Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan bocsássam meg saját...

Hogyan bocsássam meg saját magamnak, azt amit másokkal tettem?

Figyelt kérdés
Sok embert becsaptam,kihasználtam,vagy éppen annyira megbántottam,hogy sokat sírt miattam. Tudom nem jó ezt hallani,és mérhetetlenül szégyenlem a múltbeli viselkedéseimet. Talán az ember gyűlöletem miatt van ez. Egyszerűen nem szeretem az embereket,de érzem,hogy ez nem mehet tovább,különben mindenki közönyös lesz irántam,és eltávolodnak tőlem. Az a rossz az egészben,hogy olyanokkal is teszem ezt akik számomra fontosak vagy voltak. Már nem beszélek egyikkel se,és nagyon megértem azt,hogy megvetnek engem,illetve rossz embernek gondolnak. Az a baj,hogy ezeket a hibákat mindig újra és újra elkövetem,nem érzem a súlyát,hogy ezzel mit árthatok a másiknak. Nem tudok tanulni a hibáimból,és folyamatosan megbánom ezeket a dolgokat. Hogyan változhatnék meg rosszból,jó irányba? Hogyan győzzem le az embergyűlöletemet,és azt hogy saját magamat is gyűlölöm? Ezt hogyan bocsássam meg saját magamnak? Ti megtudnátok ezt bocsátani saját magatoknak? 17/f

2018. dec. 27. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én exportálni szoktam hogy ne tudjam előre hozni hisztorikusan a jelent. Amiben nem találtuk meg helyeinekt mert nem volt kiszékezve elméletileg.
2018. dec. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért gyűlölöd az embereket?
2018. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Idővel ha egyre jobb és jobb ember leszel, elkezdesz majd megbocsátani magadnak.

Én is hozzád hasonló voltam, de sosem fogok, és nem is szeretnék megbocsátani magamnak, mert akkor azt hinném, hogy jó ember vagyok, és továbbá nem lenne miért kűzdenem. Továbbra sem szeretem az embereket, de elég szigorú elveket növesztettem, használom az empátiát.

2018. dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azoknak, akiket megbántottál, mondd el, hogy sajnálod, ami történt. Egy részük meg fog bocsátani, másik részük nem, vagy nem rögtön, de azok is tudni fogják, hogy bánt téged, ami történt, és ha látják, hogy őszintén megbantad, idővel megbocsatanak.
2018. dec. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!