sajnáltatni magam..

2018. okt. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva: Inkább helyeken és közösségeken. Helyeknél általában csendes, magányos vidékekre gondolok, messze a nyüzsgéstől, kicsi községben esetleg önfenntartó gazdaságban, hogy ha már dolgozok az tényleg a megélhetésemet szolgálja.

Közösségeknél olyanokra szoktam gondolni, mint a tv-ben lévő sorozatoknál vagy meséknél (régi Cartoon Network-ös pl. Ed, Edd és Edy), egy szoros baráti társaságra, esetleg vmi szekta szerűségre, ahol mindenki egyenlő (mint egyes játékoknál).


Ezek a gondolatok néha átmennek fantáziába és akkor szoktam olyanra gondolni, hogy milyen jó lenne, ha lennének természetfeletti lények és ott lelnék életre szóló társra (Eragon, Sárkányszív)


De visszatérve a hétköznapokhoz, annak örülnék a legjobban, hogy nem lenne ilyen nagy a társadalmi nyomás, mert ez miatt egyszerűen nem tudom maintainelni (bocsi a hunglish miatt, de nem találtam rá a megfelelő szót rá) a jelenlegi kapcsolataimat és ez egyre csak rosszabb. Az emberi kapcsolatnak most kéne élje a fénykorát, hisz nincs szinte semmi akadály a fenntartásához, adott hozzá a technika- de pont ez viszi a vesztéhez is. A társadalmi lét miatt rákényszerűl az ember, hogy virtuálisan élje meg a kapcsolatait, de ez miatt megsínyli a valódi. Ennyi depressziós ember tuti, hogy nem volt 1-2 századdal ezelőtt, ha arányosan is néznénk a populációt. Pedig akkor gondolom, hogy jobb indokuk lett volna rá.


A többi problémádra: megkéne valahogy bírkozz a megfelelési kényszereddel, és elsajátítani a "lesz@rom" művészetét, persze ezt kordában tartani is kell tudni, és nem kell teljesen átszellemülni erre a filozófiai nézetre. Ha a valaki alatt egy párt értesz, akkor azért Te is tudsz tenni valamennyit. Ha nem jön össze, legalább a "megpróbáltad" tudat ott lesz.


Ja és ahogy olvasom, néha jó lenne ha szimplán spontán lennél :) hadd, hogy csak történjenek az események és csak legyél a szemlélője. Ne görcsölj rá a dolgokra.

2018. okt. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Soha ne várj a megfelelő pillanatra! Tedd azzá! ;)
2018. okt. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hasonló problémám van, de én nem akarok jelenleg megfelelni senkinek.

Jelenleg csak létezem, elvagyok, nem vágyok semmire és nem érdekel túl sok minden, azt se bánnám ha hajléktalannak kéne állnom, de mivel az sem zavar, hogy szar a munkahelyem, ezért elvagyok ott.


És ez csak azért van, mert egyedül értéktelennek, félnek, azaz semminek érzem magam. Akármikor eddig volt mellettem egy motiváló alak (családtag, exbarátnő, régi barát), olyan dolgokat képes volt kihozni belőlem, hogy azon még én is meglepődtem.

Jelenleg fejben megszületett egy rakat festmény, történet, rajz, zene, de semmi késztetésem nincs rá, hogy ezeket megalkossam elmén kívül is, mert kinek tenném? Én tudok róluk, a többi ember annyira nem érdekel, maximum a "másik felemnek" akarnám megmutatni milyen kreatív tudok lenni, de ő meg valahol máshol van és még csak nem is tud a létezésemről, meg én sem az övéről. Talán ő is ugyanilyen helyzetben van, talán őt is csak én érdekelném ha tudna rólam. Talán egymást vennénk rá, hogy az egész napos punnyadás és felesleges idővesztegetés helyett csináljunk valamit együtt, alkossuk meg a saját világunkat, sportoljunk, fussunk, gördeszkázzunk, írjunk zenét vagy fessünk együtt... és talán ez az álomvilág hazugság. De egy dolog biztos, hogy az én hibám, hogy még nincs velem, mert én vagyok az, aki nem keresi, akit nem érdekel, hogy talán elsétál mellettem az utcán, de még csak oda sem figyelek, mert a fülhallgatóból szóló zene és a céltalan bámészkodás elvonja róla a figyelmem... én vagyok az, aki igényli, hogy ő keressen és találjon meg, én vagyok az, aki szürreális módon elvárja, hogy ez az egyenlőre vadidegen személy jöjjön oda, írjon rám vagy küldjön egy telepatikus üzenetet, hogy "szia te barom, én vagyok a lelkitársad, bocsi, hogy eddig megvárakoztattalak.". De talán ennek így kell lennie, talán léteznie kell céltalanul bolyongó lelkeknek, akiknek sorsuk, hogy elveszettek maradjanak az idők végezetéig.


19/F

2018. okt. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fő kérdésre válaszolva, igen, gyakran gondoltam erre. Azt hittem ez az érzés mindenkiben ott van, de mostanában már nem is tudom mit gondoljak erről. Hogy talán tényleg egyfajta depressziós állapot miatt lehet, vagy talán néhány ember egyszerűen csak ilyen típus, hogy minden megérinti és mindenhol végtelenül egyedül van a világban, mindegy milyen jó helyen van éppen. Elég részletesen leírtad azt, amilyennek én is látom magamat.

Már gyerekkoromban is volt egy nagyon furcsa álmom, hogy egy másik világból átjött egy full más nő mint az anyám, és azt magyarázta nekem, hogy ő az igazi anyukám. Attól volt furcsa, hogy tudtam hogy igaza van, mert éreztem hogy nem ide tartozok. És erről nem mások vagy én tehetek, csak valamiért így van.

Többnyire szép és kiegyensúlyozott életet élek, éppen ezért magam előtt is szégyellem kimondani, hogy ennek ellenére boldogtalan vagyok. Pedig vannak céljaim, sikereim. Nem minden tökéletes vagy egyszerű, de illene elégedettnek lennem.

Arra jutottam, hogy meg kell találnom nem egy célt, hanem egy feladatot, ami független a saját céljaimtól. Amit csak azért teszek, hogy bármi ami bennem van, ha nem is tudom mire jó, de hasznosuljon valamilyen formában. Talán az ilyen embereknek az a megoldás, ha feladják önmagukat.

Nem tudom. Voltak olyan írók, akiknek néhány mondatában hasonló gondolatok voltak, úgyhogy szerintem ez nem mai kórkép. Nem valami bíztató, de úgy tűnik eddig senki nem fejtette meg, mi lehet az oka ennek az érzésnek. Mondjuk meg lehet tanulni együtt élni vele... vagy meg kell tanulni. Valaki majd egyszer biztosan gyárt rá ellenszert. Remélem ánizsos ízű lesz!

2018. okt. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!