Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek miért alakulhat...

Szerintetek miért alakulhat ki az, hogy ha egy társaságban kezdetben nem akarok barátkozni a többiekkel, és később már igen, akkor már nem tudok?

Figyelt kérdés

Évekig sportoltam valamit, és ott is ez volt,és most középiskolában is.Alapból is nagyon csendes vagyok.Egész nap nem szólok senkihez,még ha akarok akkor se tudok.Szerintem ez túlmutat azon,hogy kialakultak a baráti körök,bennem lehet a baj.Van egy barátnőm,akivel ha beszélek teljesen máshogy viselkedek,egy csomót tudok beszélni,sokkal nyitottabb vagyok.

A fentebb említett helyzetekben annyira keveset beszélek,hogy már azt hiszik,hogy baj van az értelmi képességeimmel,de tényleg.

Mit gondoltok erről? Lehet azért,mert tudat alatt kialakul egy rossz érzésem irántuk,amikor még nem akarok barátkozni?

18/L Előre köszönöm a válaszokat.



2018. dec. 18. 14:59
 1/4 tulipánocska válasza:
Én is voltam hasonló helyzetben. A tapasztalatom inkább az, hogy nem irántuk támad rossz érzésed, hanem magaddal kezdesz el rosszban lenni és önmagadat kérdőjelezed meg. A kérdés az, hogy így te jól érzed-e magad vagy sem. Ha igen, akkor ne törődj azzal, hogy mit gondolnak mások, ha nem, akkor viszont magadnak kell elindítani a változást, mert a többiek nem fognak nyitni feléd. Ennek nem az az oka, hogy hülyének vagy rossznak tartanak, hanem inkább az, hogy belegyömöszölnek egy skatulyába, mondván hogy neked így jó, ő ilyen. Először önmagaddal legyél jóban. Hidd el, hogy értékes vagy és azzal, hogy valaki megismer csak nyerhet. Ha tisztában vagy ezekkel, akkor könnyebb nyitni mások felé, hiszen a zárkózottság fő oka lehet az, hogy azért nem mersz beszélni, mert félsz, hogy mit gondolnak majd rólad, hogy kibeszélnek és elutasítanak. Ha abból indulsz ki, hogy te jó vagy, akkor ezek nem csak nem fognak érdekelni, hanem fel sem merülnek benned (ha mégis az sem baj, csak ne hagyd, hogy sokáig motoszkáljon benned). Egy megszokott társaságban az előbb említett félelmek miatt nehéz kezdeményezni, főleg egy olyanban, ahol te sem vagy új. Merj nyitni apró helyzetekben. Ne arra készülj, hogy majd elsőre a legmélyebb dolgokat megfogják osztani veled, inkább próbálj olyan témákba becsatlakozni, amik téged is érintenek és amik hétköznapiak. Ha megkérdezik, hogy hogy vagy, őszintén válaszolj és kérdez te is. Ha látják rajtad, hogy érdeklődsz mások iránt és törődsz velük, később ez fordítottan is igaz lesz. Az meg véleményem szerint minden emberrel úgy van, hogy van egy ember vagy egy szűk csoport akivel/akikkel őszintén önmaga tud lenni. Nem is feltétlen szükséges mindenkivel egy jó barátság kialakítására törekedni. És fontos, hogy tudd, hogy neked mi a jó és ne azért vágy más dolgokra (vagy másnak lenni), mert az a menőbb, vagy elfogadottabb.
2018. dec. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Zárkózott vagy, de meg is magyaráztad, mért vagy ilyen. Egyszerűen nem kell mindenkivel jóban lenni, fogadd el, azt becsüld meg, akikkel igazi tudsz kapcsolatot építeni. Nem a mennyiség a minőség számítson.Sok felszínes barátság van, az emberek kétszínűek, kibeszélik egymást.Egy biztos barát többet ér!
2018. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

18 éves vagy, még nagyon sok víz le fog folyni a Dunán, ameddig élsz. Változni fognak a dolgok, ebben biztos lehetsz. Bármi problémád van, egy idő után már vagy nem lesz probléma, vagy pedig más foglalja el a gondolataidat, vagy pedig megoldod.


Ha úgy érzed érdemes elmenni egy pszichológushoz, mert talán helyrerakja az önértékelésed. Ő sokféle emberrel találkozik, mindenkinek más a problémája, így nagyobb rálátása van erre a témára.

2019. jan. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nem gondoltam,hogy ilyen sokat fognak írni. Most úgy vagyok vele,hogy már csak 4 hónap van hátra a középiskolából,már nem próbálkozok.De szerencsére,iskolán kívül egyre jobban boldogulok az emberekkel.

2019. jan. 8. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!