Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Napról napra magányosabbnak...

Napról napra magányosabbnak és tehetetlenebbnek érzem magam, miért, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Mindigis arról voltam "híres",hogy non-stop mosolygok,nevetek és mindig a dolgok pozitív oldalát látom. Csalódtam már magamban párszor (pl. Jegyek terén) de egy kis szomorúság után mindig azt mondtam magmnak, minden rossz után jön valami jó, kijavítom majd (a jegyek esetében) azonban az utobbi időben már nem vagyok képes ezt mondogatni magamnak. Egy igazi csalódás vagyok, mint magamnak,mint a szüleimhez. Még ahhoz se értek amihez idáig azt hittem értek. Nem tudok többet őszintén mosolyogni, a szüleim is egy vesztett ügynek és egy igazi csalódásnak tartanak (régebb rengetegszer hangoztatták mára meg nem kell,mert rájöttem én is : bérmennyire is erőlöködöm mindig sz*r maradok.) Régebb szívesen jártam el iskolai bulikba,szülinapokra most már nem,most nem akarok menni sehova. Nem tudok őszintén váltani egy szót senkivel,de nem tudom miért,barátaim vannak de mégis olyan távolinak érzem őket az utobbi időben. Folyton kerülget a sírás,és néha mintha jobb lennem nélkülem és a hisztiim nélkül minden. Az utobbi időben pletykákat is hireszteltek rólam miszerint lefeküdtem egy végzős sráccal.... Nem. Zavar,hogy senki nem jön oda megkérdezni mi s történt, és nem,egywzerűen nem tudom figyelmen kívül hagyni azt,hogy azt hiszik jobban tudják mi történt velem mint én. Azóta érzékenyebb is lettem..olyan emberekben csalódtam akiket a barátaimnak hittem. Teljesen széthullottam és már kénytelen vagyok egy őszinte mosolyra.Mitől lehet ez?

2018. nov. 22. 16:32
 1/9 A kérdező kommentje:
16/L
2018. nov. 22. 16:34
 2/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem : folyton szorongok és pánikrohamaim is voltak nem egyszer az elmúlt 2 hétben
2018. nov. 22. 16:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Esetleg nem reagálod te túl ezt?


Ohh az én szüleim annyit se tudtak mondani, hogy "büszkék vagyunk rád fiam".


Keress fel egy iskolai pszichológust és beszélgessetek. Hidd el jót fog tenni.

2018. nov. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Túlságosan személyesen ismerem a suli pszichológust. Nem. Nem szertnék vele beszélni a gondjaimról. Nem tudom mennyire reagálom túl a dolgokat vagy sem,de tény nem írtam le mindent részretről részletre (mert akkor csak tini hiszti) a lényeg meg ott volt. Nem tudom megérteni saját magam.
2018. nov. 22. 16:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet egyszer majd a távoli jövőben

Akárki nem lehet szülő, mint ahogy jogosítvány kell az autóval való közlekedéshez a forgalomban, úgy egy lelkileg egészséges gyerek neveléséhez is ismeretek szükségesek, hogy erős, küzdeni képes felnött váljon belőle.


Az első amit a nevelésre alkalmatlan szülő (és a környezeted:társak,tanárok...stb) tönkreresz, az az önbizalmad, ennek hiánya önutálat, egy önelutasítás, egyszóval önmagad ellenségévé tesznek, mondogatják " xar vagy, semmit sem érsz"

Te meg elhiszed, mert bele sem gondolsz ki képes ilyet mondani,éreztetni egy másik érző emberi lénnyel.

Aki úgyanezt érzi, nem adhat mást csak, ami benne van. Ezért keresik inkább a pozitiv emberek társaságát, mert egy borúlátó egy hét alatt magával ránt a mocsárba.

Szóval ne hagyd magadat, a sértés a másikról szól, nem rólad.

2018. nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok, de én sose voltam mosolygós meg ilyenek. Szarul vagyok én is.. Én sem értek semmihez, és szerencsétlen is vagyok mindenbe főleg az életbe.. Rádírok privátba, aztán elbeszélgethetünk róla, hátha ha kiadod magadból vagy leírom az én sztorimat, jobb lesz.

Gl

2018. nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Először is tudnod kell, hogy minden rendben lesz. Csak most épp nem találod a helyed. Javaslom, próbálj ki total új dolgokat (pl egy új sport), ami kimozdit a megszokott világból, bármit, amit nehéz, ami nem kényelmes, ami szokatlan. Új elmenyeknel nincs jobb, a legjobb dolgok a kényelmi zónán kívül vannak.

Majd írj, hogy sikerült.

2018. nov. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En is sz@r vagyok!
2018. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenféleképp beszélned kellene valakivel. A legjobb lenne egy pszichológus de ha az nem jöhet szóba akkor egy megbízható felnőtt a családodban. Egyébként meg nem számít, hogy ismered, pszichológusként tud orvos-beteg kapcsolatot kialakítani köztetek.


Miért lehet ez? Valamilyen problémád van. Lehet ez szimpla szorongási zavartól kezdve, depresszión át, valami súlyosabb is. Pont ezért kell hozzáértő felnőttel beszélned mert te 16 évesként nem tudod egyedül kezelni. Itt a gyakorin mondhatják erre azt neked, hogy csak célt kell találnod, ki kell mozdulnod a megszokott közegből, de ennyi nem biztos, hogy elég. Önmagától szinte soha nem múlik el, ha a szőnyeg alá söpröd attól még a probléma ott marad és súlyosbodhat. Segítséget kell kérned valakitől.


Pontosan tudom milyen az ha az embernek problémája van amit mások elbagatellizálnak, semmiségnek vagy hisztinek vélik. Ez nagyon bántó tud lenni. Pláne ha ezt a szülő mondaná a problémára, talán ettől félve nem tőlük kérsz segítséget. Ezért is lenne ideálisabb egy szakember vagy ha az tényleg nem megoldható akkor a családban a legmegértőbb ember, aki talán tud segíteni.

2018. dec. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!