Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A gyűlöletet hogyan lehet...

A gyűlöletet hogyan lehet legyőzni?

Figyelt kérdés

Igazából régen soha nem éreztem ilyet mert bíztam abba, hogy majd én is megtapasztalom a szeretet és a boldogságot.

De ahogy egyre nagyobb lettem és láttam más gyerekeket boldogan felnőni, valahogy gyűlöletet kezdtem érezni.

Nem értettem, hogy nekem miért nem lehetett szerető családom, miért nem lehettek barátaim, miért nem kaptam soha dicséretet, miért nem várt rám soha senki otthon. Nem értettem, hogy miért szenvedek. És egyre több gyűlölet keletkezett bennem.


Azt mondják, hogy a szeretet legyőzi a gyűlöletet de én ebben nem hiszek.


Gyűlölöm apámat mert az alkoholt választotta helyettem és meghalt, itthagyott.

Gyűlölöm anyámat mert csak a pénzért kellettem, gyűlölöm mert világra szűlt. Tudta, hogy nem lesz nekem normális gyerekkorom de még is megszült, persze pénzért bármit.

Gyűlölöm a rokonaimat mert elfordúltak tőlem apám és anyám végett.

Gyűlölöm az embereket mert elitéltek és megvetettek anyam és apám végett.


Az egész életem a gyűlöletről szól.

És szeretnék ezen változtatni de nem tudok, hogyan.


2018. nov. 11. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Brian Tracy-Maximális teljesítmény. Leírja h milyen szar körülmények közt indult az élete és mire vitte. Sok emberben segített eddig. Érdemes elolvasni.
2018. nov. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1#. Érdekesnek bizonyúl az élete de ez nem változtat az enyémen.

Nem mindenki élete változik meg jó irányba.

2018. nov. 11. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Talán a legjobb módja az, ha elfogadod. Elfogadod azt, hogy jelen van a gyűlölet. De nem te vagy a gyűlölet, te annak csak tapasztalója vagy, főleg nem te vagy az aki gyűlöl, ha így lenne nem is lehetnél rá tudatos. Talán érdemes elkezdened meditálni. Elég őszinte vagy magadhoz, nem fogsz meglepődni semmin amit az elmédben találsz...

A szeretettel az a baj, hogy szintén olyan a természete, vagy jelen van, vagy nincs, nem tudod irányítani, csak keresztülmegy rajtad. Tehát nem tudsz elkezdeni szeretetteljesen alázattal szolgálni másokat, hogy megszabadulj a gyűlölettől, mert az csak színészkedés. De egy dologban biztos vagyok, felismered a hozzád hasonló cipőben járókat, ott már van együttérzés, ha van együttérzés megjelenik a segítségnyújtás vágya, ha pedig másokon segítesz akárhogyan is, a saját gondjaid eltörpülnek.

2018. nov. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
El kellene fogadnod, túl lépni rajta, más embereket megismerni. Olyan hobbid legyen ami kellőképpen leköt és elfelejteti veled ezeket a dolgokat. Aztán majd idővel egyre távolabbi rossz emlékek lesznek ezek.
2018. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mielőtt tanácsot adnék a kérdésedet illetően, kiegészítő információra van szükségem, kedves Kérdező. Előzetesen tudnom kellene, hogy szerinted mi maradna a gyűlöleted helyett benned, ha azt legyőzöd?


Írhatsz privátot akár.

2018. nov. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!