Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért élnek az emberek Magyaro...

Miért élnek az emberek Magyarországon álomvilágban? Miért futnak el a tények elől?

Figyelt kérdés
Nem akarják tudomásul venni az emberek hogy baj lesz ebből hogy sok a magányos ember,mint ahogy arról sem hogyha nem állnak a sarkukra életük végéig ehetnek zsíros kenyeret vagy még azt sem.Miért söprik be az emberek a problémákat a szőnyeg alá és tesznek úgy mintha minden rendben lenne?Rohadtul nincs rendben semmi.
2018. dec. 20. 18:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Az ember társas lény.Családra,barátokra,társra van szüksége.Mellette saját lakásra és elég pénzre hogy meg tudjon élni.Magyarországon ez sok embernek nincs meg.Sokan még rosszabb körülmények között élnek mint az állatok.Ez baj.És talán még nagyobb baj,hogy ennek ellenére sokan úgy csinálnak mintha minden rendben lenne.Még egyszer megismétlem,semmi sincs jól,semmi sincs rendben.
2018. dec. 20. 19:50
 12/18 anonim ***** válasza:
Mert sokaknak így könnyebb, kényelmesebb rövidtávon gondolkodni.
2018. dec. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kit érdekel?


Ha ennyire nincs semmi sem rendben akkor tegyél csodát. Legyél Jézus és hozz boldogságot Magyarországra.


Ember meg társaslèny. Elmegyek a barátaimmal és egy jót szórakozok. Mindenhéten becsajozok, de mégsem vágyok egy társra.

2018. dec. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én továbbra sem értem ezt a semmi nincs jól semmi nincs rendben hisztit.


Mint mondtam, mindenki maga felel az életéért. Persze segíteni kell egymásnak, meg egyéb jól hangzó dolgok. De most attól ne kelljen már senkinek rosszul éreznie magát mert a másiknak szar.

2018. dec. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Magányos akkor leszel, ha nincs kapcsolatod önmagaddal, egyedülálló nem magányos. Ha elveszted a kapcsolatodat a szíveddel, és a fejedben élsz, garantáltan magányossá válsz.
2018. dec. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

"Miért foglalkozzak mas nyomoraval,ha az enyemmel sem foglalkoznak"....

Valahol ertheto,de nagyon szánalmas gondolkodasmod sajnos.:)


Te csak 2 mondatot írtal,de amit leírtam lentre,az tudatosan lett ilyen sok..:D


Ha szeretnel egy kicsit jobb eletet akkor ne csak magaddal törődj.

Tudom,amíg negatívan gondolkodik az ember addig hulyesegnek tartja azt amit en gondolok.


Ha valakivel torodsz,akkor az dupla siker,mert jót tettel neki is es emiatt te is jól fogos erezni magadat. Nem igaz ez,hogy mindenki a sajat sikerenek a kovacsa. Ez nagyon nyomasztó duma.


Miert varod el,hogy torodjenek veled,ha te sem torodsz masokkal? Es miert varjak el,hogy torodn veluk,ha ok sem torodnek veled?


Itt azt kell eldonteni kedves valaszolo,hogy a makacsságodba es az egodba bújsz el és akkor egyfolytaban erezni fogod ezt a gyűlöletet azok irant akik nem segítenek neked,vagy elfelejted az egodat elkezdesz jót tenni másoknak? Kit erdekel,hogy torodnek e veled azutan,hogy másoknak jót tettél? Ertem en,hogyha segítesz nekik és jobb lesz,de te nem haladtal,akkor az mégrosszabbul fog esni,de neked k***** jó érzés lesz,hogy jót tettel valakinek és hidd el az sokkal többet ér,ha belul a lelked rendben van,mintha mas emberek felé emelkednél azzal,hogy van nagy hazad es autód.


Az,hogy mas embereknek segítesz,nem azt jelenti,hogy add neki a fizetesed haromnegyedét,hanem beszelgess vele,tartsd benne a lelket.


Most mond meg nekem. Melyik verziót választanád? Ha valaki ad neked pénzt vagy ha valaki ad neked igazi törődést?


Hidd el en inkabb a torodest valasztanam,mert,ha a penzre van szuksege az embernek,akkor mar az elete is szomorú sajnos.


Ha kapsz torodest es figyelmet,akkor mar az eletedet is jobban fogod latni es emiatt sokkal jobb donteseid es otleteid lesznek.


Gondolom neked is volt mar olyan,hogy k**** negatívan lattad az adott szituaciot,de volt egy jobb pillanatod es nem lattad mar annyira nehéznek azt a szituaciot. Hat pont ennyit szamít a szemleletmód.


Az adott szituaciok mindig megoldhatoak.


Nem szabad úgy gondolkodni,hogy ti sem segítettetek akkor én sem,mert ha mindenki ezt gondolná (sajnos sokan gondoljak) akkor semmi nem is törtenik és akkor tok igaz lesz amit gondolnak.


Tudom sajnos,hogy egy negatív gondolkodasmoddal (nem rosszbol mondom) nagyon nehéz ezt elfogadni,de szerintem legbelul sokan erzik,hogy így a helyes.


Amíg az emberek versenyeznek egymassal,azzal,hogy kinek jobb az elete,addig tényleg nem is fognak segíteni egymasnak,mert akkor neki jobb lesz es neked meg nem.


De ha ezt mind felreteszed,akkor rajossz,hogy rengeteg emberek elhagyná ezt a versenyt,mert valljuk be eléggé megnehezíti az életet ez a verseny.


Ezzel nem azt mondom,hogy hajlektalan legyen az ember,hanem,hogyha megvan az embernek az alap szukseglete,akkor miért kellene versenyeznie az embernek a tobbi emberrel?


Ha belul beke van akkor az mar nem elég?


Tudom,boldogok akartok lenni,de az nem boldogsag,ha belul tok jól van minden?

2018. dec. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16. Az a baj, hogy nem tudsz rólam semmit de szánalmas vagyok.

Már ne is haragudj, de rengeteg embernek segítettem, étellel,pénzel,ruhákkal akár még a saját házamba is befogadtam bizonyos embereket időre még nem találták fel magukat. És kaptam cserébe valamit? Semmit. De ez nem számít nekem elég lett volna egy köszönöm, de még ennyit sem kaptam. Most mikor egy nehéz időn megyek keresztül magasról tesznek rá, hogy mi a helyzet velem. Akkor én miért foglalkozzak mással? Nem vagy egy szívtelen szörnyeteh, de a mái napig járok az utcákon és a hajléktalanoknak osztok ruhákat és élelmet. De igaz is, én szánalmas vagyok.

2018. dec. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Mondtam en egy szóval is,hogy szanalmas vagy?:D Azt mondtam,hogy maga a gondolkodásMÓD. Az pedig nem rád vonatkozik.
2018. dec. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!