Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van olyan iskoláskori traumáto...

Van olyan iskoláskori traumátok amit a mai napig nem tudtok elfelejteni?

Figyelt kérdés
Ha igen, leirnátok hogy mi az, mikor történt, és azóta mi változott? :)

2018. dec. 4. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó ez a kérdés.


Pl. az általános iskola eleve egy "daráló".


Sok gyereknek nagyjából lövése sincs miért van ott, minek kell bejárni minden nap, az egésznek mi értelme van és sokakat ez frusztrál.

2018. dec. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez nyilvánvaló.


De én olyasmire valgyok kiváncsi, amit örökre nem tud elfelejteni, mert annyira megviselte, egy konkrét eset?

2018. dec. 4. 18:53
 3/12 anonim ***** válasza:
8 éven át lelki terrorban éltem ott. Szerintem nem kell részleteznem. Azóta annyi változott, hogy megfogadtam, ha valamelyikük egyszer felnőttként szembe jön velem az utcán, és neadjisten felismerem, arcon fogom köpni. Minden szó nélkül. Aztán tovább megyek. Szó nélkül.
2018. dec. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért írtam mert pl. az általános iskola az eleve olyan.


Nálunk legalábbis ez ment, széjjel vertük egymást.


És most ha pl. felvesznek egy munkahelyre és van pár kellemetlen paraszt ember akkor én lépek le mint a huzat, ezt a dolgot én így oldom meg, ennyi.

2018. dec. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3-as

Rendben.


De ez egy álltalános dolog. Mindenki útál mindenkit.


Én valami olyan történetre vagyok kiváncsi, amikor egy vagy 2 személyt pécéz ki az egész osztálya, vagy egy része.

Egy olyan konkrétt eseményt amit nem tud elfelejteni.


Nem olyat hogy minden nap elküldtek a pics..ba, vagy minden nap magam ültem, nem szólt hozzám senki és hasonló...

Hanem egy konkrét szituációt amikor megfolgamazódott benne az emberi útálat.

Egy konkrét esemény, amikor teljesen porigalázták.

2018. dec. 4. 19:04
 6/12 A kérdező kommentje:

Bocsi,

# 4/5 ma 19:00

Neki válaszoltam. :)

2018. dec. 4. 19:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem rengeteg embernek van. Az egész poroszos oktatás egy rakás trágya.


De írok példát: a felsős általános iskolás osztályfőnököm orvosi eset volt, egy embergyűlölő, rosszindulatú véglény. A fiúkat különösen utálta. Elég ronda nő volt, láncdohányos, kávéfüggő.


Amikor pl. vmin mosolyogtunk a padtársammal, kitalálta, h rajta nevetek, és lecseszett az osztály előtt.


Viszont ami sokkal durvább: hatodikban jött egy lány az osztályunkba, akiről sejtették, h enyhén értelmi fogyatékos, és szó volt róla, h átrakják a kisegítőbe.


Az ofő az osztály előtt nekiállt vizsgáztatni - egy bekezdést el kellett olvasnia, majd elmondani a lényegét. Szegény lány bőgött, és kérte h fejezzék be, de csak folytatta.

Ami végtelenül elszomorít, h a sok birka oszt társam oszt találkozón ott jópofizott neki, velem együtt csak 2-en nem mentünk el.


Aztán elmesélhetném részletesen azt is, hogy főleg azért buktam meg gimiben matekból, mert utált a tanár. Olyan srácot is pótvizsgára küldött matekból, aki később elvégzett matek szakot egyetemen :D


Gyerekkori traumám mind az iskolához kapcsolódnak.

2018. dec. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt a probléma hogy a tanárok sem nagyon értették ennek mi értelme van.


Pofázni 40 vagy 50 percen keresztül, és akkor kicsengetnek meg vége az órának.


És akkor minden rendben nem?


Visszatekintve egy röhej az egész, amikor tényleg ennyi barmot összeeresztenek, tanár és diák egyaránt.

2018. dec. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nos, húgomat megakarták erőszakolni 10 évesen a lány WC-ben. Ez ugye nem csak neki okozott traumát, hanem nekem is. De olyan dolog, ami úgy konkrétan velem történ, nem volt.
2018. dec. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*történt
2018. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!