Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Meddig él egy hajléktalan?

Meddig él egy hajléktalan?

Figyelt kérdés
Már csak a hajléktalanságot látom megoldásnak,annyira kilátástalan a helyzetem. Nincsenek már életcéljaim,szinte sosem voltak. Emelett kialakult egy mentális betegségem:possztraumás stressz szindróma,és ez miatt: Alkoholizmus,számítógépfüggőség,depresszió. Nem nagyon tervezek már semmit. Az ismerkedéssel felhagytam. Nincsenek barátaim,alig voltak,akik voltak,azok is otthagytak. Nem értem el semmit az életemben. Nincsen normális végzettségem. Gondoltam az öngyilkosságra is,de az sokak szerint csak gyávaság. Csak a teljes magány maradt nekem. Így arra gondoltam,hogy kivonulok a társadalomból,és hajléktalanként élem le,ameddig bírja a szervezetem. 18/F
2018. dec. 9. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Szedd össze magad
2018. dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

És a családod? Velük mi van?

Egyébként meghátrálni a nehézségektől szintén nem vall erős jellemre.Megérreném, ha nem lenne más lehetőséged, te nem is hagysz magadnak más lehetőséget.

2018. dec. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha "szerencséd" van az első télen megfagysz.
2018. dec. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem kamu a kérdésed, akkor:


18 évesen még szerezhetnél egy halom végzettséget, amiből meg tudnál élni. A munkaügyi központok kínálni szoktak nem egy EU által finanszírozott tanfolyamot. Még egy sima ápolói végzettséggel is többet tudnál keresni, mint amennyi pénzt hajléktalanként össze tudnál kunyizni vagy kukázni.


De persze előbb a betegségedet kellene kezeltetni, hogy egészségesebben láthass neki a munkakeresésnek vagy tanfolyamkezdésnek.


Krízisközpontok elérhetőségei:


[link]


Lelki Elsősegély 116-123 (éjjel-nappal)

www.sos505.hu


Ifjúsági telefonos lelki elsősegély Ifjúságért Mentálhigiénés Szövetség

137-00 hétfőtől szombatig 9-21-ig

www.imsz.hu


Drog-Stop

+36-80-505-678 (éjjel-nappal)

www.drog-stop.hu


A 80-as számok ingyenesen hívhatóak.

Én 40 évesen is iskolapadban ülök, munka és gyerek mellett, szóval megoldható a továbbképzés, fejlődés, ha akarod.

2018. dec. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ó, hát még olyan fiatal vagy! Miaz, hogy nem értél el még semmit? Hiszen még csak 18 éves vagy.Még bőven van időd elérni valamit.És ezer barátot szerezhetsz még.Szerintem ahajláktalanságnál semmi nem lehet rosszabb.Onnan már tényleg nem nagyon lesz felfelé.Szóval keress szerintem egy jó szakembert.Vannak ingyen pszichiátriai szolgálatok is, neked is kell hogy legyen körzetid.Leginkább a korod az, ami kéne hogy motiváljon, hogy még nagyon fiatal vagy úgyhogy nincs semmi veszve még!Keress valami képzést.Lenne új társaságod, tudnál barátkozni is.

a barátok otthagytak..Nem lehet, hogy te is otthagytad őket, mert begubóztál, nem kerested őket, inkább leültél agép elé? Na, akkor tessék őket megkeresni.Mert ez kölcsönös dolog kell ám hogy legyen.Tudod, ha Mohamed nem megy a hegyhez, hegy megy a Mohamedhez.

2018. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mit kellett volna elérned 18 évesen? Nem vagy még lekésve semmiről, én ennyi idősen érettségiztem, nem volt szakmám, sokan pedig csak 19-20 évesen érettségiznek vagy felnőtt fejjel ülnek vissza az iskolapadba, mert el sem végezték a szakközepet. Még előtted van az élet, nem csak az a két lehetőség van, hogy egyetemet végzel vagy hajléktalan leszel. Simán találhatsz valami munkahelyet akár érettségi nélkül is. A mentális problémáira is lehet megoldást találni, vannak pszichológusok, pszochiáterek, ingyenes, anonim csoportok, pl anonim alkoholisták, akik segítséget nyújtanak hasonló helyzetben. Nem számít, hogy nincsenek barátaid, sokan csak felnőttként találnak olyan társaságot, ahol igazán jól érzik magukat.
2018. dec. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az utcán 1 év 5 évnek számít.

Azt ajánlom jelentkezz az Éjjel Nappal Budapest c. ott is lecsúszott emberekből lett foglalkoztatott sztár. Tuti felvesznek, mert érdekes a sztory-d, és lehet hajléktalant fogod alakítani.


Pl. Anett megy a Fitoval, és akkor meglátnak...befogadnak. Aztán szép lassan ismert média ember leszel. Aztán majd onnan akár továbbtanulhatsz is.


Sok sikert. Szúrkolok neked.

2018. dec. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább a fagyhalál mint ez a műsor.
2018. dec. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Grat az előzőeknek. A kérdező brutális depresszióban szenved. Jellemző, hogy nem ismerik fel a környezetében, de ti nem a környezete vagytok. Ha semmi konstruktívat nem tudtok neki javasolni,akkor verjétek ki máshol.
2018. dec. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Például elmehetnél dolgozni is, jellemzően ez eszedbe se jutott.
2018. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!