Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy tudnék túllépni rajta?...

Hogy tudnék túllépni rajta? Ez már depresszió?

Figyelt kérdés
Egyetemista fiú vagyok. Volt évfolyamtársammal nagyon jó viszonyban voltunk. Egyre erősebb bizalom alakult ki köztünk. Lelki társként tekintettem rá. Kezdett komolyabbra fordulni. Nem jöttünk össze konkrétan, és szex sem volt, de szerintem erősebb érzelmi kapocs volt közöttünk, mint jó néhány párnál. A többi is összejött volna, de sajnos összevesztünk. Nem nagyon szeretném ezt most részletezni, mert már írtam ki egy kérdést ezzel kapcsolatban. A lényeg, hogy megbántottam még tavaly májusban, és azóta szóba sem áll velem. A suliból is eltűnt, senki nem tud róla semmit. Facebookon mindig írogatok neki, elolvassa de nem ír vissza. A telefont nem veszi fel. Már több, mint fél év eltelt de nem tudom rajta túltenni magam. Mindenhol őt látom, mindig a régi beszélgetéseinkre gondolok. Soha senki nem hiányzott még ennyire. Ő volt az aki mellett elhittem, hogy tényleg vagyok valaki. Magabiztosabb voltam, motiváltabb. Ennek az energiának most már a töredéke sincs meg bennem. A suliban is csak lézengek, és még a kávéautomatáról is ő jut eszembe. Van pár barátom, akik próbálnak kirángatni ebből, de még így is egy félembernek érzem magam. Majdnem az előző félévem is ráment erre. Nem buktam meg persze semmiből, de amikor együtt csináltuk, négyeseket-ötösöket szereztem. Ehhez képest meg most nagyon gyér eredményeket produkáltam, és még csak nem is voltak nehezebb tantárgyaim, sőt inkább könnyebbek voltak. Csak nem tudok semmire igazán koncentrálni. Az is nagyon rossz érzés, hogy nem tudom, hogy mi van vele. Kiiratkozott, vagy csak passzivált, esetleg átment levelezőre? Mit tehetnék?

2018. febr. 8. 15:45
 1/5 anonim válasza:
89%

Mivel tudtad ennyire megsérteni?

Esetleg ha privatba leírod megpróbálok segíteni, de így el sem tudom képzelni a helyzet súlyosságát.

Próbáltad már felkeresni személyesen?

Esetleg egy ismerősétől elkérni a címét?

2018. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__8655..


Itt leírtam elég részletesen. Közös ismerőseink csak a suliból vannak, más ismerősétől nem kérdeztem meg a címét, mert nem is tudom hogy ki lehet olyan aki biztosan tudja, meg nem is szeretnék full ismeretlen embertől csak így ilyet megkérdezni.

2018. febr. 8. 19:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ilyen lánnyal akarod élni az életed, aki néhány bántó mondat után képes egy évig is haragot tartani? Gondolj bele, milyen lenne egy ilyen valakivel az élet... Keress inkább valakit, aki jó megbocsájtó, mert egy boldog párkapcsolathoz két jó megbocsájtó szükséges!
2018. febr. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
51%
Hatalmas bunkóságot mondtál neki. Nem tudhatod, hogy milyen zűrök voltak az életében (ha meg tudod, akkor még rosszabb amit csináltál). Valószínűleg komolyabb oka volt, hogy nem ment be arra a vizsgára. Kérdezd meg esetleg tanároktól, hogy mi van vele, ők csak tudnak valamit. Ha úgy érzed, hogy nem zaklatná fel túlságosan, ha megjelennél a házuknál, akkor menj oda. Ha nem tudod, hogy hol lakik, derítsd ki. Elég szomorú, hogy szereted, és fél év alatt nem jutottál semmire.
2018. febr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Előzőnek: Pontosan tudom, hogy milyen zűrjei voltak, és azt is tudom, hogy mekkora bunkóság volt ez főleg ennek függvényében. Viszont amikor ez történt, dühös voltam, és kicsit ittas is. Hirtelen jött ki belőlem, de amint leírtam már meg is bántam. Azt meg azért a korrektség kedvéért jegyezzük meg, hogy bár én nagyon bunkó voltam, azért az sem volt szép dolog, amikor a nyílt utcán lekiabálta a fejem, meg szájba vágással fenyegetőzött. Aztán amikor békülési szándékkal bementem utána egy boltba, hogy próbáljuk már meg megbeszélni felnőtt emberek módjára, ő szólt a biztonsági őrnek, hogy dobjon ki, mert zaklatom. Persze én ezt el tudnám felejteni, mert jogosan volt rám kiakadva, de szerintem én sem vétettem olyan megbocsájthatatlan bűnt. És pont ebből a személyes találkozásunkból kiindulva gondolom azt, hogy ha sikerülne is kiderítenem, hogy hol lakik, és odamennék a lakására valószínű hogy felzaklatná. Ahhoz meg, hogy jussak valamire, két ember kell. És én tényleg többször próbálkoztam. Hívogattam, írogattam neki facebookon is, sms-ben is, és nem ilyen "szia, bocs, nehari" szintű szövegeket, hanem komoly dolgokat őszinte érzésekkel. Még karácsonykor sem enyhült meg, és az ünnepi köszöntésre sem reagált. Kb November környékén amikor elkezdtem érezni, hogy a napi kötelezettségeimre is rossz hatással van ez a helyzet, eldöntöttem hogy elengedem, és túllépek rajta, de nem megy.
2018. febr. 13. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!