Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lehet az önbizalomhiányon...

Hogy lehet az önbizalomhiányon túllépni?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy nem érzem magamat alkalmasnak egy párkapcsolatra , az önbizalomhiány miatt.

Mindig az jut eszembe ,hogy a másik számára csak egy szamár vagyok , ló helyett, a másiknak. Hogy tőlem jobbat nem tud szerezni, ezért jó vagyok én is valamire ,a semmitől.


Hogy lehet ezen túllépni ? Nektek volt ilyen és hogy dolgoztátok fel ezt az önbizalomhiányt?


nem vagyok megelégedve az arcommal főleg.



2018. nov. 23. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is ebben szenvedek a legidesitőbb, hogy bár tudom hogy helyes vagyok,jólnézeki és nálam sokkal rosszabban szituált embereknek is van.


Nem tudok erőt venni magamon nem tudom szeretni magam rohadtúl zavaró és az egész életet megkeseriti számomra kiváncsian várom a válaszokat.

2018. nov. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
valami miatt törölve lett a válaszom - talán nem jó linket adtam? Akkor röviden: önbizalom = önismeret. Tudni kell, miben bízok.
2018. nov. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az önbizalmat nem egy nap alatt lehet elsajátítani. Elsősorban hogy ha tényleg szeretnél önbizalmat akkor azért tenned kell, ha nem vagy megelégedve a külsőddel akkor dolgozz rajta hogy mikor belenézel a tükörbe akkor tetszen az amit látsz, tudd az értékeid, tudd hogy miben vagy jó és eközben az út közben lesz önbizalmad. Tudom mert nekem sem volt, sőt kisebbségi komplexusban is szenvedtem 21 évig és nem voltam hajlandó ez ellen tenni semmit, belemenekültem abba hogy "aki szeret az elfogad" igen ez szép és jó dolog de ha én nem fogadom el magam és nem szeretem önmagam miért várnám el mástól? Ez mindenkinek a saját útján kell elsajítania.
2018. nov. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet túllépni azon, ami nincs, és azon sem ami sosem volt. Tegyük fel belenézel a tükörbe, és szépnek látod magad, de más nem. Tegyük fel belenézel a tükörbe rondának találod magad, de más szépnek talál. Tegyük fel önmagad fizikai megítélése többnyire megegyezik a külvilág véleményével, te is szépnek, és a külvilág is szépnek talál.

Mindegy mit emelsz ki jóként, vagy ítélsz el magadon, mert az önbizalom az nem olyan jog, hogy szép vagyok tehát van önbizalmam, csúnya vagyok, tehát nincs önbizalmam, mert nem lehet. Az önbizalom úgy müködik, bárhogyan nézel ki, az akkor is van, még akkor is ha a világ legrondább embere vagy.

Ha szép vagy, az a fajta önbizalom nagyon törékeny, elég egy autóbaleset, ami szétzúzza a szép arcodat...ez egy hamis önbizalom, mindössze felszíni, gyökértelen, hiszen mindenki öregszik, megjelenik a ránc is a korral, hiába kenegetik, becsapják magukat a drága krémmel.


A gond nem az önbizalom hiány, hanem a szeretet, kedvességet adás hiánya. Senki sem panaszkodik, hogy kevés benne a szeretet, pedig ez a valós probléma. Nézzd meg, ha szerelmes vagy hirtelen mindenre képes vagy, s nem az önbizalmad nőt, hanem a benned lévő tűz.


Csak írtam valamit, ne vedd komolyan.

2018. nov. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus, coach által.
2018. nov. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Yoda m. ***** válasza:

"Hogy lehet ezen túllépni?"

Pont úgy, mint ahogyan egy pocsolyán túllépsz.

"Nektek volt ilyen és hogy dolgoztátok fel ezt az önbizalomhiányt?"

Volt nekem is. Úgy dolgoztam fel, hogy megküzdöttem vele.

Ami azt jelenti, hogy NEM harcoltam ellene. Érzed ezt a paradox ellentmondást?

Hát az élet az tele van ilyen paradoxonokkal. Nehéz átlépni egy mocsárt? Nem. De nem mindenkinek.

Nehéz klausztrofóbiásnak lenni? Nem. De nem mindenkinek.

"nem vagyok megelégedve az arcommal főleg." Én sem. Viszont nem érdekel az arcom. De nem érdekel MÁSNAK az arca sem. Mi közöm hozzá? És neki mi köze hozzám?

Az elégedetlenséged onnan fakad, hogy szerinted másként kéne kinéznie, mint ahogyan kinéz az arcod. Igaz?

De Te úgy nézel ki, ahogy... hát ápold, gondozd magad, tested-lelked... s meglátod, hogy nem vagy, s nem is leszel egyedül...

Fodadd el azt, amid van, s ne akarj más lenni, mint aki vagy. Viszont még bármi és bárki lehetsz!


Az ERŐ legyen veled!

2018. nov. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!