Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit lehet kezdeni a figyelemza...

Mit lehet kezdeni a figyelemzavarral?

Figyelt kérdés

Figyelemzavaros srác vagyok, nincsen senkim se :(

Az idők során próbáltam barátkozni, de nem jött össze :(

Soha senkinek se vagyok szimpatikus és magányos vagyok :(


Munkahelyen is utálnak :(

Figyelemzavarral küzdök, nehezen tudok egy dologra koncentrálni :(


Mit tehetnék? :(


2018. dec. 2. 13:01
 1/4 A kérdező kommentje:
24/F
2018. dec. 2. 13:03
 2/4 anonim válasza:
Meglepő... Gyógypedagógus vagyok, de ilyet nem tapasztaltam még, hogy valakinek a figyelemzavar miatt ne legyenek barátai. Nem lehet, hogy más oka van? Gondolom iskolásként diagnosztizálták nálad, nem jártál fejlesztő foglalkozásra?
2018. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én hiperaktív és figyelem zavaros vagyok, de nekem ezzel még nem volt problémám, sőt én a hátrányokat is az előnyömre tudtam fordítani


szerintem ez szociális probléma inkább a személyiségedben rejtőzik és nem ez a tulajdonságod miatt nem bírnak mások


én a hiperaktívság miatti lendületes pörgős beszéd stílus miatt sokak szerint motiváló vagyok, igaz mellé betársul, hogy én komoly tervekről szoktam beszélni, vagy épp felvidítok másokat, esetleg viccelődök velük


lehet te nem vagy hiperaktív, vagy figyelem zavaros

de az csak 1 tulajdonság a sok közül ami meghatározhat, mi van a többivel?

mi a hobbid? mit csinálsz szabadidődben? mi érdekel?


ennyire unalmas szánalmas lennél, vagy csak simán te sütöd magadra ezt a bélyeget és ezt is sugárzod mások felé?

2018. dec. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy rokonom figyelemzavaros. Azért nem tud barátkozni, mert nem tud koncentrálni arra, amit mondanak és ezáltal senkinek nem szimpatikus - elvégre, valakiben nem vonzó, hogy beszélsz hozzá és ő 3 szó után lekapcsoljaa az agyát; pedig csodálatos, segítőkész, önzetlen ember.


Hobbikkal kárpótolja illetve a családdal tölti az időt. (Én pl úgy beszélek hozzá, hogy nagyon szűkszavú vagyok vele; mert így neki sincs a rossz érzése, hogy nem tud engem követni.)


Ő fizikai munkát végez; egy irodában pont emiatt nem boldogulna. A munkahelyén szeretik, mert rendesen végzi a munkáját.


Kérdező, milyen munkát végzel? Nem lehet, hogy egy másik munkakörben nem lenne akadály a figyelemzavar?


Van valami szabadidőstevékenység, amit szívesen csinálnál folyamatosan? Pl hobbi szerű túrák?

2018. dec. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!