Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti is azt gondoljátok, hogy...

Ti is azt gondoljátok, hogy azért mert ilyen sok szegény és magányos ember van meg ilyen sok hajléktalan nem csak a politikusok tehetnek hanem mi is?

Figyelt kérdés
A nemtörődésünknek a következménye is az ami most van.Így járnak azok akik nem foglalkoznak a saját dolgukon kívül semmivel és hagyják hogy azt csináljanak velük amit akarnak.
2018. dec. 21. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
én mégis miért tehetek arról hogy a csöves Sanyi bácsi anno elitta a pénzét? vagy a Józsi eljátszotta kártyán? aki nem a saját hibájából került az utcára, arról se én vagy te tehetsz. ha kirakta a férje, arról a férje tehet. ha meghalt valakije, ezért kirakta az állam bácsi, arról meg kb senki se tehet, mert a törvény által járnak el, nem szimpátia hiányából. felesleges mindenre olyanokat keresned akiket lehet hibáztatni. a legtöbb dolog azért történik, mert csak. mert semminek nincs értelme, csak történik. vagy jó vagy rossz. ez van.
2018. dec. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincs pozitív tapasztalatom a hajléktalanokkal. Személyesen láttam hogy egy úrhoz hányszor jöttek segítséget, munkát ajánlani és még mindig az utcán van legalább 5 éve. Azt nem mondom hogy egy jó ember nem lehet hajléktalan viszont őket nagy részben kisegítik a rokonok. Van oka annak ha valakin nem segítenek. Sajnálom őket mert hajléktalanok viszont tudom hogy nem mindenkin lehet segíteni.
2018. dec. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom,hogy az hogy a hajléktalanok utcára kerültek részben a rossz rendszernek köszönhető.Az meg hogy rossz a rendszer nekünk is köszönhető.Ha mi nem hagyjuk hogy idáig fajuljanak a dolgok most jobban élhetnénk.
2018. dec. 21. 22:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez alap.

Itt kezdődik a probléma, hogy itthon az a mentalitás, hogy mindenki hibás, csak az emberek nem.

2018. dec. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos igaz. Pl.: az idős szülőkkel való rossz viszony/nem törődés kialakulásáért nem feltétlen hibáztatható a politikus.

De mintha egy pici pozitív irányú változás lenne folyamatban, mert most mintha az emberek többet adományoznának a rászorulóknak.

2018. dec. 22. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Mi is alatt mit értesz?

Hány olyat hallani, hogy nem akar valaki dolgozni és a gyerekein élősködik. Aztán a gyerek családot alapítana, akkor elzárja a pénzcsapot és jön a panaszkodás, hogy a gonosz meny elveszi a pénzforrást.

Itt ki a hibás? Mert nem a fiatal pár, aki a saját életét választja.

Az egyik volt kolléganő hitelt vett fel, hogy nyáron elutazhassanak Olaszországba. Közben a másik kolléganőtől is kért kölcsön, hogy kifesse rózsaszínre a tini lánya szobáját, mert olyat szeretne.

Itt se hinném, hogy a rendszert vagy az emberiséget lehetne hibáztatni.

Sokan étel helyett cigire és piára költik a pénzüket.

Nem azt mondom, hogy nincs olyan, aki tényleg önhibáján kívül kerül rossz helyzetbe.

De van az a mondás, hogy addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér.

2018. dec. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!