Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az öngyilkosok hogyan győzik...

Az öngyilkosok hogyan győzik le az életösztönt, hogy megölik végül magukat, akár a nagy fájdalom, félelem ellenére? Mi kell ehhez?

Figyelt kérdés

2018. márc. 20. 22:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
Kérdezz meg egyet.
2018. márc. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%
Pillanatnyi rövidzárlat. Nincsenek igazán tudatában, amit tesznek, vagy nem mérik fel a súlyát. Azt hiszik, hogy az a depresszív állapot, amiben vergődnek, örökre így marad és ezt nem tudják elviselni. Jellemző, hogy akik megkísérelték az öngyilkosságot, de túlélték és kórházba kerültek és kaptak gyógyszeres kezelés, újra már nem próbálják meg.
2018. márc. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%
A halálos betegeknek bátorság...A depressziósok nagy része pedig abban a tudatban él,hogy szinte semmilyen ráhatása nincs a saját életére,kiszolgáltatott más emberek esetleg a sors szeszélyeinek,főleg ezért fordul önmaga ellen,mert számára ez még irányítható..utolsó szalmaszál...tehát elborultság,probléma gócába süllyedés...igen a végén mindenkinél kitisztul a tudat és megbánja..
2018. márc. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
59%
Alkohollal. Sok esetben alkohol-nyugtató kombóval
2018. márc. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 exelant válasza:
51%
Én próbáltam már öngyilkos lenni, de nem bántam meg az öngyilkossági kísérletem elkövetését, azt bántam csak meg, hogy nem sikerült. Felakasztani próbáltam magam,de sajnos még itt vagyok. A gondolat nem múlt el ettől függetlenül belőlem, hogy megöljem magam. Ahhoz hogy meg tudjam tenni ismét, nagy mélypont kell, amikor nem érdekel senki és semmi már, mindegy mi lesz holnap, oly nagy a depresszió, lehangoltság, szomorúság, kilátástalanság érzése, és mindez tartósan, minden kiút látszatának lehetősége nélkül, amibe mint szalmaszálként kapaszkodni tudhatnék, hogy azt tudjam mondani, megéri megtenni.Az ember vár és vár egy ideig valaminek az eljövetelére, de ha nincs semmi kiút, még ha az ember nem csak mástól várja csak el a segítséget, hanem maga is akar tenni magáért, de az alapproblémákon így sincs semmi pozitív lökés, akkor lép az ember. Rákészül az öngyilkosságra. Ne zavarja meg ebben senki és semmi sem. Akkor az csak egy figyelemfelhívás, ha megzavarhat bárki közben. Én legközelebb ha próbálkozom, a vonat elé szeretném vetni magam, ott biztosan nem véthetek el semmit, nem élek túl semmit. Csak tegyem helyesen a fejemet, hogy levághassa a vonat, és ne csak egy életre megcsonkított ember lehessek , ha ismét sikertelenül zárulna az egész. Legyen már erős szürkület vagy sötétség, hogy a vonat vezetője se láthasson meg időben, ne tudjon lassítani, még mielőtt bekövetkezhetne ez a tettem, legyen időm ebben a sötétségben őt a vonatával kivárnom, ne keressen senki sem, ne hiányozzak akkor épp senkinek sem. Meg lehet ezt tenni csak persze ehhez úgymond megfelelő idegállapot kell. Igaz, ha valaki erről csak beszél mindig, az is csak a figyelmet akarja felhívni magára javarészt, de azt szokták azért mondani, vigyázni kell az ilyen emberekkel, mert a végén már csak dacból is öngyilkosok lehetnek, hogy bizonyítsák: tényleg megteszik.A félelem a fájdalomérzettől tényleg visszahúzó erő lehet némileg az öngyilkosság elkövetésében, illetve az, hogy vajon tényleg sikerül e, s nem csak ártok magamnak vele egy életre, és hogy milyen hosszú lesz a halálba való átmenetel, pár pillanat e vagy hosszú kínlódás, s emiatt a végcélunk vajon sikerül e, nem kétlem, ez így van. Az ember ezért tervez esetleg hosszabban, ezért kell olyan szituáció, hogy megfelelően egyedül lehess, ne zavarhasson meg senki közben, legyen időd mindezt megtenni , végrehajtani, ha elsőre nem sikerül, akkor folytathasd tovább, míg át nem mégy a halálba..
2018. márc. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Röviden annyi, hogy egy átmeneti időre a halál ösztön kerekedik felül.
2018. márc. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Hidd el, van z a pont mikor az mondod, elég volt, én eddig 2x akartam öngyilkos lenni, végül nem tettem meg, de nem sok híja volt.
2018. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy a lelki fájdalom erősebb legyen, mint a halállal járó fájdalom.
2018. márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
A halálról biztosat nem tudunk. Lehet, hogy - legalább átmenetileg - jobb, amitől menekülünk. Ez is egy moziváció. A materialstáknak biztos megnyugvás. A semmitől nem lehet félni. Erkölcsi dilemma, hogy az öngyilkosság kárt, terhet, pszichológiai krízist okozhat-e másnak. Amondó vagyok, hogy ez kerülendő, a vonat elé ugrás és társai gonosz csekedetek. Az önakasztás, vízbefúlás kellemetlen, a fuldoklás egy rémálom. Vannak gyógyszerek - amelyek együtt szedése - olyan, 1. számú interakciót képez, ami fájdalom nélkül véget vet az életnek. Akkor jöttem rá, amikor a tüdőgyógyászom "megmérgezett", mert nem tudta, hogy miket szedek vérnyomásra. Előtte kísérleteztem a hidegben való fájdalommentes halállal, de nekem nem jött össze. A hitem szerint csak a problémák elnapolását jelenti, nem végső megoldás. De vigyázni kell, hogy ne árts vele másoknak!
2018. márc. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%
5-ös! Kérlek ne tedd tönkre egy másik ember életét. Ha meg akarod ölni magad, azt intézd magadban, de ne tedd vele tönkre senki életét.
2018. márc. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!