Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magány megoldása egy párkapc...

A magány megoldása egy párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Egy ideje nézegetem itt a kérdéseket és a 90%-ban az emberek azt írják, hogy ha találnának maguknak egy párt akkor nem lennének magányossak.

De ez vajon tényleg a jó megoldás?

Mi lesz akkor ha vége lesz a kapcsolatnak? Sőt azok, hogyon dolgoznák fel a kapcsolat végét ha barátaik se nincsenek?

Mert olyat is találtam itt, hogy nem számít az hogy nincs barát csak legyen párkapcsolat.


Tapasztalatból írom, hogy egy hosszú kapcsolat végét barátok nélkül nehéz feldolgozni. Nincsenek akik támogatnának a nehéz időkben vagy egy jó kocsmázás ahol felejteni lehet. Szerintem egy jó barát lenne a megoldás a magányra. Ez az én véleményem.


2018. nov. 22. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Számomra lehetne akár az is, mármint ha lenne egy szerető párom, akiben megbízom és kölcsönösen támogatjuk egymást, akkor nekem nem lenne szükségem barátokra.
2018. nov. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én sem feltétlen egy párkapcsolatban látom a megoldás kulcsát. Az egyik legnagyszerűbb dolog az életben, ha az embernek vannak barátai, de legalábbis egy olyan valaki, akiben megbízhat, akivel megoszthatja a gondolatait és nem ítéli el érte. Ha van kivel élni, élményeket szerezni. Ehhez nem feltétlen kell barát/barátnő. Viszont vannak olyan érzelmi, lelki, fizikai szükségeletek, amiket csak egy társ tud megadni és minden ember alapvetően arra vágyik, hogy szeressen és szeretve legyen. Azok, akik azt mondják, ha találnának párt, nem lennének magányosak, azt szeretnék, ha egy emberben találnák meg mindazt, ami eleget tenne ezeknek.
2018. nov. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hozzátenném még, hogy sokan -köztük én is- úgy képzelek el egy párkapcsolatot, hogy a párom a legjobb barátom is egyben, akivel mindent meg tudok beszélni, akivel ott vagyunk egymásnak. Ez azonban azt a veszélyt is magában hordozza, ha őt elveszíted, nem marad senki másod.


#2 voltam

2018. nov. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem a barátaim mindig is többet jelentettek mint a barátnőim. a nők jönnek mennek, a barátok maradnak.
2018. nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet olyan eset is, hogy pl. valaki szenved a magánytól, attól, hogy egyedül kell lennie, egyedül nem tudja magát jól érezni, vagy boldog lenni.

Szerintem magány - és magány közt van különbség, valaki magányos, tud alkotni, boldog a saját világában.

Elképzelhető, hogy aki a magánytól szenved, menekül előle, csak arra jó számára a párkapcsolat, hogy az ezzel kapcsolatos űrt betöltse, ilyenkor - ha a másik fél is hasonló - kialakulhat, hogy két bizonytalan ember talál egymásra, támaszkodnak egymásra, egymás nélkül képtelenek meglenni...

Esetenként a féltékenység is beindulhat nagyon durván ilyen kapcsolatokban...

Szóval - szerintem - ha nem a "magány megoldása érdekében" jön létre a párkapcsolat, akkor az jobb lehet.

Természetesen általánosítani nem lehet, ahány ember annyi féle, ahány párkapcsolat, szituáció, körülmény, annyiféle...

2018. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Te olyan fajta vagy, aki még össze se jött senkivel te már azon rinyál, hogy szakítanak?
2018. nov. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen magány a megoldás. Megoldás lehet egy jó társaság,egy jó környezet,barátok. Úgy gondolom hogy az embernek egyedül is boldognak és egy egésznek kell lennie ahhoz hogy aztán egy párkapcsolat jól működjön. :)
2018. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vége lett egy kapcsolatomnak. Hatalmas csalódás nyilván, elsősorban magammal kell rendeznem a dolgot.


Ilyenkor akár vannak barátaid, akár nem, a hét legtöbb napján magányos vagy. Emberhiányod van, de ez nem hiszem, hogy rossz dolog lenne. Ahogy fekszel egyedül az üres ágyadban, egyszercsak rájössz, hogy a magány egy társ, akivel át tudod élni ezt a rossz korszakot. El tudnád képzelni milyen lenne, ha magány se lenne?


A magány egy szükséges rossz, de kifejezetten jónak tartom. És szerintem ez a rossz csak akkor múlik el, ha szerethetsz valakit/valakiket tiszta szívedből. A magány olyan mintha a vágyaid kivetülése lenne. Várod, hogy a magány legyen az igaz szerelmed, a legjobb barátod, egy elhunyt szeretted.


Nem lesz az, de bármikor közbeszólhat a szív.

2018. nov. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szóval akkor a legtöbb embernek egy párkapcsolat lenne a megoldás?


Nem arról van szó, hogy én ilyen meg olyan fajta vagyok kedves 6-os.

Tisztában vagyok azzal, hogy semmi sem tart örökké de még egy kapcsolat sem, sőt még barátság sem.


Szakításra is kell gondolni. Én nem gondoltam és elfelejtettem, hogy a költözésem végett elvesztem a barátaimat. Erre akkor nem gondoltam mivel itt volt a barátnőm. Sokan elfetjtik azt, hogy egy kapcsolat bármikor véget érhet.

Hiába illetek össze ha párod másba lesz szerelmes vagy, vagy számára unalmas lesz a kapcsolat, vagy nem akar leragadni egy kapcsolatnál szeretne még "élni" és nem elkötelezni magát.

Számtalan hasonló kapcsolatom volt aminek így lett vége.

Ekkor mi lesz veletek? Tudom megy az élet tovább, de aki nem bírja a magányt? Az hogyan dolgozza fel a szakítást?

2018. nov. 22. 12:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben. Előtte jó, ha önértékelést végez az ember magán, esetleg változtat dolgokon és úgy lesz a másik felé befogadó.
2018. nov. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!